Pasitikėkite savimi

motto.net.ua-339741

Išmokite apie savo svorį kalbėti taip, kad Jūsų draugai nenorėtų Jums pliaukštelėti per skruostą.

Greičiausiai ne kartą girdėjote, kad nesate absoliučiai patenkinti savo kūnu. Dažniausiai girdime – „jaučiuosi stora, man reikia sulieknėti” ar „norėčiau būti lieknesnė”. Tačiau daugelis nemėgsta leisti laiko su žmonėmis, kurie nuolat apie save atsiliepia neigiamai. Tokios neigiamos kalbos mažina pasitikėjimą savimi ir daro žalą draugystei.

Taigi, ką daryti? Kaip dalintis jausmais apie savo kūną su draugais, kad jie nenorėtų trinktelėti Jums per galvą svarstyklėmis? Kaip išvengti kalbos apie svorį arba neperžengti gyrimosi linijos teisinantis?

Taigi, ką mėgstate savo išvaizdoje? Štai keletas galimų atsakymų:

„Dėl savo subtilių strazdanėlių atrodau jaunatviškai”;

„Ačiū puikiems genams, kad paveldėjau nepriekaištingą veiduką”;

„Raudonas lūpdažis pabrėžia ir taip putlias mano lūpas”;

„Kaip ir visos mano šeimos moterys, esu apdovanota nuostabiomis linijomis”;

„Blakstienų tušas ir skystas akių pravedimas padeda „sužaisti“ mano migdolų formos akims”;

„Dažnai pamirštu, kad jas turiu, bet myliu savo duobutes skruostuose”.

Visi šie teiginiai išreiškia teigiamą požiūrį, neskamba įžeidžiančiai ar pagyrūniškai ir gali paskatinti palankų draugų pokalbį. Skirtingai nei kalbos apie per didelį svorį, realūs pozityvūs komentarai skatina asmeninį pasitikėjimą, o taip pat – ir kitų žmonių dalinimąsi panašiais komentarais apie pasitikėjimą savimi.

Pasitikėjimas savimi yra formuojamas įprotis. Prisiverskite kasdien įvardinti kažką, kas Jums patinka Jūsų išvaizdoje (kasdien vis kitas dalykas), užrašykite tai į užrašų knygelę ar telefoną. Kasdien pildykite savo sąrašą ir skaitykite jį, kai tik užpuls blogos mintys apie savo kūną. Nustokite lyginti save su kitomis moterimis. Sutelkite dėmesį į savo sveikatą, ne matmenis, vertinkite savo kūną pagal tai, ką jis gali atlikti. Ir, galų gale, nepasitikėkite pagal Barbę nustatytais standartais.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.