Kaip pasiekti ilgalaikių mitybos pokyčių

sveikas maistas Arimex

Papildomi riebalai ant pilvo – dažnas žmogaus priešas, kurio nėra taip lengva atsikratyti. Norint sėkmingai sumažinti apimtis, būtina siekti ilgalaikių pokyčių, tačiau išsikelti tikslai visada turi būti realūs – mitybos ir treniruočių įpročių keitimą turite priimti natūraliai, kad sugebėtumėte plano laikytis ilgą laiką.

Maži pokyčiai padeda pasiekti labai didelių rezultatų, todėl nereikėtų nuvertinti net ir pačių mažiausių žingsnelių.

  • Atraskite ir supraskite, kas jums sukelia stresą, išmokite tai suvaldyti (be maisto!). Stresas skatina hormonų išsiskyrimą, kurie virsta riebalais ant jūsų pilvo, taip pat gali padidinti kraujo spaudimą ir atsparumą insulinui. Deja, streso išvengti dažniausiai neįmanoma, bet galima atpažinti jo sukėlėjus ir į tai atitinkamai reaguoti. Pavyzdžiui, jei stresą jums sukelia vėlavimas į darbą kiekvieną pirmadienį, galbūt mažiau jaudinsitės atsikėlę 5 ar 10 minučių anksčiau? Jei liepdami vaikams atlikti namų darbus jaučiate įtampą, galbūt galite fone įsijungti raminančios muzikos? Net maži pokyčiai, sušvelninantys patiriamą stresą, turi didelį poveikį jūsų sveikatai ir pilvo riebalams.
  • Būkite pasiruošę! Svorio metimas – rimtas darbas: turite planuoti, kad visada valgytumėte sveiką maistą, jo nuolat būtų šalia ir nejustumėte alkio. Be to, būtina gaminti maistą namuose, o ne valgyti restoranuose. Tiesa, tokiam planavimui nebūtina skirti daugybės valandų – tiesiog vieną dieną per savaitę gaminkite didesnį kiekį maisto ir jį užšaldykite. Taip pat, turėkite šalia lapelį popieriaus, kad bet kuriuo metu pastebėję, jog trūksta kokio nors produkto, galėtumėte užsirašyti – tai leis rečiau lankytis parduotuvėje.
  • Planuokite savo valgymą. Sudėlioję savo savaitės mitybos grafiką, iš anksto žinosite, kokių produktų jums reikės, tad išvengsite svarstymo „ko dabar užvalgius?“ bei sutaupysite nemažą sumą pinigų, išleidžiamą neplanuotiems pirkiniams.
  • Stebėkite savo fizinį aktyvumą. Naudokite pedometrą, kuris jums praneš, kiek žingsnių nuėjote per dieną: nustebsite, kaip stipriai kinta jūsų kasdienis aktyvumas ir kartais, prireikus, galėsite ramia sąžine sportuoti mažiau.
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.