Kas sugriauna JŪSŲ nusiteikimą laikytis dietos?

88878

Ar jūs užkandžiautoja, badautoja ar tiesiog šiaip per daug užsiėmusi pasigaminti sveiką vakarienę? Mokslininkai teigia, kad moterų dietos planai žlunga dėl jų „valgymo asmenybių“. Jie atrado, kad būsimosios lieknuolės patenka į vieną iš septynių tipų, nusakančių jų ryšį su maistu, kai stengiamasi atsikratyti antsvorio.

Svetainė freedeliveryland.co.uk 500 moterų, kurių amžius 20-65 m., paklausė, kaip jos apibūdintų savo valgymo įpročius, kai siekia atsikratyti antsvorio. Didžioji dauguma – 69 proc. – sakė esančios „skubančiosios“ – tos, kurios blogai pasirenka dietą, kadangi visur nuolat skuba ir neturi laiko pasiruošti tinkamiems valgiams. Dažniausiai – tai biurų darbuotojos, mamos su mažais vaikais, kurios pasitenkina pusfabrikačiais ir kavinių maistu, pasiimtu išsinešti.

Apie 7 proc. teigė, kad jos užkandžiauja tarp valgių, 6 proc. prisipažino badaujančios savaitę laiko ir tuomet per trumpą laiką suvalgančios nesuskaičiuojamą galybę maisto. Vos 5 proc. save pavadino „patogiomis“ valgytojomis, 4 proc. teigė atsidūrusios tokioje duobėje, kai maistu save apdovanodavo. Likę 4 proc. – „socializuotojos“, kilogramus kaupiančios iš gėrimų, suvartotų vakare išėjus į miestą. Nė viena moteris savęs neapibūdino kaip tos, kuri svorio priauga dėl to, kad valgo tokio pat dydžio porcijas kaip ir antroji pusė.

Šio tyrimo pabaigoje buvo pateiktas ir įspėjimas iš vyriausybės – sveikatos specialistai įspėjo, kad 2050 m. nutukimas ekonomikai kainuos 70 milijardų eurų. Daugiau nei ketvirtis suaugusiųjų (26 proc.) yra nutukę (1980 m. tokių žmonių buvo vos 8 proc.).

Freedeliveryland.co uk atstovas teigė, kad šiandien maistas per daug lengvai pasiekiamas – labai lengva ir patogu jo pasiimti išsinešimui ir nors ketinimai gali būti geri, ne visada pasirenkame patį sveikiausią variantą. Vieną kartą paslydus atgal sugrįžti į tiesų kelią bus sunku. Paslaptis – planavimas į priekį. Pamąstykite ir išsirinkite tris pagrindinius dienos patiekalus – jokiu būdu nepraleiskite pusryčių, tuomet suplanuokite ir sveikuoliškus užkandžius tarp pagrindinių valgymų. Traškučius pakeiskite sauja riešutų, šokoladinį batonėlį – vaisiumi, o gazuotą gėrimą – stikline vandens.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
graikiniai_lukst2 Graikiniai riešutai 654,0 15,2 13,7 2,6 65,2 6,56 6,7 0,02
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.