Ką verta žinoti prieš valgant riešutus?
Riešutus mėgstate ir pasigardžiuodami juos kremtate? Šaunu, tačiau ar tikrai žinote, kad norint pilnai mėgautis riešutų teikiama nauda, pravartu žinoti kelias subtilybes?
Labai svarbu riešutus gerai sukramtyti. Antraip organizmas jų gerai nesuvirškins ir nepasisavins naudingųjų medžiagų.
Išsirinkite sau labiausiai tinkančius riešutus ir valgykite ne daugiau kaip saujelę per dieną.
Termiškai apdoroti riešutai praranda didelę dalį naudingų medžiagų, todėl juos patartina vartoti žalius.
Žmonėms, kurių žarnynas jautrus, patariama valgyti riešutus be odelių.
Riešutus pagal jų maistingumą geriausia valgyti dienos metu kaip užkandį, kai labai praalkstama. Riešutus valgant vakare galima priaugti masės, o dienos metu suvalgyti riešutai suteikia energijos ir aprūpina įvairiais vitaminais.
Svarbu riešutų valgyti mažomis porcijomis, nes jie visi yra labai kaloringi. Valgymas dažnai ir po truputį padės išlaikyti pastovų serotonino, reguliuojančio mūsų apetitą, miegą ir nuotaiką, kiekį.
Riešutai labai gerai prilimpa prie dantų emalės, o vartojant juos su medumi sudaroma puiki terpė bakterijoms veistis, todėl po riešutų valgymo būtina praskalauti burną arba bent išgerti vandens.
Kedro riešutai – vieninteliai, kuriuos gali drąsiai valgyti skrandžio ligomis besiskundžiantys žmonės. Juose beveik nėra ląstelienos, todėl jie itin lengvai virškinami. Kedro riešutuose gausu organizmui reikalingų baltymų. Riešutus kramsnokite su džiaugsmu ir geromis emocijomis.
Riešutai su razinomis rekomenduojami sergantiems širdies-kraujagyslių ligomis, taip pat jų profilaktikai. Tai ir puikus „maistas protui“, ypač tinkantis sunkiai besimokančiam, negalinčiam susikaupti vaikui.