10 būdų paspartinti metabolizmą

Vanduo Arimex

Metabolizmo spartinimas – šventasis Gralis norintiems numesti svorio, kuris priklauso nuo kelių svarbių faktorių: vieni žmonės tiesiog gimsta su greitesniu metabolizmu nei kiti, pavyzdžiui, vyrai kalorijas degina greičiau nei moterys, o įžengus į penktą dešimtį, šie procesai visiems pamažu lėtėja. Nors amžiaus, lyties ar genų valdyti negalima, pateikiame dešimt būdų metabolizmui pagerinti.
Auginkite raumenis
Organizmas nuolat degina kalorijas – net ir nieko neveikiant, o raumeningi žmonės jų sudegina gerokai daugiau. Kiekvienas kilogramas raumenų vien gyvybei palaikyti sunaudoja apie 15 kalorijų per dieną, o riebalai sunaudoja tris kartus mažiau energijos. Ilgalaikėje perspektyvoje tai tikrai nemaži skirtumai.
Suintensyvinkite treniruotes
Aerobikos treniruotės pagreitina metabolizmą ne tik jų metu, bet ir po užsiėmimo. Svarbiausia – daugiau paprakaituoti, kadangi labai intensyvios treniruotės metabolizmą ramybės būsenoje paspartina daug stipriau nei vangios. Naudingiausia atliekamus pratimus daryti greičiau, juos atlikti ilgiau, taip pat – reguliarius pasivaikščiojimus papildyti bėgimais.
Papildykite vandens atsargas
Organizmui vanduo reikalingas tam, kad galėtų apdoroti kalorijas – net ir esant nedidelei kūno dehidratacijai, metabolizmas lėtėja. Tyrimas parodė, kad suaugusieji, gėrę bent po 8 stiklines vandens per dieną, kalorijas degino greičiau už gėrusius tik po 4 stiklines. Reikiamą skysčių pusiausvyrą išlaikysite išgerdami po stiklinę vandens prieš kiekvieną valgymą ar užkandžiavimą. Taip pat naudinga užkandžiams rinktis vaisius ir daržoves, turinčius savyje daug vandens.
Užkandžiaukite
Dažnesnis valgymas gali padėti mesti svorį, nes darant ilgesnes pertraukas tarp pagrindinių valgymų, metabolizmas lėtėja. Valgant mažomis porcijomis arba užkandžiaujant palaikomas nuolatinis metabolizmo lygis, tad ir kalorijų sudeginama daugiau. Taip pat, keletas mokslinių darbų įrodė, kad reguliariai užkandžiaujant, maisto suvalgoma mažiau.
Paaštrinkite maistą
Aštriame maiste yra natūralių cheminių medžiagų, pagreitinančių metabolizmą, tad gamindami valgį, įberkite šaukštelį maltų raudonų ar žalių čili pipirų. Efektas nėra ilgalaikis, tačiau dažnai valgant aštriai, galima pasiekti pastebimos naudos.
Valgykite daugiau baltymų
Vartojant baltymų turinčio maisto, organizmas sudegina daugiau kalorijų nei valgant angliavandenius ar riebalus. Subalansuotai mitybai pakeiskite dalį angliavandenių liesais, baltymų gausiais patiekalais, kurie suteiks energijos ir paspartins metabolizmą. Tam geriausiai tiks jautiena, kalakutiena, žuvis, vištiena, tofu, riešutai, pupelės, kiaušiniai ir neriebaus pieno produktai.
Gerkite juodos kavos
Jei geriate kavą, tikriausiai vertinate jos suteikiamą energiją ir koncentracijos pagerinimą. Šis gėrimas taip pat pagreitina metabolizmą, o kofeinas mažina nuovargį ir net padidina ištvermę treniruočių metu.
Atsigaukite su žaliąja arbata
Gerdami žaliąją arba ulongo arbatą, apjungiate kofeino ir katechinų teikiamą naudą, pagreitindami metabolizmą porai valandų. Tyrimas atskleidė, kad išgeriant 2–4 puodelius šių arbatų, vidutiniškai intensyvios treniruotės metu sudeginama 17 proc. daugiau kalorijų.
Venkite ribojančių dietų
Ribojančios dietos – tokios, kurių besilaikydami suvartojate mažiau nei 1 200 (jei esate moteris) ar 1 800 (jei esate vyras) kalorijų per dieną – nėra veiksmingos tikintis, kad metabolizmas paspartės. Šios dietos gali padėti numesti svorio, tačiau tai bus padaryta sveikos mitybos sąskaita. Be to, jos gali atsisukti prieš jus – tokios dietos mažina raumenų masę, metabolizmo greitį, todėl galiausiai organizmas sudegins mažiau kalorijų bei didins kūno masę sparčiau nei iki dietos.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
zemes_branduoliai4 Žemės riešutai 609,0 25,7 19,2 6,2 46,1 6,1 7,3 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.