Kaip įveikti pošventinį sindromą

motto.net.ua-8822

Prabėgus nuostabioms šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų šventėms, kai kuriems žmonėms sunku gyventi pagal įprastą dienos ritmą. „Švenčių liūdesys“, „šventinė depresija“ arba „pokalėdinis slogutis“ – šie dažnai vartojami terminai apibūdina psichinį išsekimą, lyg iš giedro dangaus užgriūnantį po žiemos atostogų ir švenčių. Čia pateikiame keletą patarimų, kaip atsikratyti po žiemos švenčių užplūdusio liūdesio.

1

Laukite nedidelio „atoslūgio“. Grįžimas į įprastą darbo vietą gali nuslopinti pakilią dvasią, nes nebenusimato jokių smagių renginių. O jei jūsų šventės nebuvo tokios, kokių tikėjotės, galite jaustis prislėgti dėl neišsipildžiusių lūkesčių. Pasakykite sau, jog tai normalus pojūtis, kuris greitai praeis, kai kasdienybė grįš į savo vėžes. Prisiminkite savo ankstesnius išgyvenimus. Jeigu po paskutinių dviejų šventinių laikotarpių jus buvo apnikęs slogutis, tikėtina, kad tokia būsena pasikartos ir po šių švenčių. Pasistenkite prisiminti, kokių priemonių ėmėtės praėjusį kartą ir kas jus veikė atpalaiduojančiai.

2

Įžvelkite gerąsias pošventinio laikotarpio puses. Per šventes turėjote galimybę pailsėti, atsipūsti ir smagiai praleisti laiką. Bet kokia pertrauka tarp įprastinių darbų bei reikalų labai naudinga ir dvasiai, ir kūnui. Dabar turite galimybę su naujomis jėgomis kibti į įprastus darbus. Taip pat dabar puikus metas pagalvoti apie pokyčius, kurie pagerintų jūsų padėtį, nes nesant pokyčių užsitęsia prislėgtos nuotaikos būsena.

3

Nepersistenkite, siekdami naujiems metams užsibrėžtų tikslų. Jūsų užsibrėžti tikslai turi būti realūs, o svarbiausia – pasiekiami. Pavyzdžiui, kalbant apie svorio metimą: užsibrėžti tikslą suplonėti iki nulinio dydžio drabužių – nerealu, tačiau tikslas numesti per savaitę 1 kg atrodo labiau pasiekiama.

4

Stenkitės būti žmonių draugijoje. Kai kurios pošventinio slogučio nuotaikos gali būti susijusios su buvimu tarp daugelio žmonių per kalėdines atostogas, o po jų staiga pasijutus supamiems menkai pažįstamų žmonių, arba, dar blogiau – vienišiems. Stenkitės pakelti sau nuotaiką ir toliau palaikydami ryšius su draugais bei artimaisiais, taip pat kuo daugiau būdami kitų žmonių draugijoje.

5

Užsiimkite veikla, skatinančia kažko nekantriai laukti. Atgaivinkite laukimo jaudulį planuodami bei organizuodami smagią veiklą, pavyzdžiui, vakarienę su draugais. Pradėkite lankyti pamėgto ar dominančio dalyko užsiėmimus, arba reguliariai apsilankykite sporto salėje, nueikite į kiną ir pan.

6

Sveikatinkitės. Po daugybės skanėstų, kuriais leidote sau piktnaudžiauti per šventes, stenkitės grįžti prie sveikos mitybos raciono bei uoliai mankštintis. Tai padės susigrąžinti gerą formą bei fizinę būklę. Uoliai mankštinkitės, neieškodami dingsties nesportuoti dėl blogo oro, apatijos ar antsvorio. Mankšta pakels jūsų nuotaiką ir vėl galėsite „versti kalnus“. Vartokite maistą, kuris skatina natūralią serotonino – geros nuotaikos hormono – gamybą.

7

Skirkite šį laiką kreiptis specialistų pagalbos. Nuslūgus šventinei karštinei vėl pradedate galvoti apie kasdienius reikalus, todėl dabar gali būti puikus metas kreiptis pagalbos į specialistus, nesvarbu, ar jums reikėtų buhalterio pagalbos, interjero dizainerio konsultacijos, ar patarimo, kaip įveikti jus persekiojančią blogą nuotaiką.

8

Tikėkite, jog prieš akis – smagūs metai. Stenkitės kuo pozityviau galvoti bei planuoti įdomius ir turiningus renginius visiems metams – tai geras būdas numalšinti jus kamuojantį slogutį. Žengę pirmą žingsnį nė nepajusite, kaip panirę į planavimą ir veiklą pamiršite jus kamavusį nerimą.

 

 

 

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.