10 būdų su svoriu atsisveikinti ilgam

sveikas maistas Arimex

Metantiems svorį svarbu ne tik jo atsikratyti, bet ir užtikrinti, kad jis negrįžtų. Nors tam svarbu sutelkti visas jėgas, reikia nepamiršti, kad tai nėra trumpalaikis procesas – pasiekus savo tikslą negalima tiesiog nustoti sportuoti ir pradėti valgyti viską iš eilės. Sveiką gyvenimo būdą propaguoti reikėtų todėl, kad jis yra naudingas ir malonus.
Neleisti svoriui augti yra lengviau nei jį mesti, nes nebereikia kovoti su kalorijų deficitu, o tiesiog jų gauti tiek, kiek reikalauja organizmas. Pateikiame dešimt patarimų, kurie pravers tiek ketinantiems pradėti mesti svorį, tiek ir norintiems jo vėl nepriaugti.
Judėkite
Fizinis aktyvumas – būtina sąlyga svoriui reguliuoti, jau nekalbant apie privalumus sveikatai: palaiko cholesterolio lygį, sumažina kraujospūdį, pakelia nuotaiką ir savijautą, sustiprina širdį. Gyvenimas per trumpas, kad kankintumėtės, tad pasirinkite tą veiklą, kuri labiausiai patinka – šokius, vaikščiojimą, važinėjimąsi dviračiu ar komandinį sportą. Bent tris kartus per savaitę užsiimkite širdies raumens treniravimo pratimais, o dar dvi – funkciniais jėgos pratimais.
Dienoraštis
Daug tyrimų patvirtina, kad žmonės, kurie pasižymi viską, ką suvalgo, greičiau meta svorį ir neleidžia jam priaugti. Nacionalinis JAV svorio valdymo registras, stebintis daugiau nei 3 000 žmonių, numetusių vidutiniškai 20 kilogramų ir nepriaugusių atgal penkerius metus, nustatė, kad užsirašius suvalgytus patiekalus, lengviau išlikti teisingame kelyje. Amerikos medicinos prevencijos žurnalas paskelbė, kad pildantieji maisto dienoraštį numetė dvigubai daugiau svorio.
Valgykite tai, ką mėgstate
Mitybos planas, draudžiantis valgyti jūsų mėgstamiausią maistą – pyragus, šokoladą – gali jus rimtai prislėgti. O tai, savo ruožtu, gali lemti priešingus rezultatus. Tam, kad sveika gyvensena leistų tikrai kokybiškai gyventi, ją būtina papildyti gardumynais, be kurių sunku išgyventi (žinoma, po truputėlį).
Gerkite skysčių
Bet kuris sėkmingai numetęs svorio atsakys, kad išgeria bent 8 stiklines vandens kasdien. Vanduo skatina metabolizmą, padeda šalinti riebalus iš kūno, malšina alkį ir tiesiog yra būtinas organizmui.
Raskite palaikytojų
Ar tai būtų draugas, šeimos narys ar bendramintis iš klubo, palaikymo sistema yra būtina proceso grandis. Tyrimo duomenimis, tie, kurie numetę svorio ir toliau bent metus lankėsi paramos grupėje, išlaikė sumažėjusį svorį, o to nedariusieji priaugo beveik pusę numesto svorio. Parama nebūtinai turi būti akis į akį, tad viltis lieka ir nelankantiems paramos grupių.
Kelkite sau iššūkius
Net ir pasiekus trokštamą svorio ribą, verta kurti tolesnius planus. Tai gali būti svarmenų svorio didinimas, nueinamo atstumo ilginimas ar bėgimo greičio didinimas, siekis suvalgyti daugiau vaisių ir daržovių, atsisakyti tetos dedamo antro pyrago gabalėlio. Svarbu ir save apdovanoti, pvz., pažiūrėti filmą, pasidaryti pedikiūrą, apsilankyti pas masažistą, įsigyti naują sportinį kostiumą – tai gali būti puiki motyvacija.
Permainos
Kiekvieną mėnesį imkitės ko nors naujo: tai gali būti nauji treniruočių užsiėmimai, pakeistas treniruoklių tvarkaraštis, išbandyti nauji receptai – naujovės yra smagu ir didina įsitraukimą. Juk niekas nemėgsta valgyti to paties maisto ar atlikti tuos pačius pratimus kiekvieną dieną.
Priminkite sau
Susiraskite nuotrauką, kurioje atrodote blogiausiai, jaučiatės turintys daug antsvorio ir padėkite ją į matomą vietą – kasdien į ją žvilgtelėti nereikia, tačiau naudinga kartą per savaitę sau priminti, kaip toli nuėjote. Turėdami šią nuotrauką piniginėje, apsisaugosite nuo pagundų treniruotę iškeisti į buvimą mieste su draugais.
Stebėkite svorį
Remiantis Nacionalinio svorio reguliavimo registro duomenimis, trys iš keturių sėkmingai ir ilgam laikui numetusių svorio teigė kas savaitę svėręsi. Nors kartais jos gali ir nemaloniai nustebinti (tarkim, kai vietoje sudegintų riebalų auginate raumenis), reikia stebėti kūno apimčių ir svorio pokyčius, kad matytumėte naudą. Patartina reguliariai lipti ant svarstyklių, matuojančių kūno riebalus, naudotis metro juostele juosmens apimčiai matuoti ar mėginti įsisprausti į norimo dydžio džinsus.
Tai – gyvenimo būdas
Po kelių savaičių sveikos mitybos ir treniruočių ne tik atrodysite gražiau, bet ir jausitės geriau. Mesti svorį reiškia gerinti gyvenimo kokybę, ne ją riboti, tad susitelkite ties pozityviais dalykais ir džiaugsmingai priimkite sveikatingumo įpročius kasdien. Galų gale, tai – pasirinkimas, vedantis į sveikesnį ir smagesnį gyvenim

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.