Mėgaukitės gyvenimu: 4 patarimai

EGLĖ KAUNECKIENĖ

Laikykitės dienos režimo

Dažnai susiduriame su problema, kad jaučiamės pervargę, rytais negalime atsikelti, o vakarais niekaip negalime užbaigti darbų. Ir tai mums trukdo mėgautis gyvenimu. E. Kauneckienės nuomone, pirmiausia derėtų susitvarkyti dienos režimą. Gultis reikėtų iki 22 val., o keltis 5 – 6 val. tada ir laiko atsirastų. Ryte taip pat svarbu skirti dėmesio savo fiziniam kūnui – bent 15 min mankštai. Tada ateina laikas higienai – išsivalyti liežuvį, išsitrinti aliejumi, nusiprausti po dušu, o po visko apsipilti drungnu vandeniu. Su ta gera ir žvalia nuotaika galima daug ką nuveikti. Eglė pataria nusibrėžti griežtas ribas, kada baigiasi darbas ir prasideda poilsis. Svarbu į namus nesinešti darbo, nes taip nuvarginsime savo protą ir nebefunkcionuosime, kaip reikia.

Būkite pozityvūs ir atviri naujovėms

Gyvenimas mus apipina pareigomis, buitimi, o tada neišvengiamai ateina rutina, kuri dažnai sukelia apatiją ir nuovargį. Pabėgti nuo to neįmanoma, tačiau gali pagelbėti pozityvus požiūris, leidžiantis kiekvieną darbą atlikti su įkvėpimu ir gera nuotaika. Eglės varikliukas padedantis ištrūkti iš rutinos – tai noras išmokti ir sužinoti kažką naujo. Ji ragina visus svajojančius nebijoti tų svajonių gaudyti, nes laikas bėga ir yra visai reali grėsmė, kad gyvenimo pabaigoje liksime su ta nerealizuota svajone, kaip su paukščio plunksna rankoje. Bet ne būtina viską turėti iš karto, galima iki to eiti nuosekliai. Kažką neskubant daryti ir matyti rezultatus, kurie džiugina.

Susitvarkykite savo vidų

Kad galėtume mėgautis gyvenimu, svarbu susitvarkyti savo vidų, lygiai taip pat kaip ir savo aplinką. Tvarka yra vienas iš tokių stiprių aspektų, kad jaustumeisi gerai ir turėtum sau daugiau laiko. Kai išmoksti tvarkingai dėliotis savo gyvenimą, tai valyti savo aplinką tampa labai lengva. Nes jeigu chaotiškai gyveni, chaotiškas esi ir viduje. Tada tu supranti ir priimi net tą kiekvieną rutininį tvarkymąsi, kaip galimybę sau prasivalyti, atsikratyti nereikalingų daiktų, nekaupti šiukšlių. Ir keista, atrodo, tvarkaisi fiziškai, bet labai palengvėja viduje.

Pabūkite tyloje

E. Kauneckienė įsitikinusi, kad kiekvienam žmogui yra labai svarbu, kad jo niekas neblaškytų ir kad jis galėtų pabūti su pačiu savimi. Buvimas tyloje daro stebuklus, nes mes visą laiką sau galvas kvaršiname visiškai tuščiomis ir nereikalingomis mintimis ir labai nuo jų pavargstame. Jeigu apie daug dalykų negalvotume būtų daug ramiau. Nes iš esmės mes daug dalykų negalime pakeisti šiame gyvenime. Atsitinka taip, kaip turi atsitikti. Reikia suprasti, kad ne viskas nuo mūsų priklauso. Visą laiką yra gyvenama dėl kažko, tačiau neišmokstama būti su savimi.

Turime bendrauti su savimi ir puoselėti savo vidų, pamatyti, kiek yra piktžolių, o kiek gražių gėlių. Tad reikia tą savo daržą ravėti ir auginti. Ir tas laikas sau būti skirtas dvasiniam tobulėjimui. Svarbi yra fizinio kūno priežiūra, dienos režimas, intelekto lavinimas, tačiau nemažiau svarbi yra ir dvasios priežiūra, kad neužsistovėtum viename lygmenyje. Be tikėjimo negali būti laimingas ir mėgautis gyvenimu. Tai neįmanoma.

 

 

 

 

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.