6 leistinos nuodėmės

81170

Mažai angliavandenių turintis maistas turi vieną ypač gerą savybę – nėra būtina skaičiuoti, kiek kalorijų tokio maisto suvartojama. Kaip visa tai vyksta? Suvartojama mažai angliavandenių, todėl dažnai sumažėja apetitas. Sumažėjęs apetitas automatiškai garantuoja mažesnį suvartojamų kalorijų kiekį. Toks mitybos būdas metant svorį yra kur kas efektyvesnis (net 2-3 kartus!) nei suvartojamų kalorijų kiekį reguliuojanti „mažiau riebalų“ dieta.

Įdomu tai, kad maisto, turinčio nedidelį angliavandenių kiekį, yra daug ir skanaus, o apie kai kuriuos produktus žmonės net nesusimąsto – taip, tai iš tiesų galima valgyti! Geriausia dalis yra ta, kad laikantis mažai angliavandenių turinčio maisto dietos, suvartojamų kalorijų galima neriboti – valgyti tol, kol pajaučiamas sotumas.

Dalinamės 6 produktais, kuriais galima mėgautis be sąžinės graužaties:

1. Sviestas

Nusiteikusių prieš sviestą anksčiau buvo kaip niekad daug. Jį peikė besilaikantys dietos, smerkė dėl svieste tūnančių sočiųjų riebalų ir teigė, kad margarinas – geresnis pasirinkimas. Šiandien sviestas – sveikas maistas, ypač tarp besilaikančių mažai angliavandenių turinčios dietos. Tiesa, reikėtų atminti, kad sviestas valgomas su maistu, o ne vietoje maisto. Kiti nemažai riebalų turintys pieno produktai, pavyzdžiui, sūris (riebalai ir baltymai) ir grietinė (riebalai) taip pat tinkami šiai dietai.

2. Riešutai ir riešutų sviestas

Manyti, kad mažai angliavandenių turinčios dietos esmė slypi tik mėsoje ir riebaluose – klaidinga. Neskaičiuojant visų daržovių, yra daugybė kito maisto, kuris gali būti įtrauktas į dietos racioną. Vienas puikus pavyzdys – riešutai, pavyzdžiui, migdolai, Makadamijos ar graikiški. Riešutai yra nepaprastai maistingi, juose gausu sveikųjų riebalų ir organizmui ypač reikalingo vitamino E bei magnio.

Valgyti galima ir riešutų sviestą, jei jis pagamintas tik iš riešutų ir druskos, be įvairių netikrų aliejų priedų. Vienintelė riešutų sviesto problema – jis toks skanus ir įtraukianti užkandžiauti, kad pasidaro visai nesunku padauginti!

3. Juodas šokoladas

Juodąjį šokoladą galima pavadinti supermaistu. Jame gausu maistingųjų medžiagų, ląstelienos ir galingų antioksidantų. Iš tiesų, jame netgi daugiau aktyvių antioksidantų nei mėlynėse!

Šokolade dažnai būna ir cukraus, tačiau pasirinkus daug kakavos turintį šokoladą (70-85 proc.), cukraus kiekis bus nedidelis, o didžioji dalis kalorijų bus iš riebalų.

4. Kiaulienos odelės

Pakepintos kiaulienos odelės – puikus užkandis! Jose gausu kiek kitokių, nei mėsos raumenyse esančių, baltymų bei glicino. Juose taip pat daug oleino rūgšties – tokia pat riebalų rūgštis yra randama ir alyvuogių aliejuje.

Tiesa, yra ir viena problema – kiaulienos odelėse gali būti daug Omega-6 riebalų rūgščių, taip pat jos nėra tokios maistingos, kaip kitos kiaulės dalys. Tad svarbiausia – nepadauginti!

5. Avokadai

Tai dar vienas itin sveikas, mažai angliavandenių turintis vaisius, kuriame gausu ląstelienos ir kalio. Didžioji dalis riebalų (daugiau nei 60 proc.) yra mononesotieji su nedideliu kiekiu sočiųjų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių.

6. Šoninė

Šoninę mėsos mėgėjai dažnai pavadina „mėsos saldainiais“. Anksčiau šoninė buvo kritikuojama dėl dviejų priežasčių – joje daug sočiųjų riebalų, be to – tai jau perdirbta mėsa. Nepaisant fakto, kad sotieji riebalai yra visiškai nekenksmingi, didžioji dalis žmonių nesuvokia, kad daugiausia šoninę sudaro (beveik du trečdalius) nesotieji riebalai.

Geriausia susirasti kokybiškos, neapdorotos šoninės, pavyzdžiui, iš gamtoje, ganyklose užaugintų kiaulių, kurių mėsa būtų be nitratų.

Nors šoninė nėra tai, ką nedvejojant būtų galima pavadinti „sveiku maistu“, retkarčiais pasimėgauti tikrai galima.

****

Reikėtų turėti omenyje, kad valgant per daug šio viso skanaus maisto, jis iš tiesų gali pristabdyti lieknėjimo procesą. Didžioji dalis mažai angliavandenių turinčio maisto turėtų būti neapdoroti, tikri produktai: mėsa, žuvis, kiaušiniai, daržovės, riešutai, sėklos.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
graikiniai_lukst2 Graikiniai riešutai 654,0 15,2 13,7 2,6 65,2 6,56 6,7 0,02
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
250kg Bertoletijų riešutai 656,0 14,0 12,0 2,0 66,0 15,0 6,1 3 (1,2)
zemes_branduoliai4 Žemės riešutai 609,0 25,7 19,2 6,2 46,1 6,1 7,3 0,0
lazdynai lukstenti Lazdynų riešutai 718,0 17,6 14,9 3,4 63,2 4,5 9,6 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.