Paprastas kelias sveikos gyvensenos link

82943

Apie sveiką gyvenimo būdą jau kalbėta ne kartą ir ne du, tačiau kartais tai atrodo vis dar sunkiai ranka pasiekiama. Frazė „sveika gyvensena“ nusako gyvenimo būdą, kurį turime pasirinkti, jei norime jaustis ir atrodyti gerai. Kaip atrodo sveikas žmogus? Turbūt, kiekvienas paklaustas išvardintų tokius požymius: nerūkantis, vidutinio svorio, reguliariai sportuojantis, jo mityba subalansuota. Viskas atrodo itin paprasta, tačiau pabandžius tai įgyvendinti šiandieniniame skubančiame pasaulyje – kartais belieka tik nusijuokti.

Vis dėlto, yra ir gerų žinių – nereikia plėšti savęs per pusę ir stengtis viską padaryti čia ir dabar. Mažas triukas – sveika gyvensena susideda iš mažų pokyčių rutinoje. Kasdien vis daugiau žingsnelių, dar vienas gabalėlis vaisiaus į pusryčių dubenėlį, išgerta dar viena papildoma stiklinė vandens. Sudominome? Dalinamės nedideliais pokyčiais, kurie jūsų gyvenimą pakeis po truputį.

Judėjimas – didžiulė sveikos gyvensenos sritis. Jeigu nesate ryžtingai nusiteikę visko griebtis iškart, pradėkite nuo mažų pokyčių:

  • Išjunkite televizorių. Bent kartą per savaitę vakarui išjunkite televizorių ir daugiau laiko skirkite artimiesiems bei draugams. Pažaiskite stalo žaidimų, susiruoškite į pikniką ar sugalvokite kitą užsiėmimą – bet koks pajudėjimas jau bus geriau nei gulinėjimas ant sofos.
  • Daugiau vaikščiokite. Prie įprastų kasdienių darbų pridėkite dar šiek tiek judesio – eidami paimti laikraščių iš pašto dėžutės, apsukite ratą aplink savo namų kvartalą, pradžiuginkite šunį ir dar kartelį išveskite jį pasivaikščioti arba bent 5 min. prieš išeidami į darbą skirkite ėjimui ant bėgimo takelio.
  • Imkitės buities darbų. Nukaskite kieme sniegą, nuravėkite gėlių darželį ar sugrėbkite lapus – ką veikti rasite bet kokiu sezonu. Tokia veikla nebus labai varginanti ir intensyvi, tačiau pajudėjimas aplink namus bus kaip tik tai, ko reikia žengiant link sveikos gyvensenos.
  • Kalbėdami vaikščiokite. Skamba keistai? Nebijokite, nesiūlome to daryti kalbant žmonių pilname kambaryje. Darykite tai kalbėdami telefonu – pavaikštinėkite po kambarį arba atlikite nesunkius darbus, pavyzdžiui, šluostykite dulkes nuo lentynų. Rezultatas bus daugiau nei džiuginantis – ir lentynos švarios, ir po pokalbio su drauge pagerėjusi nuotaika!
  • Stebėkite. Surašykite visą savo fizinę dienos veiklą. Jeigu matote, kad nemažai laiko skiriate sėdėjimui, sudarykite kitą sąrašą, kuriame užrašykite būdus, kaip galėtumėte pajudėti – padaryti keletą tempimo pratimų, pavaikštinėti laiptais darbe ar kt.

Kita, neatsiejama sveikos gyvensenos dalis – mityba. Dieta gali padėti ne tik svorio reguliavimui, bet ir sveikatos, gyvenimo kokybės gerinimui. Dieta atrodo per daug drastiškas žingsnis? Siūlome mitybą keisti po truputį:

  • Valgykite daugiau vaisių. Vaisiais galite pagardinti pusryčių dribsnius, salotas ar net iš jų paruošti vakarienę.
  • Daugiau daržovių! Dėkite jas visur, kur tik galite – pomidorą ant sumuštinių, papriką ant picos ar daržovių mišinį į makaronų padažą. Visada turėkite pasiruošę konservuotų, šaldytų ar supjaustytų daržovių greitiems užkandžiams.
  • Pakeiskite salotų padažą. Jeigu mėgstate savo salotas gausiai pagardinti majonezu, pakeiskite jį liesu jogurtu ar kitu lengvesniu padažu – didelio skirtumo nepajusite, o kalorijų kiekis sumažės!
  • Rinkitės neriebius pieno produktus. Pakeiskite savo įprastus pieno produktus į liesą pieną ar neriebų jogurtą – tai dar vienas nesunkus būdas „sutaupyti“ šiek tiek kalorijų.
  • Paieškokite pakaitalų. Žvilgtelkite į savo šaldytuvą ar spintelę, išsirinkite tris produktus, kuriuos valgote kasdien. Užsirašykite jų kaloringumą ir kitą kartą būdami parduotuvėje, suraskite jiems atitikmenis su mažesniu kalorijų kiekiu.

Norint pradėti sveikai gyventi, nebūtina griebtis drastiškų pokyčių. Tiesa ta, kad dažniausiai tokie greiti pokyčiai tiesiog nulemti nesėkmei. Tuo tarpu tikslų siekiant po truputį, lauks džiuginantys rezultatai. Tereikia sugalvoti, ką galėtume šiandien padaryti, kad bent žingsneliu priartėtumėte prie norimo rezultato!

 


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
Violetinio misinio sudetis 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS (violetinis) 305 3,1 69 61 1,6 0,2 2,4 0,07
Razinos2 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS 320 2,9 75,6 71,5 0,5 0 1,0 0
razinos golden Razinos "Golden" 324,0 2,5 78,0 50,6 0,0 0,2 1,0 0,1
slyvos Džiovintos slyvos be kauliukų 300,0 3,5 69,0 41,2 0,7 0,1 1,7 0,0
spanguoles Džiovintos spanguolės 347,0 0,1 82,4 65,0 1,4 0,1 2,1 0,0
abrikosai2 Džiovinti abrikosai 296,0 4,6 67,2 47,5 0,5 0,0 2,3 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.