Lieknų žmonių triukai

sveikas maistas Arimex1

Manote, kad siekiant atsikratyti antsvorio, reikia sporto salėje praleisti nesuskaičiuojamą galybę valandų ir kone fanatiškai skaičiuoti kiekvieną kaloriją? Išduosime paslaptį – taip elgtis tikrai nebūtina. Siūlome 9 patarimus, kuriais naudojasi lieknieji – jokios netvarkos, bruzdėjimo ar komplikacijų!

1.       Valgykite iš mažos lėkštės. JAV dietos specialistai atliko eksperimentą, kurio metu buvo nustatyta, kad žmonės, kurie valgė iš didesnių dubenėlių, prisidėjo 31 proc. daugiau maisto nei tie, kurie turėjo dvigubai mažesnius dubenėlius. Džordžijos technologijos instituto profesoriai teigė, kad žmonės dažniausiai suvalgo apie 92 proc. į lėkštę įdėto maisto, todėl, siekiant atsikratyti svorio, reikia rinktis mažesnes lėkštes. Idealios lėkštės skersmuo turėtų neviršyti 23 cm, joje pusę patiekalo turėtų sudaryti vaisiai ir daržovės.

2.       Nusipirkite didesnę vandens stiklinę. Vokiečių mokslininkai atrado, kad išgėrus 500 ml vandens, sudegintų kalorijų skaičius padidėja 30 proc. Taip pat įrodyta, kad į žemą ir plačią stiklinę įpilame 76 proc. daugiau skysčio nei į aukštą ir siaurą, tad automatiškai į didesnę plačią stiklinę įsipilama daugiau vandens. O kai stiklinė jau pripilta, ir išgerti ją ne taip sunku, tiesa?

3.       Pusryčiams valgykite kiaušinius. Naujausi tyrimai rodo, kad tie, kurie dieną pradeda kiaušiniais, atsikrato 65 proc. daugiau antsvorio nei kiti, besilaikantieji dietos. Taip pat, jie jaučiasi energingesni ir aktyviau laikosi numatyto dietos plano. Kiaušiniai suteikia daugiau sotumo, todėl sumažina per dieną suvartojamo maisto kiekį. Svarbiausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį – klausytis savo apetito ir neprisivalgyti, kadangi po tokių sočių pusryčių žmogus per dieną turėtų suvalgyti vidutiniškai 400 kalorijų mažiau – o tai jau bene pusė kilogramo per savaitę!

4.       Popiet – tik sveikas užkandis! Jei užkandžiui renkatės šokoladinį batonėlį su riešutais (281 kalorija), o jūsų dietos draugas sukramsnoja nedidelę saują riešutų (150 kalorijų), metų pabaigoje vien dėl šito skirtumo jis svers 6 kg mažiau nei jūs. Mitybos specialistai teigia, kad idealiausias popietinis užkandis yra sauja riešutų ar sėklų bei džiovintų vaisių – juose gausu maistinių medžiagų, vaisiai patenkina cukraus poreikį, o riešutai suteikia baltymų, kurie reikalingi cukraus kiekio kraujyje ir energijos balansui.

5.       Vienu kartu valgykite tik 2-3 produktus. Tai padeda sutaupyti laiko gaminant, be to, remiantis Jeilio universiteto specialistu dr. David Katz, jei vienu metu valgoma per daug skirtingų produktų, smegenų dalis, kuri kontroliuoja sotumo jausmą, neveikia, todėl žmogus dažnai persivalgo. Tyrimuose žmonės, sumažinę produktų skaičių, numetė vidutiniškai 7 kg per 12 savaičių.

6.       Kasdien pasisverkite. Nors tai gali atrodyti kaip laiko švaistymas, ekspertai teigia, kad toks veiksmas padeda anksti pastebėti svorio augimą, todėl anksti identifikavus problemą, tereiks atsikratyti 0,5–1 kilogramo, o ne visos krūvos iškart. Nors svoris kasdien šiek tiek svyruoja, pastebėjus, kad rodyklė aukštyn krypsta 3–4 dienas iš eilės, atsisakykite saldumynų ir kelias savaites pasistenkite šiek tiek atidžiau žvelgti į savo mitybą.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
ananasai2 1GO DŽIOVINTŲ VAISIŲ IR SĖKLŲ MIŠINYS 395 7,2 67,9 61,7 10,1 3,4 1,8 0,5
Razinos2 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS 320 2,9 75,6 71,5 0,5 0 1,0 0
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.