10 išgyvenimo taisyklių biuro darbuotojui

IMG_4563-1300x866

Dirbate nepakeldamas galvos, čia pat darbo vietoje pietums sukemšate bandelę ar šokoladinį batonėlį, įkvėpimą nuolat stimuliuojate kava, tačiau darbo rezultatai – nedžiugina?

10 taisyklių, padėsiančių ne tik išgyventi darbo dieną, bet ir ją praleisti žvaliai ir efektyviai.

  1.  Valgyti – reikia. Darbe praleidžiame didžiąją dienos dalį, tad ir čia neturi būti pamiršta taisyklė maitintis reguliariai. Pietų metas – šventas metas! Valgykite neskubėdami, rinkitės kuo įvairesnį maistą ir nepersivalgykite.
  2. Budinkitės gerdami vandenį. Kai darbe apninka mieguistumas, nelėkite prie kavos aparato. Išgerkite vandens stiklinę ir pasivaikščiokite. Per dieną jums privalomą vandens kiekį galite apskaičiuoti pagal savo ūgį: kiekis litrais atitinka ūgį metrais. Tad jei esate 1,7 m ūgio, jūsų vandens norma – 1,7 l per dieną.
  3. „Taip!“ – sveikiems užkandžiams. Ach, tos bandelės, batonėliai, šokoladai, saldainėliai… Pamirškite juos. Tegul vietą stalčiuje saldėsiai užleidžia tik sveikiems užkandžiams: šviežiems ir džiovintiems vaisiams, riešutams ir sėkloms. Tarp jų lengvai „įsitaisytų“ ir 1GO riešutų bei džiovintų vaisių rinkiniai.
  4. Mankštinkitės. Mankšta darbe? Būtina ir visai nesudėtinga. Tikrai nereikia persistengti ir plušti iki devinto prakaito, bet keletą paprastų veiksmingų pratimų – raumenų tempimo, rąžymosi ir kt. – išbandyti verta
  5. Poilsiaukite. Mažai judėdami pradedame trūkti energijos, užklumpa snaudulys. Stabtelėkite kas 1,5–2 valandas ir 5–10 minučių skirkite pertraukėlėms. Jų metu bent šiek tiek pajudėkite, pasivaikščiokite (idealu – gryname ore). Užuot kilę liftu, prisiminkite, kad yra laiptai.
  6.  Malšinkite stresą. Stresas – dažnas darbo palydovas. Psichologai rekomenduoja aiškiai įvardinti sau darbo tikslus, susidėlioti prioritetus ir išmokti atsipalaiduoti. Pajutę streso bangą, pakvėpuokite, pažiūrėkite maloniai nuteikiančius vaizdelius ar pasiklausykite mėgstamos muzikos, galop pabandykite pažiūrėti į savo situaciją iš viso gyvenimo perspektyvos. Ramiau?
  7.  Žaiskite. Kai darbas nebedžiugina, pirmiausia verta keisti ne darbą, o požiūrį. Pabandykite pažvelgti į savo darbą vaiko akimis – žingeidžiai, smalsiai, trokšdami atrasti kažką naujo. Žaiskite darbu.
  8.  Apsikuopkite. Tvarka ant stalo – tvarka galvoje. Be to, įrodyta, kad dokumentų paieška „kažkur aš juos mačiau“ būdu kartais atima net trečdalį laiko, kurį galėtumėte praleisti kad ir mankštindamiesi ar juokaudami su kolegomis.
  9.  Džiuginkite akis. Kiekvienas esame ne tik puikus buhalteris, programuotojas ar projektų vadovas, bet ir individualybė. Tegul jūsų darbo vieta tai atspindi. Ant savo darbo stalo pasidėkite keletą jums malonias asociacijas keliančių daiktų ar nuotraukų.
  10.  Pakalbinkite kolegą. Bendradarbiai – žmonės, su kuriais praleidžiame daugiausia laiko, todėl maloni kolegiška atmosfera – būtina efektyviam darbui. Dėmesingumas, nedidelė pagalba, maži kasdieniai ritualai padės nuolat jausti komandos dvasią ir palaikymą. Nelaukite kitų dėmesio, pradėkite nuo savęs – kodėl nepasiūlius priešais sėdinčiam kolegai pasivaišinti sveikais 1GO užkandžiais.
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.