Graikiniai riešutai – ir grožiui, ir sveikatai

IMG_8498_p

Graikinius riešutus mėgsta ne tik smaližiai, skanaujantys šiais riešutais pagardintus šokoladus, tortus ar sausainius, bet ir mūsų oda bei organizmas. Kosmetikos ir odos priežiūros gamintojai taip pat atrado šių riešutų naudą, todėl savo gaminius praturtina graikinių riešutų naudingosiomis medžiagomis. Veidui, odai ir skrandžiui šie riešutai tinka, o plaukams? Žinoma! Į šampūnus dažnai dedamas graikinių riešutų aliejus, leidžiantis džiaugtis sveikais ir žvilgančiais plaukais.

Kaip išsirinkti tinkamus graikinius riešutus?

Šie riešutai būna trijų skirtingų dydžių – maži, vidutiniai ir dideli. Atidžiai apžiūrėkite kevalą, venkite tų riešutų, kurių kevale yra skylutės ar jie įskilę. Jei vis dėlto įsigijote ar prisirinkote būtent tokių riešutų, prieš juos valgydami įsitikinkite, kad branduoliai yra tinkami – dideli, išsipūtę ir traškūs.

Kaip tinkamai laikyti šiuos riešutus?

Neišlukštentus riešutus galima laikyti hermetiniuose induose sausoje, vėsioje vietoje, kur nors toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Laikantis visų šių sąlygų, riešutus galima laikyti apie 3 mėnesius.

Kai riešutai išlukštenami, juos šaldytuve galima laikyti daugiausiai 6 mėnesius, taip pat, juos galima užšaldyti – hermetiniame inde laikomi šaldyti riešutai galioja vienerius metus. Graikiniai riešutai lengvai sugeria įvairaus maisto kvapus, tad laikant juos šaldytuve, reikėtų atkreipti dėmesį, kad šalia jų nebūtų tokių produktų kaip svogūnai, žuvis ar kopūstai.

Kiek graikinių riešutų reikia suvalgyti?

Kasdien organizmui naudingas kiekis yra ketvirtadalis įprasto puodelio, t. y. apie 12-14 graikinių riešutų puselių.

Kur galima panaudoti graikinius riešutus?

Riešutus galima valgyti tiesiog juos išlukštenus, vietoje užkandžių arba galima juos įtraukti į dienos racioną. Dalinamės keliomis idėjomis, kaip galima šiuos riešutus panaudoti:

  • Ruošdami trintų bananų ir jogurto kokteilį, sumalkite ir 2-3 riešutus – gėrimas bus kur kas sveikesnis!
  • Iš riešutų paruoškite skanią užtepėlę skrebučiams. Riešutus susmulkinkite su česnaku, druska, citrinų sultimis, alyvuogių aliejumi ir žiupsneliu pipirų.
  • Paruoškite salotas – sudėkite graikinius riešutus, pjaustytą obuolį, raudoną ir geltoną paprikas bei svogūnų laiškus. Salotas paskaninkite neriebiu česnakiniu padažu.
  • Norėdami gausesnio proteinų kiekio, paruoškite patiekalą iš konservuoto tuno, avokado, salierų ir obuolių. Įberkite pakepintų graikinių riešutų ir apšlakstykite šviežio laimo sultimis.
  • Smulkintų riešutų įberkite ruošdamiesi kepti nesmulkintų avižų ir migdolų sausainius (jokio sviesto ir cukraus!).
  • Graikiniai riešutai puikiai derės su karamele, mėlynuoju sūriu, grybais, įvairiomis salotomis, penne makaronais, cukinijomis, razinomis ir vyšniomis.
  • Stenkitės riešutus išlukštenti tik tada, kai jau ruošitės valgyti. Tada jie ilgiau išliks švieži.

Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
graikiniai_lukst2 Graikiniai riešutai 654,0 15,2 13,7 2,6 65,2 6,56 6,7 0,02
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.