Kaip išvengti priklausomybės cukrui

migdolai2 arimex

Dauguma žmonių stengiasi valgyti sveikai, tačiau neišvengiamai retkarčiais atsiranda poreikis suvalgyti ką nors saldaus (ir ne tokio sveiko) – esant namuose, galima ieškoti sveikesnių alternatyvų, tačiau mieste gali būti sudėtingiau. Iš pirmo žvilgsnio, pasilepinti saldumynu neatrodo didelė bėda, tačiau paaiškėjo, kad suvalgius nemažą porciją deserto, gali pradėti vystytis priklausomybė cukrui. Būtent taip teigiama 2002 m. Prinstono universiteto atliktame tyrime, kurio metu žiurkėms buvo leidžiama valgyti daug cukraus. Vėlesniuose tyrimo etapuose cukrus iš mitybos raciono buvo išimtas, o gyvūnai pradėjo rodyti abstinencijos ženklus, jiems pasireiškė traukuliai, pokyčiai cheminiuose smegenų procesuose. Nors priklausomybę sukeliančių narkotikų poveikis buvo gerokai stipresnis, tyrimo išvadas parengę mokslininkai teigia, kad abstinencijos simptomai buvo tapatūs.
Minėtas pavyzdys gali būti atsakymas į klausimą, kodėl taip sudėtinga grįžti į sveikos mitybos vėžes po to, kai pasilepiname saldumynu. Norint išlaikyti teisingus mitybos įpročius, geriausia cukraus išvis atsisakyti.
Pateikiame keletą mažai cukraus turinčių užkandžių, nesukeliančių priklausomybės ir išlaikančių įprastą mitybos ritmą:
1. Bananai ir žemės riešutų sviestas. Bananai yra saldūs, tad patenkins saldumo troškimą be jokio pridėtinio cukraus. Šis greitas ir skaidulų turintis užkandis kaipmat numalšins alkį.
2. Jogurtas. Šaldyto jogurto batonėlius pasigaminti labai paprasta – tiesiog supilkite jogurtą į ledų šaldymo indelį, natūraliam saldumui suteikti įdėkite uogų.
3. Humusas ir daržovės. Šaldytuve turėkite pasiruošę humuso ir šviežių daržovių – kai norėsis kažko sočiau. Skaniausia jį valgyti su morkytėmis ir salierais.
4. Nesaldinti šaldytų sulčių ledai. Vaisiai saldūs natūraliai, tad, norėdami kažko saldaus, rinkitės šią alternatyvą be pridėtinio cukraus.
5. Kepti obuoliai ir cinamonas. Supjaustykite obuolius skiltelėmis, sudėkite ant kepimo popieriaus ir apibarstykite cinamonu. Kepkite pusę valandos 180 laipsnių temperatūroje – turėsite saldaus ir sveiko deserto.
6. Sūris ir krekeriai. Sūryje yra nemažai cholesterolio, tad juo mėgaukitės retai, tačiau karts nuo karto pamaloninti gomurį galite.
7. Obuolys ir migdolai. Jei visą dieną praleisite ant kojų mieste, su savimi turėkite šių užkandžių ir išvengsite nesveiko maisto paieškų.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.