Noras viską mesti – kaip to atsikratyti?

81010

Nesvarbu – ar planuojate bėgti maratoną, ar stengiatės neatsilikti šokių pamokose, tikrai galite pasiimti „laisvą“ dieną, kai jau jaučiate, kad artėja kritinis momentas. Bet jei taip pasielgsite, deja, tokie momentai kartosis vėl ir vėl, o „laisvas“ dienas pasiimti darysis vis lengviau.

Jeigu sunku, ir jaučiate, jau nebegalite tęsti, nesustokite. Lėtai, bet užtikrintai judėkite į priekį – treniruotės pabaigoje užplūs pasididžiavimas ir džiugesys, kad sugebėjote įveikti trasą. Daugiausiai džiaugsmo atneša tos treniruotės, kurios yra nemėgstamiausios ir sunkiausios – pabaigoje jausitės tikrais nugalėtojais. Kaskart iki galo įvykdžius treniruotę, ją pabaigti bus vis lengviau. Kaip lengviau praeiti tą „sunkumų fazę“? Dalinamės patarimais!

  • Mėgaukitės momentu. Visiškas susitelkimas gelbsti ne tik bandant prisiminti užmirštus dalykus, bet puikiai pasitarnauja pritrūkus valios sportuojant. Treniruotės metu, pajutus artėjantį kritinį momentą, reikia stengtis koncentruotis į savo sugebėjimus ir turimus privalumus. Galvokite apie kiekvieną žingsnį, kiekvieną pėdos pakreipimą ir atpalaiduokite pečius. Nuvykite šalin negatyvias ir trikdančias mintis ir visą dėmesį skirkite kūno ir judesių valdymui.
  • Susigalvokite slapyvardžius. Su savo treniruočių partneriu susigalvokite kodinius žodžius ar slapyvardžius, kuriuos ištarsite sunkiausiais momentais – kai pasidarys sunku sutelkti dėmesį. Juokingos frazės, pavyzdžiui – šokoladinis tortas – padės tarsi persikrauti, suims juokas ir bus lengviau iš naujo susikoncentruoti, visus trukdžius palikus užnugaryje.
  • Kalbėkite pozityviai. Tyrimai rodo, kad naudojant „pozityvaus pokalbio“ su savimi taktiką, galima pakeisti savo požiūrį, nusiteikimą ir reakcijas į įvairias situacijas. Kaip tai veikia? Kai į galvą šauna koks negatyvus žodis, reikia jį kuo greičiau pakeisti su pozityviu, pavyzdžiui: „Atrodau kaip baidyklė“ keiskite į „Jaučiuosi puikiai!“. Arba tiesiog sugalvokite žodį, kuris priverčia jus nusišypsoti. Koncentruokitės ties tuo žodžiu ir nuolat jį kartokite, kai atrodys, kad norisi viską mesti ir bėgti į pasaulio kraštą.
  • Siekite tikslų. Nenustokite ieškoti dalykų, kurie motyvuoja ir veda į priekį, paliekant bet kokias užplūstančio diskomforto užuomazgas. Svarbiausia – surasti labiausiai motyvuojantį dalyką. Puikiausiai tiks net ir stulbinantis vaizdas, kaip atrodysite su suknele, kurią apsivilkus kol kas sunku kvėpuoti. Dėmesį telkite ne į kasdienes treniruotes ir varginantį procesą, bet į galutinį rezultatą.
  • Nesėkmės veda į sėkmę. Sakoma, kad vienas nepertraukiamas kopimas aukštyn dar nėra progresas. Progresas – tai labiau pakilimai ir nuopuoliai, kurie, beje, tikrai nėra ilgalaikiai! Nenutraukite savo veiklos – kuriam laikui palikite ją ramybėje, tačiau grįžkite prie jos vėliau. Prisiminkite situaciją, kuri buvo sėkminga ir Jums pavyko – tai tikrai pasikartos!
  • Atnaujinkite savo grojaraštį. Jei mėgstama muzika padeda judėti į priekį, tai iš tiesų veikia ir nėra tik vaizduotės vaisius. Muzikos ritmas ir tempas yra tiesiogiai susiję su dėmesio sutelkimu ir budrumu, taip pat – raumenų koordinavimu ir judėjimu, sako specialistai. Pasak jų, tyrimai rodo, kad muzika gali padidinti ištvermę, tad treniruotė atrodo lengvesnė. Taip pat – treniruotei patartina rinktis dainas su 130 ar daugiau ritmo dūžių per minutę!
  • Žinokite, kada sustoti. Jei noras viską mesti kyla dėl fizinio skausmo, reikėtų tą norą patenkinti. Pasiekti finišo liniją galima ir lėtu žingsniu, jei sveikata staiga sušlubuoja, tačiau jei gaunama trauma ar susižeidimas, tęsiant varžybas, gali privesti prie kur kas rimtesnių pavojų sveikatai – reikia sustoti. Nėra tokių varžybų, kurių nebūtų galima pakartoti dar kartą. Lygiai taip pat yra ir su treniruotėmis – įprastus pratimus galėsite atnaujinti, kai kūnas fiziškai sutvirtės.
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.