Kūčiukai su anakardžių pienu

Kuciukai su anakardziu pienu Arimex

Kūčių vakarienės stalas neįsivaizduojamas be mūsų taip pamėgtų kūčiukų. Siūlome išbandyti kučiūkus su anakardžių riešutų pienu, kuriam pagardinti naudojamas ypač gardi vanilės pasta. Jokiu būdu nekeiskite jos vaniliniu cukrumi.

Anakardžių riešutų pienui reikės:

  • 1 puodelio anakardžių riešutų „Arimex“
  • 2 puodelio šalto vandens
  • žiupsnelio druskos
  • 0,5 arb. š. vanilės pastos

Anakardžių riešutus užpilti vandeniu iš vakaro. Ryte vandenį nupilkite, riešutus nuplaukite, sudėkite juos į kokteilinę, užpilkite šviežiu vandeniu, pagardinkite žiupsneliu druskos ir malkite didžiausiu greičiu 3-4 minutes. Pridėkite vanilės pastos ir dar kelias sekundes paplakite.

Šis pienas puikiai pakeis tradicinį aguonų pieną, patiks net vaikams savo saldumu, svarbu, kad jie nebūtų alergiški riešutams.

Kūčiukams reikės:

  • 150 ml šilto anakardžių pieno
  • 3,5 g sausų mielių
  • 5 valg. š. cukraus
  • 250 g miltų (papildomai reikės dar tešlos minkymui)
  • 1 valg. š. aliejaus
  • 50 g aguonų

Į puodelį su šiltu anakardžių pienu suberkite mieles ir šaukštą cukraus, išmaišykite ir palikite šiltoje vietoje 5 minutes, kol ims lengvai putoti.

Miltus įsijokite į gilesnį dubenį, sumaišykite su aguonomis, supilkite mielių mišinį, aliejų, suberkite likusius 4 šaukštus cukraus ir užminkykite tešlą. Dubenį pridenkite drobele ir palikite šiltai, kad pakiltų.

Pakilusią tešlą minkykite ant miltais pabarstyto stalo, kol ji taps elastinga ir nebelips prie rankų. Jei tešla atrodytų per minkšta, įsijokite šiek tiek miltų. Iš pakilusios ir išminkytos tešlos rankomis suformuokite piršto storio volelius, supjaustykite nedideliais gabaliukais ir sudėkite į miltais pabarstytą kepimo skardą.

Iki 180°C temperatūros įkaitintoje orkaitėje kepkite 10–15 minučių pavartydami mediniu šaukštu, kol dailiai pagels. Nors kūčiukai atrodys minkšti, bet pastovėję, jie tikrai taps traškūs, tik nepamirškite palikti atvirame inde.

Už receptą dėkojame https://www.facebook.com/bajaliai/


Produktai, susiję su šiuo receptu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
aguonos Aguonos 640,0 19,9 24,7 1,4 46,7 6,1 20,5 0,1
anakardziai_800plocio Anakardžių riešutai 609,0 23,3 24,1 6,0 46,0 8,4 3,0 0,02 (0,04)
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.