Rytiniai ritualai, pakeisiantys jūsų gyvenimą

Sveiki pusryciai Arimex

Rytai nėra lengvi: stengiamės miegoti iki paskutinės minutės, vėliau skubame išgerti puodelį kavos, norime atrodyti reprezentatyviai, skubame į mokyklą ar darbą ir ramiam pasiruošimui laiko neužtenka. Sustygavę rytinę rutiną, atrodysite ir jausitės gerai, o likusi diena apsieis be chaoso ir nesusipratimų, – tokia didžiulė yra rutinos galia. Siūlome išbandyti keletą ritualų, padėsiančių pakeisti gyvenimą.

8. Akimirkos su šeima
Niekas taip nesušildo širdies, kaip mylimi žmonės, tad pradėdami dieną, pabendraukite su tėvais, skirkite keletą minučių savo vaikams. Tai ne tik padės suartėti su brangiausiais žmonėmis, bet ir pagilins gyvenime taip reikalingus pasitikėjimo ryšius. Įrodyta, kad daugiau su šeima bendraujantys vyrai yra labiau patenkinti gyvenimu, gyvena ilgiau ir sveikiau.

7. Planuokite
Planavimo stoka gyvenime sukuria daug įtampos – leisdami gyvenimui tekėti sava vaga, sukuriame įvairių krizių ir nemalonių netikėtumų tikimybę. Joms susikaupus, įgyvendinti planus taps vis sudėtingiau, todėl skirkite rytais laiko apsikuopti butą, apmokėti sąskaitas, suplanuoti atostogas ir susitikimus. Taip dienos metu galėsite lengviau susikaupti ir skirti dėmesį darbui, galiausiai, grįžę namuose galėsitės ramiai ir be rūpesčių ilsėtis sutvarkytame kambaryje.

6. Domėkitės naujienomis
Kiekvieną rytą skirkite 10 ar 20 minučių perskaityti naujiems straipsniams portaluose. Žinojimas, kas vyksta pasaulyje, leidžia natūraliai dalyvauti pokalbiuose biure, o ne tik linksėti galvą tyliai siurbčiojant kavą, kai kolegos aptaria aktualijas. Be to, skaitymas apskritai gerina smegenų veiklą. Skaitykite – pajausite ryšį su bendruomene ir gausite socialinės naudos.

5. Tinkamai pusryčiaukite
Jau nuo vaikystės esame girdėję: pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis. Užaugus niekas nepasikeitė – besikaupiančius darbus geriausiai padės įveikti sveiki, subalansuoti pusryčiai (kava su spurga, deja, netiks). Tyrimai jau ne vieną dešimtmetį skelbia, kad pusryčiai padeda virškinimo sistemai, sumažina visos dienos alkio jausmą, padeda mažinti cholesterolį, gerina koncentraciją ir gali tiesiog būti skanūs. Tinginystė – pagrindinė priežastis, kodėl žmonės atsisako pusryčių, tačiau neatsisakykite jų, rinkitės košes, jas pagardinkite riešutais ar džiovintais vaisiais.

4. Prauskitės po dušu
Ryte gal ir norėtųsi pagulėti lovoje 10 minučių ilgiau, jei po dušu prausėtės prieš miegą, tačiau ne tik atsikelsite su pasišiaušusia šukuosena, bet ir nepasinaudosite rytinio dušo teikiamais privalumais – pagerinta kraujotaka bei greitu pabudinimu. Drąsiausiesiems siūloma praustis šaltu dušu.

3. Kelkitės anksti
Daugumos šių patarimų atlikti nepavyks, jei kelsitės paskutinę akimirką prieš išbėgdami į darbą, vos spėdami apsirengti. Neabejokite – tai tik padidins patiriamą įtampą nė neprisėdus prie darbo stalo. Atsikeldami anksti, išvengsite streso kelionėje į darbą, pasimėgausite pusryčiais, suplanuosite savo dieną ir net turėsite keletą minučių atsipalaidavimui, vietoje to, kad nutrūktgalviškai mėgintumėte spėti į darbą prieš vadovui pakeliant balsą dėl eilinio vėlavimo.

2. Rąžykitės
Nebūtina kiekvieną rytą valandą laiko skirti jogos pratimams – vietoje to siūlome keletą mankštos pratimų, padėsiančių atsikratyti rytinio snaudulio. Išbandykite šiuos jogos trenerės Agnės siūlomus pratimus ir visą dieną jauskitės kupini energijos: https://www.facebook.com/riesutai/videos/539475002882731/. Rytinis rąžymasis pagerina kraujo tekėjimą į raumenis ir smegenis, – tai suteiks jėgų darbo vietoje, padės koncentruotis. Mankšta taip pat padeda išvengti raumenų pasitempimo bei numalšinti nugaros skausmą, suminkštindama raumenis aplink nugarą. Galiausiai – rąžymasis gerina kraujotaką, kuri yra svarbi visiems gyvybiniams organams, tam užteks vos 10 minučių.

1. Gerkite vandenį
Jau milijoną kartų girdėjote: gerkite vandenį. Jei svarstote, kodėl tam skiriama tiek daug dėmesio, leiskite priminti: pirmiausia, tuščiu skrandžiu išgertas vanduo išvalo gaubtinę žarną, tad visą dieną virškinimas vyks sklandžiau ir organizmas lengviau įsisavins maistines medžiagas, taip pat, vanduo padeda kurtis naujoms kraujo ląstelėms, kurios tikrąja ta žodžio prasme leis pasijausti nauju žmogumi. Šis argumentas gali tikrai patikti: anksti ryte išgertas vanduo gerina metabolizmą, todėl mesti svorį taps dar lengviau, jau nekalbant apie tai, kad vanduo jaunina, gydo ir apsaugo nuo įvairių sveikatos problemų, tokių kaip gripas, inkstų akmenys, širdies ligos, žarnyno vėžys, galvos skausmas, dehidratacija, be to, pašalina toksinus iš organizmo.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
Violetinio misinio sudetis 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS (violetinis) 305 3,1 69 61 1,6 0,2 2,4 0,07
ananasai2 1GO DŽIOVINTŲ VAISIŲ IR SĖKLŲ MIŠINYS 395 7,2 67,9 61,7 10,1 3,4 1,8 0,5
Razinos2 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS 320 2,9 75,6 71,5 0,5 0 1,0 0
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
razinos golden Razinos "Golden" 324,0 2,5 78,0 50,6 0,0 0,2 1,0 0,1
spanguoles Džiovintos spanguolės 347,0 0,1 82,4 65,0 1,4 0,1 2,1 0,0
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
lazdynai lukstenti Lazdynų riešutai 718,0 17,6 14,9 3,4 63,2 4,5 9,6 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.