Nupūskime dulkes nuo naujametinių pažadų

couple-training-in-the-morning_1098-3674

Sausio pradžioje prižadėjote sau galybę pokyčių, tačiau dar nė vieno neišpildėte? Nieko baisaus, galbūt jiems tiesiog nebuvo lemta išsipildyti, kadangi tikslai buvo per dideli. Pavyzdžiui, mitybą geriausia keisti mažais žingsniais, tad dalijamės 5 patarimais, kaip veiksmingai pasiekti šių pokyčių.
1. Pradėkite valgyti sąmoningai – sustokite pasisotinę, ne užsikimšę
Sąmoningas valgymas – tai tikslingas dėmesio į valgymo procesą sutelkimas, padedantis suprasti, kas yra alkis ir sotumas. Sąmoningumas reiškia mėgavimąsi maistu, įsigilinimą, ką valgome, skonio jutimą ir sustojimą, kai beveik jaučiamės pasisotinę.
Nuspręskite, ar į virtuvę jus gena fizinis, ar įsivaizduojamas alkis. Fizinis alkis didėja palaipsniui ir neteikia pirmenybės konkrečiam maistui, menamas alkis atsiranda staiga ir yra labai specifinis (norime ko nors sūraus / saldaus / traškaus).
Smegenys gali užtrukti 20 minučių, kol supras, kad organizmas jau sotus, tad tarp kramtymų įrankius laikykite padėtus lėkštėje, valgydami neskubėkite.
2. Hidratacijai – taip!
Dieną gerkite vandenį, kad palaikytumėte reikiamą organizmo skysčių kiekį, būtumėte susikaupę ir energingi. Reikalingas vandens kiekis priklauso nuo amžiaus, lyties, fizinio aktyvumo lygio. Troškulys, nuovargis, irzlumas, galvos svaigimas ar skausmas – dažniausiai pasitaikantys ženklai, kad išgeriate nepakankamai skysčių.
Keli praktiniai patarimai:
• Kas rytą atsikėlę išgerkite stiklinę vandens.
• Su savimi turėkite vandens buteliuką – atsigaivinkite mokykloje, darbe, netgi namuose. Nelaukite, kol ištrokšite.
• Jei nepatinka paprasto vandens skonis, jį galima pagerinti citrusiniais vaisiais, uogomis, agurko griežinėliais ar šviežiomis žolelėmis (pvz., mėtomis). Bandykite įvairius derinius, kol atrasite labiausiai patinkantį.
• Vietoje vaisvandenių rinkitės negazuotą vandenį. Trūkstamą skonį kompensuoti galite vaisių gabaliukais.
• Po kiekvienos sporto treniruočių valandos išgerkite po dvi papildomas stiklines vandens.

3. Kuo daugiau daržovių
Daržoves valgykite visų trijų ar bent dviejų valgymų ir vieno užkandžio metu. Nekrakmolingų daržovių galima valgyti ir dar dažniau, kadangi jose yra daugybė vitaminų, mineralų, skaidulų, antioksidantų ir flavonoidų bei nedaug kalorijų. Kaloringųjų daržovių – saldžiųjų bulvių, žirnių, kvapiųjų moliūgų ir kitų – taip pat neverta atsisakyti, jose yra būtinų maistinių medžiagų. Daugiau daržovių ne tik greičiau suteikia sotumo jausmą, bet ir padeda išvengti ne tokių sveikų produktų vartojimo.
Rinkdamiesi daržoves, atminkite:
• Žaliomis lapinėmis daržovėmis mėgaukitės bent kartą per dieną.
• Stenkitės lėkštėje turėti bent dviejų spalvų daržovių.
• Suvalgytų daržovių įvairovė ne tik suteiks skirtingų naudingų maistinių medžiagų, bet ir jas valgyti bus įdomiau.

4. Dažniau judėkite
Ne paslaptis, kad kūnui reikia reguliarių treniruočių, kad išliktų sveikas ir geros formos, tačiau daugumai žmonių stinga laiko fizines treniruotes įterpti į savo užimtas darbotvarkes. Čia ir slypi problema – reikia planuoti, nes jei treniruočių sporto klube nelaikysite rimtu įsipareigojimu, jų ir nebus. Visuomet atsiras kitų darbų, pasirengusių užimti jūsų laisvą laiką, tad įtraukite treniruotę į kalendorių ir jums beliks tik atvykti į sporto klubą.
Patarimas: sekmadienį nustatykite priminimą, kad būtina sudėlioti kitos savaitės treniruočių grafiką (žinoma, pasilikite dienų ir poilsiui).
Jei jaučiate, kad stinga atsakomybės prieš save ir treniruotes – susiraskite treniruočių bičiulį, kurio tikslai panašūs į jūsiškius ir kuris gali motyvuoti atvykti į treniruotę, kai to labai nesinori. Tinkamas partneris ne tik padidina sėkmę, bet ir pagerina laiką, praleidžiamą sporto salėje.
5. Dėmesys smulkiems pasiekimams
Vietoje to, kad siektumėte žvaigždžių, tikslus formuluokite taip, kad juos greitai ir kuo dažniau pasiektumėte. Pirmiausia, iškelkite tikslą, susijusį su jau praktikuojamais sveikais įpročiais ir pakelkite juos į naują lygmenį, pavyzdžiui, kasdien išgerti dviem stiklinėmis daugiau vandens ar sportuoti kasdien 15 minučių ilgiau. Maži, bet reikšmingi pasiekimai yra svarbūs motyvatoriai didesniems tikslams įgyvendinti.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.