Paprasta technika norint jaustis geriau čia ir dabar

paprastas technika

„Tik numesiu 10kg ir būsiu laimingas“

„Kai tik gausiu tą darbą, viskas bus puiku“

„Kai tik sužinosiu, kad mano vaiką priėmė, aš atsipalaiduosiu“

„Kai tik turėsiu šeimą…“

Pažįstama? Mes visi taip darome. Atrodo – va, tik pasuksiu už kampo, ir tai, kas ten nutiks, mane nudžiugins ir pavers laimingu. Tiesa?

Taip, kartais. Bet dažniausiai, kai atrodo, kad jau kažką pasiekėme, esame pasiruošę naujam žingsniui. Ir dar vienam. Ir paskui – dar.

Adam Philips, Britų psichoanalitikas savo knygoje “Missing Out:In Praise of the Unlived Life” rašo, kad yra įprasta susifokusuoti į ateities tikslus ir pamiršti, kad gyvename ir esame čia ir dabar. Ir tai yra viena iš didžiausių šiuolaikinio gyvenimo problemų. Dar viena bėda, kad dauguma iš mūsų nesustoja pasidžiaugti kasdieniais mažais pasiekimais ir nejaučia pilnatvės. Kai tik užbaigiame vieną žingsnį, skubame žengti kitą ir esame nuolatiniame bėgime skubėti padaryti tai, kas dar liko mūsų sąraše. Viskas gerai, jei supranti, kad dalykai, dėl kurių tu skubi ir bėgi, yra tau svarbūs ir tau išties patinka juos daryti. Kad patinka skubėti rašyti straipsnius, kai spaudžia pridavimo terminas, kad patinka treniruotis iki nukritimo, kad patinka 115 kartą sekti tą pačią pasaką savo mažyliui. Tačiau reikia išmokti tai pripažinti. Tada įkvėpti, nuleisti pečius ir tiesiog mėgautis tuo, ką darai.

Lengva pasakyti, bet kaip išmokti mėgautis tuo, ką darai, ir kol tai darai? Ne ateities akimirka, kai tilpsi į prieš n metų pirktą suknelę, bet šia minute, kai atsisakai pyragėlio ir jau vien tuo esi stiprus? Kaip pajausti, kad pats esi savo kūno šeimininkas ir pats juo rūpiniesi?

Savęs paskatinimas ir pamaloninimas siekiant tikslų ir yra tas dalykas, kurį mes nuolat pamirštame. Susikoncentruojame į tą akimirką, kai pasieksime užsibrėžtą tikslą, bet procesu nebesimėgaujame. Ir savimi nebesididžiuojame.

Heinz Kohyt rašė apie savigarbą. Jis tikėjo, kad noras, jog mumis žavėtųsi yra vienas iš pamatinių žmogaus poreikių, reikalingų tam, kad patys geriau jaustumėmės. Tačiau save vertinti turime išmokti ir patys.

Išbandykite trumpą pratimą: kai pagausite save svajojantį apie ateities tikslą, suteiksiantį jums pasitenkinimą ir laimės, atkreipkite dėmesį į tai, ką veikiate dabar, ir paklauskite savęs, ar šioje akimirkoje yra kas nors, kuo jūs galėtumėte mėgautis. Ar jums patinka tai, ką dėvite, tai, ką matote per langą, ar skanus buvo jūsų užkandis, ar šiandien kalbėjotės su kažkuo, kas jus nudžiugino. Pasidžiaukite tuo, ką šiandien jau nuveikėte.

Jei vis dėlto per kelias pastarąsias valandas nebuvo nieko, kas suteiktų jums malonumą, susikoncentruokite į šią akimirką: giliai įkvėpkite, pasitempkite, išgerkite vandens, nusišypsokite, pasidžiaukite darbu, kurį jau spėjote padaryti, pasakykite kam nors komplimentą. Pagirkite save.

Savęs pasveikinimas gali būti raktas į mėgavimąsi kiekviena akimirka. Ir mėgavimasis procesu padės jums džiaugtis ir galiausiai pasiektu rezultatu.

Paruošta pagal:

1. Heinz Kohut: The Restoration of the Self

2. Adam Phillips: Missing Out: In Praise of the Unlived Life

3. Thich Nhat Hanh: Peace Is Every Step: The Path of Mindfulness in Everyday Life

 

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.