Norite numesti antsvorio? Pasinaudokite šiais patarimais!

67944

1. Venkite dietų

Jeigu norite atsikratyti antsvorio, valgykite sveikai ir sportuokite. Dietų laikymasis ilgalaikių rezultatų neduoda, nes, norėdamos išlaikyti dieta pasiektą kūno svorį, turėsite jos laikytis visą gyvenimą – kitu atveju numestas antsvoris vėl sugrįš. Efektyviausia būtų tiesiog šiek tiek pakeisti savo gyvenimo būdą – pasistenkite kasdien valgyti sveiką ir visavertį maistą!

2. Pagerinkite savo medžiagų apykaitą

Jūsų medžiagų apykaitą (arba metabolizmą) galima prilyginti laužui, kurį reikia nuolat kurstyti. Kuo daugiau malkų, tuo kaitriau dega ugnis, tačiau pamiršus laužą pakurstyti, jis pradės rusenti ir galų gale užges. Taigi panašus procesas vyksta ir Jūsų organizme – jo apykaitą kur kas geriau palaikyti dažnesnėmis, tačiau nedidelėmis  valgių porcijomis. Užkandžiams tinka nedidelės porcijos džiovintų vaisių.

3. Savo treniruotę pradėkite prieš veidrodį

Atsistokite prieš veidrodį ir pažiūrėkite sau į akis. Ne į grindis, už nugaros stovintį kavos staliuką ar vieną konkrečią dėmelę ant Jūsų skruosto. Atsipalaiduokite ir pažvelkite į save tarsi kitomis akimis. Pozityviai įvertinkite savo išvaizdą: galbūt Jums labai patinka Jūsų lūpos, skruostikauliai ar nosis? Optimistiškai nusiteikti prieš treniruotę – ypač svarbu, todėl neskubėkite ir atraskite kuo daugiau pozityvių dalykų savo išvaizdoje.

4. Pasirinkite mantrą

Susidūrus su sunkumais stovint prieš veidrodį ar atliekant treniruotės pratimą stiprybės suteiks mantros kartojimas mintyse. Tai gali būti bet kokie žodžiai ar frazė, suteiksianti Jums stiprybės, pavyzdžiui: „Pasitikėjimas, stiprybė, grožis“ ar „ Šis laikas – tik mano“.

5. Susidarykite muzikos grojaraštį

Treniruotės metu skambanti muzika įkvepia ir skatina judėti muzikos ritmu, todėl treniruotė būna efektyvesnė. Judėjimas pagal greitą muziką puikiai paspartina širdies ritmą, o lėtesnė muzika idealiai tiks organizmo tonusui pakelti. Tiesa, prieš pradėdami treniruotę nepamirškite nustatyti savo grojaraščio trukmę – klausantis mėgstamos muzikos nesunku pražiopsoti numatytą treniruotės pabaigą!

6. Rašykite mitybos ir treniruočių žurnalą

Tokia mitybos ir treniruočių kontrolė leis pažvelgti į save tarsi iš šono – taip išvengsite papildomų ir nesuplanuotų užkandžiavimų tarp valgių, o taip pat galėsite lengvai stebėti savo progresą. Juk visada malonu dienos pabaigoje užrašyti įvykdytą pažadą ar kitą pasiekimą!

7.  Fotografuokite save

Dažnai svarstykles vadiname savo priešu – jos lyg tyčia dažniausiai rodo visai ne tą, ką norėtume matyti. Jeigu siekiate atsikratyti antsvorio, pabandykite vietoj lipimo ant svarstyklių save nufotografuoti. Nusistatykite fotografavimo laiką – pavyzdžiui, tai galėtų būti kartą per mėnesį, sekmadienio vakarą. Apžiūrėkite nuotraukas ir įvertinkite pasiektą progresą – mintys gali būti tik pozityvios!

8. Paskatinkite save

Nepamirškite save apdovanoti – pasiekę išsikeltą tikslą treniruotėje ar mityboje, įsigykite naują drabužį! Tai ne tik pakels nuotaiką, bet ir paskatins toliau siekti puikių rezultatų – džiuginantis vaizdas veidrodyje kartais veikia kur kas geriau, nei svarstyklių rodmenys.

9. Nepamirškite jėgos  pratimų!

Išgirdusi žodžius „jėgos pratimai“, nereta susiraukia ir sunkiai atsidūsta… Visgi šių pratimų vengti nereikėtų, kadangi jie yra tiesiog būtini bet kurio amžiaus moteriai. Atlikdamos šiuos pratimus ne tik sudeginsite nemažai kalorijų, treniruosite savo raumenis, tačiau ir sumažinsite riziką susirgti osteoporoze.

10. Sportuokite ne viena

Treniruokitės su drauge – bus lengviau laikytis nustatytos programos, be to, turėsite puikią motyvatorę, jeigu netikėtai prarasite ūpą sportuoti. Nepamirškite ir geros nuotaikos privalumų, nes sportuoti su drauge ne tik linksmiau, bet ir rezultatą galite pasiekti greičiau – nespėsite mirktelėti, o treniruotė jau bus pasibaigusi!


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
Violetinio misinio sudetis 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS (violetinis) 305 3,1 69 61 1,6 0,2 2,4 0,07
ananasai2 1GO DŽIOVINTŲ VAISIŲ IR SĖKLŲ MIŠINYS 395 7,2 67,9 61,7 10,1 3,4 1,8 0,5
Razinos2 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS 320 2,9 75,6 71,5 0,5 0 1,0 0
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
razinos golden Razinos "Golden" 324,0 2,5 78,0 50,6 0,0 0,2 1,0 0,1
slyvos Džiovintos slyvos be kauliukų 300,0 3,5 69,0 41,2 0,7 0,1 1,7 0,0
spanguoles Džiovintos spanguolės 347,0 0,1 82,4 65,0 1,4 0,1 2,1 0,0
abrikosai2 Džiovinti abrikosai 296,0 4,6 67,2 47,5 0,5 0,0 2,3 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.