Plokščiam pilvukui formuoti prireiks vos 10 teisingų įpročių

Plokscias pilvukas

Siūlome susipažinti su 10 lengvai išugdomų įpročių, padėsiančių sumažinti juosmens apimtį ir ilgam atsikratyti antsvorio – įtraukite juos į dienotvarkę ir pradėkite pilvo riebalus deginti jau dabar.

  • Gilus kvėpavimas. Stresas gali padėti riebalams nusėsti ant pilvo, o jei tai nekontroliuojama – ir sukelti sveikatos problemų. Vienas greičiausių būdų sureguliuoti streso hormonų kiekį – giliai kvėpuoti. Keli ilgi, gilūs įkvėpimai gali akimirksniu atpalaiduoti ir sustabdyti užsitęsusį stresą.
  • Meditavimas. Meditacija yra susitelkimo praktika, kai dėmesys skiriamas vienam konkrečiam dalykui – tai gali būti tam tikras garsas, objektas ar tiesiog pats kvėpavimas. Toks susitelkimas padeda mažinti stresą, skatina atsipalaidavimą: tyrimais įrodyta, kad reguliariai medituojantys žmonės patiria mažiau nerimo ir depresijos simptomų.
  • Trumpos treniruotės. Kuo daugiau treniruojatės, tuo geriau, tačiau pripažinkime – ilgoms treniruotėms dažnai pritrūksta laiko, ypač – sportuoti pradėjus neseniai. Vietoje vienos 30 minučių trunkančios treniruotės geriau atlikite kelias – išskaidykite treniruotę į trumpesnes dalis. Ištirta, kad treniruojantis 10 minučių 3 kartus per dieną, pasiekiami tokie patys rezultatai bei numetama tiek pat svorio, kaip ir užsiimant viena 30 minučių trukmės treniruote.
  • Miegas. Miegas yra svarbi pilvo riebalų deginimo sąlyga. Trūkstant miego, išauga streso lygis, skatinantis svorio, ypač juosmens riebalų, augimą. Miego trūkumas taip pat siejasi su sumažėjusiu hormono leptino, reguliuojančio apetitą ir metabolizmą, kiekiu. Sumažėjus leptinui, didėja apetitas, o tai skatina persivalgymą, tad, norėdami sumažinti pilvuką, išsimiegokite – tam prireiks maždaug 7–8 valandų.
  • Lėtas kramtymas. Greitai valgydami neleidžiame organizmui suprasti, kad jau pasisotinome. Pamėginkite skaičiuoti kramtymų skaičių – stenkitės, kad jų būtų ne mažiau kaip 10, o kol kramtote, padėkite į šoną valgymo įrankius.
  • Dažnas užkandžiavimas. Siekiant numesti svorio, labai svarbu neleisti organizmui pajusti alkio. Kai tampame labai alkani, stengiamės prisikimšti kuo daugiau (dažnai – nesveiko maisto), valgome per greitai, todėl organizmas nesupranta, kad jau pasisotino. Praėjus 2–3 valandoms nuo pagrindinio valgymo, suvalgykite saują riešutų, vaisių ar nedidelį indelį jogurto. Tai padės neišalkti.
  • Skysčių palaikymas. Kai kūnas lengvai dehidratuoja, dažnai pradeda kaupti vandenį. Nuo vandens pertekliaus atrodome paburkę, išpurtę, ypač juosmens srityje. Silpna dehidratacija taip pat padidina apetitą, nes smegenys troškulį palaiko alkiu. Lieknėkite gerdami – stenkitės per dieną išgerti 8 stiklines vandens.
  • Venkite druskos. Kuo daugiau suvartojame natrio, tuo daugiau vandens lieka organizme – jis nusėda ant pilvo, todėl juosmuo atrodo blogiau nei iš tiesų yra. Nustumkite druskinę į šalį ir rinkitės šviežius, sveikus produktus vietoje apdorotų gaminių.
  • Dienoraščio vedimas. Vienas efektyviausių būdų prižiūrėti savo svorio metimo planą (ir jo laikytis) – vesti mitybos dienoraštį. Žymėdamiesi, ką suvalgote ir išgeriate, pastebėsite, kada pradėjote valgyti pilvuką didinančių gaminių. Tai taip pat padės įsitikinti, ar tikrai reguliariai valgote pilvo riebalus deginančių produktų.
  • Tempimo pratimai. Tempimas puikiai didina kūno lankstumą, stiprina raumenis, mažina stresą. Be to, reguliarūs tempimo pratimai sumažina tikimybę treniruojantis patirti traumą, galinčią sujaukti jūsų treniruočių rutiną. Tempimo pratimams kasdien skirkite 5–10 minučių.
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.