5 iš prigimties lieknų žmonių paslaptys

sportas Arimex

Yra žmonių, kurie prastai maitinasi, nesportuoja, tačiau visą gyvenimą išlieka liekni. Yra ir tokių, kurie, kad ir kiek pastangų įdėtų, nesugeba reguliuoti savo svorio. Mokslininkai neranda vieningo atsakymo, kodėl kai kurie žmonės niekada neturi bėdų dėl svorio, o kiti, regis, įgyja antsvorio vos pažiūrėję į pyrago gabalėlį. Vis dėlto, sutariama, kad įpročiai yra tik viena reiškinio pusė – lygiai taip svarbu genetiniai ir aplinkos faktoriai.
Nors „lieknas“ nėra žodžio „sveikas“ sinonimas, šiomis savybėmis pasižyminčius žmones sieja kai kas bendro, ir, perėmus iš jų tam tikrą elgseną, galima savo sveikatą ir savijautą bent jau pagerinti.
Dalijamės penkiomis paslaptimis, kurias žino liekni (ir sveiki) žmonės:

 

1. Jie valgo tik tol, kol pasisotina
Iš prigimties liekni žmonės klausosi savo organizmo ir valgo tik tol, kol jaučiasi alkani (o ne iš nuobodulio, liūdesio, nuovargio ar tiesiog matydami maistą šalia). Taip pat, valgyti jie nustoja vos pajutę sotumą, o ne tada, kai lėkštėje nieko nebelieka. Ši savybė gali būti įgimta, tačiau jos galima ir išmokti, bet pirmiausia reikia patirti, kas yra tikrasis alkis.

2. Jie pakankamai miega

Žinoma, daug lieknų žmonių kenčia nuo nemigos ar yra užsiėmę, tad miegoti eina vėlai, bet gerai sveikatai palaikyti miegas yra būtinas. Per maža jo trukmė skatina hormono kortizolio, kuris sukelia alkį, išsiskyrimą, taip pat paveikia ir kitus hormonus, apsunkindamas angliavandenių metabolizmą, riebalų deginimą ir raumenų augimą. Jei nesiseka išmiegoti pakankamai valandų, atkreipkite dėmesį į savo gyvenimo būdą ir rasite, ką jame galite pakeisti. Miego kokybę galima pagerinti įvairiais būdais: pasirenkant stabilų ėjimo miegoti laiką, miegamąjį naudojant tik miegui (jokio valgymo!), valdant kylantį stresą. Pats geriausias būdas pagerinti miegą ir reguliuoti svorį – sportas.

3. Jie daugiau juda

Tyrimas parodė, kad žmonės, kurie daugiau juda ir mažiau sėdi, net ir neužsiimdami sportu yra linkę sverti mažiau už daug sėdinčius. Į darbotvarkę įtrauktos sporto treniruotės yra geriausias būdas deginti kalorijas, tačiau jas degina bet koks judėjimas – stenkitės daugiau vaikščioti, stovėti vietoje sėdėjimo ar net judinti laisvas galūnes. Anot vieno tyrimo, toks papildomas nesportinis judėjimas gali lemti kalorijų mažinimo efektą: kasdien daugiau vaikščiojant ar tiesiog trypčiojant atliekant darbus, galima sudeginti papildomas 500–1000 kalorijų per dieną.

4. Jie nesilaiko dietų

Dauguma iš prigimties lieknų žmonių nesilaiko nuolatinių dietų – jie tiesiog valgo pakankamai maisto ir nesiblaško tarp emocinio valgymo kraštutinumų bei nekontroliuojamo kramsnojimo. Vietoje draudimų kažką valgyti, rinkitės įvairų maistą saikingomis porcijomis – tai padės išvengti blogos savijautos, stipraus alkio ar iš vėžių išmušančio užkandžiavimo.

5. Jie kalorijų neišgeria

Amerikiečiai vidutiniškai išgeria 400 kalorijų per dieną. Šių kalorijų bėda ta, kad jos gaunamos su cukrumi ir nenumalšina alkio taip, kaip maistas. Be to, išgerti 600 kalorijų vertės šaltos kavos gėrimą yra gerokai lengviau, nei gauti tokį patį kalorijų kiekį su maistu (pavyzdžiui, suvalgius keptą sumuštinį su vištiena bei dubenį salotų). Vengti taurės raudono vyno per pietus ar rytinės kavos nebūtina, svarbiausia, kad šių gėrimų kalorijos taptų planuota jūsų dienos kalorijų kiekio dalimi, o ne papildoma kalorijų bomba.

Pavydėti liekniems žmonėms labai lengva, tačiau kartais gali būti sunku pasakyti, ar tai įgimta savybė, ar didžiulio, akimi nematomo, triūso rezultatas. Vietoje kaltinimų sau, kad neatrodote taip, kaip norėtumėte, skirkite dėmesio sveikiems pasirinkimams kiekvieną dieną.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
kedro Kedrinių pinijų riešutai 730,0 13,7 13,1 3,6 68,4 4,9 3,7 0,0
lazdynai lukstenti Lazdynų riešutai 718,0 17,6 14,9 3,4 63,2 4,5 9,6 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.