Kaip voverės atsimena, kur užkasė riešutus?

lazdynai_nelukstenti

Ruošdamosi žiemai, kai bus mažiau maisto, o maitintis reikės, voverės renka riešutus rudenį. Kai kurių rūšių voverės, pavyzdžiui, raudonosios, renka savo riešutus į krūvas. Kitos, tokios kaip pilkosios voverės, savo riešutus užkasa žemėje. Taigi jeigu pilkoji voverė visur skuodžia ir slepia riešutus, kaip ji atsimena, kur maistas paslėptas?!

Atliktos studijos parodė skirtingus voverių gebėjimo atsiminti, kur jos užkasė maistą, metodus. Kai kurie teigia, kad voverės naudojasi gebėjimu užuosti, pasak kitų, joms svarbūs orientyrai, tokie kaip medžiai ir kiti augalai. Kitais atvejais įrodyta, kad voverės užkasa ne tik tikrus, bet ir „netikrus“ riešutus! Kad apgautų likusias voveres ar kitus gyvūnus ir kad jie nerastų jų paslėptų daiktų, kai kurios voverės kasa duobes, kuriose neužkasa nieko, bet apsimeta, kad užkasė riešutus!

Nors gali pasirodyti keista, kad voverės užkasa riešutus daugelyje skirtingų vietų užuot laikiusios juos kartu vienoje saugioje vietoje, tokia praktika iš tikrųjų leidžia gana daug ką suprasti: jeigu kitas gyvūnas randa tai, ką voverė paslėpė, ji nepraranda viso sukaputo maisto Tai gana sumanu!


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
kedro Kedrinių pinijų riešutai 730,0 13,7 13,1 3,6 68,4 4,9 3,7 0,0
lazdynai lukstenti Lazdynų riešutai 718,0 17,6 14,9 3,4 63,2 4,5 9,6 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.