Kasdien gyventi sveikiau? Misija įmanoma

uogos

Sveikos gyvensenos idėja skamba gerai, tik dažniausiai neaišku, kaip tai pritaikyti kasdieniame, įtemptame ir užimtame gyvenime. Reikia pradėti nuo mažų žingsnelių. Jei šiandien kažką pagerinsite 1% ir kasdien rezultatą gerinsite tik po 1%, tai po metų būsite padaręs didžiulį progresą.  Esate ligotas ir nelaimingas? Svoris svyruoja? Eksperimentavote su žaibiškomis dietomis, bandydami pasiekti norimą svorį? Tai, ko iš tiesų reikia didžiajai daliai žmonių, yra 5 paprastai skambantys dalykai.

1. Sveikas maistas. Į kasdienį valgiaraštį įtraukite skirtingų produktų (čia tik labai trumpas ir preliminarus sąrašas. Tikslų, pritaikytą konkrečiam organizmui, gali sudaryti tik geras specialistas):

  • Vaisiai: obuoliai, arbūzai, mangai, vynuogės, ananasai ir kiviai
  • Daržovės: žiediniai kopūstai, paprikos, salotos, špinatai, burokėliai ir kt.
  • Sveiki grūdai ir avižos: nesmulkintų grūdų duona, javainiai, avižiniai dribsniai, ryžiai, spagečiai ir kt.
  • Sveikieji riebalai ir pieno produktai: riešutai, sūris, jogurtas, alyvuogių aliejus, actas ir kt.
  • Baltymai: kalakutiena, pupelės, riešutai, valgomosios sėklos ir kt.

2. Valgykite normaliu režimu.
Per dieną skirkite laiko  trims subalansuoto maisto valgymams. Papildomai galite sau leisti 2-3 sveikus užkandžius. Tinkamas būdas žiūrėti į šį patarimą – užsitikrinti, kad tai, ką dedame į kūną, jį puoselėja. Nevalgykite per mažai, tačiau tuo pačiu ir per daug – valgykite tik tol, kol pasisotinsite.
3. Venkite nesveiko maisto
Išties sudėtinga maitintis sveikai, jei virtuvės spintelės prikimštos bulvių traškučių, bandelių ir įvairių saldėsių. Neturėkite nesveiko maisto namuose ir užpuolus alkiui natūraliai pasirinksite tai, kas bus po ranka: riešutus, vaisius, daržoves.
4. Fizinės formos gerinimas
Netinginiaukite. Pasistenkite kasdien pajudėti, per savaitę bent du kartus treniruokitės. Nereikia persistengti, tiesiog linksmai praleiskite laiką. Lankykite šokių pamokas, nesėdėkite priešais televizorių, išeikite pabėgioti, palaipiokite po kalnuotas vietoves, paplaukiokite ar tiesiog spartesniu žingsniu pavaikštinėkite po prekybos centrą.
5. Geras miegas
Ramus ir ne per trumpas miegas būtinas gerai savijautai! Pailsėkite. Netgi senolių išmintis sako – pailsėjęs laukas duoda geresnį derlių.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
graikiniai_lukst2 Graikiniai riešutai 654,0 15,2 13,7 2,6 65,2 6,56 6,7 0,02
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.