Kaip jaustis energingam visą dieną?

motto.net.ua-45123

Užprogramuokite savo kūną ir mintis

Kiek kartų girdėjote posakį „viskas priklauso nuo nusiteikimo“? Taip ir yra! Mūsų lūkesčiai atsakingi už pusę mūsų patyrimų. Jeigu Jūs galvosite, kad ryte būsite pavargęs, tikėtina, taip ir bus. Jei nusiteiksite nuostabiai pailsėti per ateinančias septynias miego valandas, atsikelsite kupini jėgų. Jeigu sunkiai užmiegate, galite išbandyti nidrajogą (visiško atsipalaidavimo techniką), tai nuostabus būdas Jūsų kūnui ir protui pasiekti aukštesnius atsipalaidavimo lygmenis.

 Paaštrinkit!

Beveik į viską, ką valgote, dėkite cinamono ir imbiero. Šie prieskoniai sušildo iš vidaus, gerina virškinimą, mažina cukraus kiekį ir suteikia ilgai išliekančios energijos. Gerkite arbatą su imbieru, ji naudinga tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Pusryčiams puikiai tiks avižiniai dribsniai su mirkytomis šalavijų (angl. chia) sėklomis, riešutais, džiovintais vaisiais ir cinamonu.

 Gerkite vandenį

Mes 90% sudaryti iš vandens, todėl, jei norime gerai jaustis, visą laiką turime palaikyti tą vandens balansą ir saugotis dehidratacijos. Rinkitės šiltą vandenį. Gerdami šaltą sueikvojate daugiau energijos jam sušildyti iki kūno temperatūros ir galite patirti atvirkštinį poveikį.

 Joga – kelias į aukštesnį energijos lygį

Jogos pratimai iškart pakelia energijos lygį. Darykite juos visada, kai jaučiatės ne 100% energingas ir Jums reikia skubiai pasikrauti.

Saulės pasveikinimus darykite ryte, kad pažadintumėte savo kūną ir dieną pradėtumėte gera nuotaika. Jie stipriną kūną švelniausiu ir efektyviausiu būdu.

Jei dirbate sėdimą darbą ir jaučiatės mieguisti, rekomenduojame efektingą pratimą. Atsistokite tiesiai, pasilenkite, padėkite rankas ant žemės ir nuleiskite galvą žemiau klubų, kad Jūsų smegenys gautų šviežio kraujo ir deguonies. Jeigu jaučiatės šiek tiek nejaukiai stovėdami ant rankų vidury biuro, tiesiog pasilenkite žemyn ir taip pabūkite kelias minutes. Šis pratimas išvalys Jūsų protą, pakraus smegenis nauja jėga ir padės Jūsų veido odai gauti šviežio, deguonies pripildyto kraujo bei naudingųjų medžiagų.

Venkite skysčius šalinančio maisto

Vienas maistas padidina energingumą, kitas jį mažina. Greitai pagamintas, konservuotas, šaldytas, daug konservantų turintis maistas turi mažai naudingųjų medžiagų ir mažina energingumą. Jeigu po pietų jaučiatės apsunkę, ajurveda rekomenduoja išgerti stiklinę vandens su ¼ žaliųjų citrinų sulčių.

Jeigu kasdien jaučiatės apsnūdę, vangūs, tai gali reikšti, kad Jūsų mitybą sudaro per daug energiją eikvojančio maisto ir Jums reikia keisti mitybos įpročius: valgyti daugiau žalio, šviežiai pagaminto maisto, riešutų, o saldumynus keisti džiovintais vaisiais.

Gerai išsimiegokite

Natūralu, kad miegas reikalingas normaliam žmogaus kūno funkcionavimui. Fredricas Patenaude’as, gyvenimo būdo konsultantas ir dietologas, palygino žmogų ir automobilį. Jis teigė, kad Jūs galite turėti pilną baką benzino, tačiau, jei akumuliatorius bus tuščias, automobilis neužsives. Tas pats galioja ir žmogui. Jūs galite valgyti ką tik norite, tačiau jei gerai neišsimiegosite, Jūsų baterija neturės pakankamai energijos. Tačiau svarbiausia ne miego valandų skaičius, o jo kokybė, nes dėl jos mes tampame energingesni. Ajurveda rekomenduoja keltis ir gultis su saule, kad jaustumės energingi visą dieną.

 

Ajurvedos SPA centras „SHANTI“

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.