Kaip būti energingu, nevartojant energinių gėrimų?

motto.net.ua-65397

Energiniai gėrimai populiarėja todėl, kad suteikia energijos visai dieną. Tačiau jie – ne pats geriausias pasirinkimas: juose gausu kofeino ir cukraus, be to, nebūtinai šie gėrimai veikia taip, kaip reklamuojama, jau nekalbant apie neišvengiamą energijos nuosmukį, baigus galioti gėrimo poveikiui. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip būti energingesniam nevartojant energinių gėrimų.

Žingsniai

1. Pakankamai miegokite. Miego trūkumas – dažniausia energijos stygiaus ir nuovargio priežastis. Daugumai suaugusiųjų kasnakt reikia išmiegoti 8 valandas. Jei savaitgaliais ilgai miegate, tai rodo, jog neišsimiegate darbo dienomis.

2. Sumažinkite chaosą. Stresą kelia net ir negalėjimas ką nors surasti popierių krūvoje. Nedėvimi drabužiai jūsų spintoje, visur besimėtantys popierėliai su užrašais, kiti nereikalingi daiktai, kurių nekyla ranka išmesti, gali skverbtis į jūsų erdvę ir gadinti gyvenimą. Išmeskite visa, kas nereikalinga, tada galėsite lengviau atsikvėpti ir turėsite daugiau energijos.

3. Gerkite daugiau vandens. Dėl vandens stygiaus organizme jaučiatės pavargę ir sudirgę. Jei netroškina, tai nereiškia, kad geriate pakankamai vandens. Kai ištrokšite, bus per vėlu – jūsų organizmas jau bus netekęs skysčių. Daugeliui žmonių reikia bent 8 puodelių vandens per dieną.

4. Pasivaikščiokite. Visą dieną sėdėdami galite pasijusti susikaustę ir pavargę, o tada būsite pernelyg aptingę atsikelti. Taip susidaro užburtas pasyvumo ratas. Įgykite įprotį kasdien pasivaikščioti, tuomet turėsite daugiau energijos.

5. Sulaužykite rutiną. Ta pati rutina kiekvieną dieną atima iš jūsų energiją. Neleiskite sau įklimpti į rutiną! Reguliariai imkitės kažko naujo.

6. Išsiugdykite troškimą kažko siekti. Turėdami tikslą, labiau stengsitės jo siekti. O pasiekę, jausitės puikiai.

7. Atraskite patinkantį pomėgį. Raskite kažką, kas jus jaudintų ir skatintų judėti.

8. Susitikite su geriausiu draugu. Atsiribojimas nuo kitų – puikus blogos nuotaikos ir energijos trūkumo receptas. Jeigu jaučiatės taip, lyg nenorėtumėte su niekuo bendrauti, energijos jums suteiks buvimas su žmogumi, kurio kompanija jus visada džiugina.

9. Mažinkite svorį. Viršsvorio „nešiojimasis“ suvaržo organizmą ir verčia jį sunkiau dirbti. Ištirpdykite nereikalingus riebalus ir pasijuskite lengvesni, energingesni.

10. Išreikškite save. Neišreikštos emocijos kaupiasi organizme. Tai sukelia nuovargį, nes fizinis kūnas skiria daug energijos toms emocijoms išlaikyti.

11. Nesijaudinkite, būkite laimingi! Liūdni žmonės turi mažiau energijos negu linksmi. Pabandykite užsiimti aktyvia veikla, kuri jus džiugina, tarkime, šokite pagal mėgstamą muziką, arba išeikite pasižmonėti su draugais.

12. Pasišvęskite nuolatiniam ir nesibaigiančiam tobulinimuisi. Jei manote viską žinąs ir išbandęs bei esate patenkintas status quo, turėsite mažiau energijos. Visada stenkitės būti geresnis!

13. Nevalgykite didelių patiekalų. Valgykite per dieną 5 mažus patiekalus, kad medžiagų apykaita nesustotų, tuomet jausitės daug geriau. Išbandykite!

 

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.