6 įpročiai, kurie leis kasdien jaustis laimingu

31853

1.  Atsikelkite anksti. Prieš akis – maždaug 25 tūkst. rytų, tad nebijokite eksperimentuoti, kiekvienas atranda savo „ankstyvą laiką“. Galbūt iš pirmo žvilgsnio pasirodys keista, tačiau įpratus atsikelti anksti, džiaugsmas užplūsta vos tik atsikėlus, o tai tikrai puikiai nuteikia visai dienai. Tik atsikėlę jausitės žvalūs ir energingi, todėl puikiai seksis ir dirbti – dėmesį sutelkti bus ypač lengva.

2. Kasdien treniruokitės. Specialistai sako, kad žmonės, kurie yra fiziškai aktyvūs, jaučia daugiau malonių jausmų nei tie, kurie nesportuoja. Tiesiog nebijokite pradėti. Jei nuvykus į sporto klubą visiškai neaišku, kaip viskas vyksta – pasikonsultuokite su klubo treneriais ar kitais sportuojančiais žmonėmis – jie patars, nuo ko pradėti ir parodys kaip veikia ši „sistema“. Bus lengviau įsilieti, jei nuvyksite su draugu. Atsiradus treniruočių ritualui, pajusite, kad apsilankymai treniruočių salėje (ar tiesiog sportavimas lauke) taps vis malonesni ir norėsis tai daryti ir toliau. Kai įveiksite šį iššūkį, bus lengviau imtis ir kitų, tad nesunkiai tobulėsite bet kurioje srityje.

3. Mokėkite atsiriboti. Turtingiausias, laimingiausias ir produktyviausias gyvenimas dažnai apibūdinamas kaip sugebėjimas visiškai įsitraukti į iššūkius, tačiau taip pat – atsiriboti nuo visko ir siekti atsinaujinimo.  Kaip tai galima padaryti? Vienas iš būdų – įpraskite vaikštinėti. Kai jau įprasite vaikščioti tuo pačiu keliu ir nebereikės sekti kiekvieno posūkio ar stengtis išvengti pasitaikančių duobių, galėsite tiesiog vaikščioti ir daugiau nieko nedaryti. Tai skatina mąstymą ir atpalaiduoja. Į galvą pradės šauti įvairios mintys – dalykai, kurie Jus pradžiugino tą dieną ar netikėtos idėjos apie permainas, kurias norėtumėte įgyvendinti. Neignoruokite jų, pabandykite įgyvendinti!

4. Nuolat padėkite kitiems. Tai tikrai atneša laimę. Nebūtinai tai turi būti našlaičių namai ar benamių gyvūnėlių prieglaudos – jei dirbate verslo srityje, pasidalinkite patarimais ir savo sėkme su entuziastingais jaunuoliais. Tikrai atrasite sritį, kurioje galite būti naudingas.

5. Lavinkite savo protą – išmokite ką nors nauja. Kasdieniai iššūkiai ir galimybė sužinoti ką nors nauja – viena pagrindinių galimybių nuolat būti laimės būsenoje. Kiekvienas išmoktas naujas dalykas ar išspręstas painus uždavinys atneša pasididžiavimą savimi ir užplūstantį džiaugsmą. Atrodo keista? Pabandykite – keletą savaičių darykite tik tuos darbus, kuriuos jau mokate ir puikiai žinote kaip ką daryti, tuomet pabandykite į rutiną įlieti ką nors nauja – naujų nežinomų dalykų, kuriems prireiks didesnio įsitraukimo ir mokymosi. Pasibaigus naujų iššūkių savaitei pajausite, kad ji atrodė produktyvesnė ir įdomesnė.

6. Atraskite daugiau būdų, kaip kasdien pagauti sėkmę. Neretai įsitraukus į vieną kurią nors veiklą, atsiranda tam tikrų veiksnių, kurie nuo Jūsų nepriklauso – jiems pasireiškus, viskas gali vesti prie blogos nuotaikos ar net depresijos apraiškų, kurios trukdys normaliai funkcionuoti. Reikėtų savo veiklą paskirstyti ir imtis kažko naujo, pavyzdžiui, pradėkite laipioti uolomis – stenkitės pagerinti savo kopimo laiką. Taip net vienai veiklai tą dieną nepasisekus, turėsite „kompensaciją“, iš kur pasisemti geros nuotaikos. Taigi, jei dieną pradėsite treniruote, darbe sudalyvausite susitikime, o dienos pabaigoje dviem žmonėms padarysite ką nors gera – per dieną turėsite net keturias galimybes pasijausti laimingu. Viena iš jų tikrai suveiks!

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.