Kur rasti daugiau energijos?

96639

Ne paslaptis, kad beveik visi žmonės vienu ar kitu gyvenimo momentu norėtų jaustis energingesni. O ar žinote, kad didžioji dalis norinčiųjų tai gali ir įgyvendinti? Tiesa ta, kad visa mūsų energija slypi gyvenimo būde. Nustokite energijos ieškoti tik kavoje. Išbandykite mūsų siūlomas idėjas!

Natūralus, neapdorotas maistas. Jei dažniausiai valgote apdorotą maistą, pavyzdžiui, vartojimui jau paruoštus gaminius, kuriuos užtenka pašildyti mikrobangų krosnelėje, jūsų organizmui trūksta kokybiškos energijos šaltinio. Natūralus ir neapdorotas maistas, pavyzdžiui, vaisiai, daržovės, riešutai, kruopos ir daiginti grūdai organizmui suteikia neįkainojamos energijos. Apdorotas maistas natūraliam niekada neprilygs!

Užkandžiaukite protingai. Ypač svarbu energijos lygį organizme palaikyti nuolat, visą dieną. Tai reiškia, kad būtina valgyti 3 normalius valgius ir tarp jų dar kelis kartus užkąsti. Didelės paslapties nėra – svarbiausia pasirinkti tokius užkandžius, kurių maistingosios medžiagos pakurstys energiją organizme. Spurga atneš greitą energijos pliūpsnį, tačiau sauja riešutų, vaisius ar daržovė jus tiesiog apsups energija ir dar kurį laiką nepaleis.

Treniruokitės. Taip, treniruočių metu energija sunaudojama, tačiau gera naujiena yra ta, kad energija jums sugrįš dvigubai! Taip bus todėl, kad pratimai paspartina kraujo tekėjimą, tad po organizmą nešiojamas deguonis. Organizmas deguonį verčia energija. Be to, kuo daugiau treniruočių, tuo geresnė fizinė forma, todėl akivaizdu – taip greitai nebepavargstama. Taigi, nors pradėti treniruotis – visada sunku, nepamirškite, kad lauks puikūs rezultatai.

Tinkamai kvėpuokite. Kai žmogus kvėpuoja, į kūną patenka deguonis, kuris sunaudojamas energijai kurti. Problema slypi tame, kad didžioji dalis žmonių kvėpuoja paviršutiniškai, o tai reiškia, kad deguonis turi labai nedaug galimybių virsti energija. Kvėpavimo pratimams kasdien skirkite bent po 5 minutes. Įsivaizduokite, kad jūsų pilve yra balionas ir kiekvieną kartą įkvėpdami jūs jį vis labiau užpildote. Tuomet sulaikykite kvėpavimą dar 2-3 sekundėms, tuomet lėtai iškvėpkite. Kuo daugiau taip darysite, tuo greičiau jums tai taps įprastu kvėpavimo būdu. Tinkamo kvėpavimo pamokyti gali ir jogos pratimai!

Pasimėgaukite saule. Dažnai žmonės bijo pernelyg ilgai būti saulėje. Nors kontroliuoti gaunamą saulės spindulių kiekį – privaloma, mūsų organizmui vis dėlto jų būtinai reikia. Kaip manote, kiek ilgai augalas ar gėlė gali išgyventi be saulės? O jei ir išgyvena, ar jis sveikas? Žmonės – visiškai tokie pat. Saulė energijos tiekimui tokia būtina, kad šiandien ji yra vienas iš aktualiausių elektros tiekimo šaltinių. Ar kada pastebėjote, kad žiemą nemažai žmonių paniūra ir jaučia depresiją? Taip, viskas dėl to, kad žiemos metu saulė ne tokia aktyvi. Pasistenkite kasdien bent 15 min. pabūti saulėje. Jei po 15 min. dar norėsis pasimėgauti saulės šilumos spinduliais, jau reikėtų pasitepti apsauginiu kremu.

Praktikuokite dėkingumą. Mintys ir kūnas neveikia atskirai. Ryšys yra stiprus, tad tai, ką mąstote, veikia fizinę sveikatą ir energijos lygį organizme. Jei nuolat skundžiatės ir skleidžiate negatyvius jausmus, turėsite mažai energijos. Jei viskas vyktų atvirkščiai – gerai jaučiatės ir mėgaujatės gyvenimu, jausitės ir gyvybingesnis. Pakeiskite savo požiūrį ir iškart pajusite didesnį energijos antplūdį! Kas vakarą prieš miegą skirkite 5 minutes užrašymui, už ką šiandien galite būti dėkingi. Šio paprasto veiksmo galia didžiulė!

Gerai išsimiegokite. Jei jums trūksta miego, labiausiai nukentės energija. Kai žmogus miega, atgaivinami kūnas ir mintys. Kūnas geriausiai gyja kai miega, tuomet atkuriama sveikata ir energija, kurie pasiruošia kitos dienos iššūkiams. Jei kenčiate nuo nemigos, miego apnėjos ar kito miego sutrikimo, ypač svarbu atrasti priežastį ir imtis veiksmų tai pakeisti.

Gerkite vandenį. Dehidratacija yra viena didžiausių apatijos priežasčių. Galite savaitę laiko išgyventi be maisto, tačiau be vandens – vos kelias dienas. Vanduo yra dar vienas deguonies šaltinis, kurį organizmas paverčia energija. Sumažinkite arba išvis atsisakykite gazuotų bei kitų saldžių gėrimų. Vietoje to palepinkite savo organizmą tyru, gyvybės kupinu vandeniu. Nepamirškite įsitikinti, kad jis tinkamas gerti ar filtruotas!

Detoksikacija. Toksinai organizme kaupiasi kasdien: dėl vartojamuose maisto, kosmetikos ar kt. produktuose esančių įvairių chemikalų, taip pat – medžiagų, esančių balduose ar ore, kuriuo kvėpuojame. Toksinai organizmą ypač varžo – lemia sulėtėjusį ir neefektyvų funkcionavimą. Detoksikavus kūną, organizmo sistema tarsi persikrauna ir pajaučiamas naujas energijos antplūdis.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
anakardziai_800plocio Anakardžių riešutai 609,0 23,3 24,1 6,0 46,0 8,4 3,0 0,02 (0,04)
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
kedro Kedrinių pinijų riešutai 730,0 13,7 13,1 3,6 68,4 4,9 3,7 0,0
lazdynai lukstenti Lazdynų riešutai 718,0 17,6 14,9 3,4 63,2 4,5 9,6 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.