Pritaikykite savo strategiją sėkmingam svorio mažinimui

motto.net.ua-6198

Susikūrę savo viziją, kaip mesite svorį, tikriausiai jau žinote ir kuria kryptimi norėsite judėti. Kitas žingsnis bus išsiaiškinti trumpalaikius ir vidutinės trukmės tikslus, paremtus konkrečiais veiksmais, kurių galėsite imtis, kad būtų lengviau ta kryptimi judėti.

Metant svorį svarbiausia yra nusistatyti veiksmingus tikslus. Čia apibendrinsime pagrindinius gero tikslų planavimo elementus, kurie padės suvokti, kaip turėtumėte formuluoti konkrečius tikslus.

6-ios veiksmingų tikslų savybės

1. Prilygimas išbandymui. Jūsų tikslai turėtu būti realūs ir atitinkantys dabartinius Jūsų pajėgumus. Juk per naktį iš namisėdos nevirsite pasaulinio lygio sportininku ir nesusikursite tokios išvaizdos, kokia puikavotės būdami 20-ies, jei jums tuoj sukaks 60. Norint sėkmingai pasiekti ilgalaikį tikslą, reikia judėti mažais žingsneliais. Kita vertus, norėdami pajudėti iš ten, kur dabar esate, turite skirti visas jėgas savo tikslams pasiekti. Kitaip visa tai Jums greitai nusibos ir savo tikslų paprasčiausiai atsisakysite. Pavyzdžiui, puiku kasdien išgerti 8 puodelius vandens, bet vien geriant vandenį svoris nekrenta. Taigi, imkitės fizinių veiksmų, kurie priverstų Jus paprakaituoti. Tuomet tikrai būsite ištroškę ir nebebus taip sunku gerti vandenį.

2. Pasiekiamumas. Nepersistenkite bandydami išsirinkti kuo sudėtingesnį tikslą. Įsitikinkite, jog tai, ką užsibrėžėte, realiai galite pasiekti. Kitaip nusivilsite ir savo siekio atsisakysite. Pavyzdžiui, 60 minučių aerobikos pratimų gali būti veiksmingiau nei 30 minučių, tačiau 2 valandos gali jau atnešti daugiau žalos nei naudos – ypač, jei po to jaučiatės tokie išsekę, kad norite kuriam laikui treniruotes visiškai nutraukti. Visada galite keisti treniruočių trukmę ir užsiėmimų intensyvumą, kadangi ilgainiui fizinis pajėgumas didėja.

3. Konkretumas. Siekiai „padaryti viską, kas tik įmanoma“ arba „pasistengti viską atlikti geriau“ prilygsta siekiui suvalgyti riestainio skylę. Todėl Jums reikia apsibrėžti tikslą, kad jis būtų aiškus, konkretus ir išmatuojamas realiais veiksmais. Jei norite matyti, kuria linkme judate, iš anksto nusistatykite, kaip išmatuosite savo rezultatus. Pavyzdžiui, jei norite užplūdus emocijoms nepulti valgyti, Jums gali padėti dienoraštis. Kasdien skirkite laiko aprašyti, kaip Jums sekasi. Susiplanuokite, kokius elgesio įpročius stengsitės išsiugdyti, kad šis siekis būtų naudingas (tarkim, nieko daugiau nebevalgyti suvalgius paskutinį numatytą užkandį). Be to, numatykite, kas kiek laiko ir (arba) kaip išsiaiškinsite, ar šis dienoraštis padeda Jums siekti tikslo, ar ne.

4. Laiko nustatymas. Norint, kad tikslai būtų sėkmingai pasiekti, reikia numatyti galutinius terminus. Kitaip greitai panirsite į kasdienybę ir savo siekių atsisakysite. Jei užtruks, kol pasieksite savo ilgalaikį tikslą, susikurkite keletą vidutinės trukmės ar trumpalaikių tikslų. Taip Jūsų ilgalaikis tikslas nebebus toks gąsdinantis ir galėsite susitelkti į tai, ko galite imtis čia ir dabar. Pavyzdžiui, jei Jūsų pagrindinis tikslas yra numesti svorio per vienerius metus, iš pradžių turite nusistatyti tikslą pasiekti vidutinį svorį. Priešingu atveju visi nedideli žingsneliai didžiojo tikslo link gali atrodyti labai nereikšmingi, palyginus su faktu, kiek dar turėsite atlikti, kad pasiektumėte nusimatytą pagrindinį tikslą.

5.  Pozityvumas. Tikslai visada turėtų skambėti pozityviai. Žmonės nori gyventi be įtampos, todėl visada stengiasi tam tikrų dalykų nedaryti, o tam tikrų minčių, jausmų, veiksmų ar aplinkybių vengti. Taigi, mums kur kas geriau sekasi pasiekti to, ko NORIME ir vengti to, ko nenorime. Pavyzdžiui, jei norite sumažinti suvalgomo nesveiko maisto kiekį, suformuluokite šį tikslą teigiamai, tarkim, padidinti suvalgomų kalorijų kiekį vartojant sveiką maistą. O tada jau nuspręskite, kokį sveiką maistą mieliau valgytumėte. Pavyzdžiui, šokoladinius skanėstus galite pakeisti jogurtu su vaisiais. Jei to laikysitės keletą savaičių, Jūsų smegenys įprotį valgyti saldžius užkandžius ir šokoladą pakeis nauju – valgyti jogurtą su dž.vaisiais. O naujasis užkandis Jums patiks nė kiek ne mažiau už ankstesnį.

6. Lankstumas. Geros strategijos ir tikslai visada yra lankstūs, kadangi viskas šiame pasaulyje yra laikina, todėl, norint išgyventi ir neatsilikti nuo gyvenimo, reikia prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių.Pavyzdžiui, visada atsiras aplinkybių, trukdančių laikytis mitybos ar treniruočių plano – tokiomis galima laikyti ypatingas progas, netikėtus grafikų sutapimus ar tiesiog ypač sunkias dienas, kai norėsis pailsėti nuo kasdienės rutinos. Jūsų tikslai turėtų apimti ir sprendimus, padėsiančius susidoroti su nenumatytais atvejais, kai nusiteikimas „viskas arba nieko“ gali tapti pasiteisinimu mesti visą planą.

Prisiminkite, kad tikslo pasiekimas 90% priklauso nuo Jūsų požiūrio. Niekas nėra tobulas, todėl Jums irgi pasitaikys dienų, kai tiesiog nepadarysite to, ką buvote susiplanavę. Tad tarp naujų įpročių turi būti ir geras streso valdymo būdas, ir priemonės, padėsiančios sunkiomis dienomis neprarasti motyvacijos ir nemesti ilgalaikių tikslų.

 


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
Violetinio misinio sudetis 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS (violetinis) 305 3,1 69 61 1,6 0,2 2,4 0,07
ananasai2 1GO DŽIOVINTŲ VAISIŲ IR SĖKLŲ MIŠINYS 395 7,2 67,9 61,7 10,1 3,4 1,8 0,5
Razinos2 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS 320 2,9 75,6 71,5 0,5 0 1,0 0
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
razinos golden Razinos "Golden" 324,0 2,5 78,0 50,6 0,0 0,2 1,0 0,1
slyvos Džiovintos slyvos be kauliukų 300,0 3,5 69,0 41,2 0,7 0,1 1,7 0,0
spanguoles Džiovintos spanguolės 347,0 0,1 82,4 65,0 1,4 0,1 2,1 0,0
abrikosai2 Džiovinti abrikosai 296,0 4,6 67,2 47,5 0,5 0,0 2,3 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.