Bertoletijų riešutai sveikai odai

bertoletijos2

Bertoletijų riešutuose gausu naudingųjų medžiagų, ypač seleno, todėl, juos vartojant, oda natūraliai gydoma ir palaikoma sveika.

  • Selenas gerina imuninę sistemą, kuri skatina ląstelių atsinaujinimą, suteikiantį veido odai natūralų spindesį. Skatinama gamyba galingo antioksidanto gliutationo, įveikiančio odos kolageną gadinančius laisvuosius radikalus, tad oda tampa sveikesnė ir elastingesnė.
  • Selenas padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. Taip pat jis yra veiksminga odos vėžio prevencijos bei kovos su šiuo susirgimu priemonė.
  • Bertoletijų riešutuose esantis cinkas skatina odos ląstelių dauginimąsi ir spartesnį atsinaujinimą, padeda malšinti skausmingą išsausėjimą bei apsaugo nuo tokių susirgimų, kaip egzema ir psoriazė. Todėl šiuos riešutus ypač rekomenduojama vartoti esant išsausėjusiai odai.
  • Kadangi bertoletijų riešutai – geras seleno ir cinko šaltinis, juos galima vartoti kaip alternatyvius natūralius vaistus spuogams gydyti. Cinkas mažina odos uždegimą (paraudimą) ir padeda gamintis kolagenams, o antibakterinėmis savybėmis pasižymintis selenas slopina spuogų sukeliamus skausmus.
  •  Vartojant antioksidantų turinčių bertoletijų riešutų produktus, galima smarkiai sumažinti odos raukšlių. Be to, vitaminai A ir E skatina kolageno gamybą, todėl veido oda tampa glotnesnė ir stangresnė. Šviežiai spaustą bertoletijų riešutų aliejų galima tepti tiesiai ant odos kartą ar du per dieną. Šiuo aliejumi ne tik nuraminsite stiprias infekcijas – veido oda pradės tiesiog spindėti.
  • Bertoletijų riešutų aliejumi galima tepti išsausėjusią ar sutrūkinėjusią pėdų bei kulnų odą – jis malšina skausmingą tempimą ir niežulį.

Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
250kg Bertoletijų riešutai 656,0 14,0 12,0 2,0 66,0 15,0 6,1 3 (1,2)
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.