Kaip iš santūraus, sumanaus intraverto tapti gyvybingu, energingu ekstravertu?
Gyvybingi žmonės traukia tarsi magnetas, yra judantys į priekį ir aistringi. Jie yra lyderiai. Jie yra drąsūs. Jie gali viską. Esate sėslus žmogus, tačiau norite pasikeisti? Dalijamės 6 būdais, kaip tai pasiekti.
- Fizinė būklė. Kelkite sau iššūkius ir juos įgyvendinkite. Jei vienam tai padaryti sunku – pagalbos galima kreiptis į trenerį, kuris paskatins ir pastūmės. Nors pradžioje atrodys be galo sunku, ilgainiui sustiprėsite ir pasijusite judresniu, įgysite pasitikėjimo savo kūnu. Intravertams patariama treniruotis dviese ar nedidelėse grupėse bei bėgioti grupiniuose bėgimuose. Pastebėsite, kaip po užsiėmimų tiesiog švytite.
- Dieta. Esate tai, ką valgote, tiesa? Žinoma, visi turi savo mėgstamą maistą, prie kurio yra ypač prisirišę, tačiau reikėtų nepamiršti, kad maistas daro įtaką nuotaikai ir energijos lygiui. Pasistenkite išlaikyti pusiausvyrą, pavyzdžiui, jei užsinorėjote makaronų, tačiau žinote, kad reikia sumažinti suvartotų angliavandenių kiekį, paskaninkite juos vištiena ar plaktu kiaušiniu. Kiaušiniai ir žuvis – smegenų maistas. Suvalgykite ir pajusite kaip džiūgauja jūsų ląstelės. Norite priešingos reakcijos? Užkąskite guminukų.
- Įvertinkite savo bruožus. Nustokite save kaltinti dėl to, koks nesate ar negalite padaryti. Koncentruokitės ties tuo, kur tiesiog žibate. Kai pamatysite savo vertę, pasaulis bus jūsų!
- Mylėkite darbą. Ar kada pastebėjote, kaip kartais skubiu žingsniu ir nesidairydamas paliekate biurą arba palinkę prie įdomaus projekto pasiliekate taip ilgai, kad pro langus pamatote saulėtekį? Visų kartojama mantra „daryk tai, ką myli“ turbūt jau kiekvienam pabodo, nes akivaizdu, kad pasakyti yra lengviau nei padaryti. Vienas faktorius yra laikas, kitas – pinigai. Galbūt savęs dar labai nepažįstate ir nesuvokiate, kas veikia jūsų sielą. Viena yra aišku – jūs tiesiog negalite neinvestuoti ir svajones ar aistras. 4 elementai, padėsiantys atrasti palaimą: atkreiptas dėmesys, apmąstymas, vystymasis ir ėmimasis veiksmų. Dėmesį skirkite tam, kas priverčia jūsų širdį stipriau plakti, o laikas bėga nesustojamai, taip pat ir tam, kas sutraukia jūsų skrandį ar net įtempia pečius. Apmąstykite, kas jums kėlė pasitenkinimą praeityje. Kokie prisiminimai nušviečia jūsų veidą ir sužibina akis? Leiskite augti savo pasitikėjimui. Tam, kad nugalėtumėte baimes ir mokytumėtės iš savo klaidų. Galiausiai – judėkite pirmyn. Pasikeitimas yra greitas, bet kovojimas su pasikeitimu yra ilgas, lėtas procesas. Gyvenime negali būti šalikelių – jos galiausiai palieka jus užnugaryje.
- Apsupkite save dvasingais žmonėmis. Tai nereiškia, kad visi jūsų draugai turi mokėti daryti špagatą ar rengti virtuoziškus gitaros koncertus. Tai reiškia, kad reikėtų būti tarp šviesių žmonių. Tokių, kurie su nekantrumu aptarinėja naujausius atradimus. Arba tų, kurie save puikiai pažįsta ir patogiai jaučiasi su savo paplyšusiais džinsais. Tokie žmonės yra kur kas geriau nei kofeinas. Nebūtina net kad jie turėtų tokį patį kaip jūsų temperamentą. Varijuokite – intravertai, ekstravertai – viskas tinka. Teisingi gyvenimą paskatinantys kompanijos draugai padės jums atrasti jūsų dovanas.
- Muzika. Marianne Williamson kartą pasakė, kad muzikantai yra tarsi kunigai, kadangi priverčia vienu ritmu plakti visą salę. Moksliškai įrodyta, kad dopamino lygis organizme pakyla, kai žmonės klausosi muzikos, kuria mėgaujasi. Tikras adrenalinas. Muzika gali motyvuoti ir treniruočių metu. Sveikatos klubai suvokė, kad kardio treniruočių metu nariai sudegina daugiau kalorijų, kai groja gyva muzika – būgnininkas. Muzika – energijos degtukas.