Teigiamiems pokyčiams reikia ir teigiamos energijos

motto.net.ua-81879

„Visa, kas mes esame, yra mūsų minčių rezultatas. Protas yra viskas. Mes tampame tuo, ką mes mąstome“ yra pasakęs Buda.

Nors ne visada tai pastebime, jaučiame ir kuriame daugelį skirtingų energijos rūšių, kurios daro įtaką jausmas ar kasdieniams pasiekimams. Kai kurios energijos yra galingos ir lengvai atpažįstamos, tačiau kitos – subtilesnės ir dažnai jaučiamos tik intuityviai. Turbūt, teisinga sakyti, kad viskas, tam tikra prasme, yra energija.

Tai, ką mes manome, darome ar netgi nedarome – sukelia energiją, kuri daro įtaką mums ir mūsų aplinkos žmonėms. Pasistengus aplink save kurti teigiamesnę energiją, gyvenimo kokybė turėtų kur kas pagerėti ne tik mums patiems, tačiau ir mus supantiems žmonėms.

Kyla klausimas, kas yra ta energija? Galima pabandyti ją apibūdinti taip – tai bet kas, kas mumyse sukelia reakciją. Kitaip tariant – bet kas, kas priverčia atkreipti į ką nors dėmesį, kažką apmąstyti, pajusti ar sureaguoti. Energija ateina įvairiomis formomis. Kėdė, ant kurios sėdime, muzika, kurios klausomės, ar knyga, kurią ką tik baigėme skaityti – visa tai išprovokuoja tam tikrą reakciją.

Pavyzdžiu paimkime muziką. Koks jausmas aplanko, pradėjus groti mėgstamai muzikai? Kokia muzikos energija patinka labiausiai? Jeigu vis dar neaišku, apie ką sukasi kalba, įsijunkite muzikos grotuvą ir paleiskite mėgstamą dainą. Palikite šį straipsnį vėlesniam laikui ir užmerkę akis tiesiog paklausykite savo dainos. Pamatysite, kad viskas pamažu įgauna prasmę. Muzika – viena galingiausių ir lengviausiai atpažįstamų energijos formų. Taip galbūt yra dėl to, kad ji dominuoja daugelyje šventų tradicijų. Juk turbūt kiekvienas yra patyręs, kokius neįtikėtinus pojūčius gali sukelti savo muzika užburiantis muzikantas…

Kur galima pasisemti energijos?

Muzika yra lengviausias būdas padidinti energijos kiekį savo kūne. Atletai dažnai prieš rungtynes klausosi savo mėgstamos muzikos tam, kad pajustų plūstantį adrenaliną, menininkai klausosi muzikos, kuri padeda išlaisvinti meno mūzas, o daugeliui rašytojų muzika palengvina minčių ir žodžių tėkmę. Visgi, nors muzika ir yra lengviausias būdas suvokti energijos sąvoką, tai tikrai ne vienintelė vieta, iš kur jos galima pasisemti.

Pabudus pirmiausia reikėtų atitraukti užuolaidas ir į kambarį įleisti saulės šviesos. Tai puikus būdas rytą pradėti gabalėliu saulės energijos. Net jei už lango lyja, lietuje galima įžvelgti tiek grožio, kad vien lietaus garsas gali vesti prie teigiamos nuotaikos.

Galbūt kažkam užteks žiūrėti į kapsinčius ant palangės lašus, o galbūt kažkas labiau susižavės ant takelių didėjančiomis lietaus balomis. Bet kokiu atveju – tai padeda. Jausmas, kad esame čia ir dabar, koncentracija į pozityvų vaizdą pro langą visą mus supančią energiją padaro teigiama.

Kaip energiją nukreipti tinkama linkme?

Sudarykite sąrašą dalykų, kurie verčia jaustis gerai ir naudokite jį kaip nuolatinį priminimą, kol išmoksite energiją paimti iš įvairesnių dalykų, ne tik esančių jūsų sąraše. Jeigu buvimas gamtoje suteikia energijos, stenkitės daugiau laiko praleisti lauke. Jei taip veikia saulė – greičiausiai tokį patį jausmą sukels ir gėlės, medžiai ar gyvūnai. Teigiamą energiją į gyvenimą gali atnešti ir konkreti veikla, pavyzdžiui:

  • Joga
  • Meditacija
  • Kūrybinis rašymas
  • Svajonių žurnalo rašymas
  • Skaitymas
  • Dėmesio telkimas į dėkingumą.

Gali kilti klausimas, kodėl išvis reikia dėmesį telkti į teigiamą energiją? Atsakymas paprastas – teigiama energija yra užkrečiama. Kai nuolat iš visur patys imame teigiamą energiją, ji matoma ir kitiems, esantiems aplink mus. Išleisti iš savęs neigiamą energiją gali būti sudėtinga, tačiau išeitis yra – reikia tiesiog sutelkti dėmesį ir savęs paklausti: „Ką galima pasakyti apie tai, ką aš matau priešais save ir kas man leidžia jaustis gerai? Ir jei nematau nieko, kas man atneštų šį jausmą, kaip jį galima pasiekti?“

Nemažai žmonių mano, kad energija – tai tam tikra dvasiška apraiška, pavyzdžiui, susijusi su Kristumi, Buda ar Krišna. Tačiau tai nebūtinai turi būti kažkas dvasiško, iš kito pasaulio. Tai kažkas, ką mes sukuriame savo kasdienėje veikloje. Išmokus tinkamai įvertinti visus teigiamus momentus, bus kur kas lengviau surasti ir atpažinti jausmus bei teigiamas emocijas, per kurias energija įkvepiama.

Taip mes pradėsime užimti vis didesnę vieta pasaulyje – kartais galbūt net sunku įsivaizduoti šios reikšmės svarbumą.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.