TOP užkandžiai: ką rinktis, kad energija neišsektų

motto.net.ua-55014

Pastebėjote, kad dažnai, priklausomai nuo to, ką veikiame, norisi ir kitokio užkandžio? Tarkime, spręsdami sudėtingas problemas ar intensyviai mąstydami staiga užsinorite ko nors saldaus. Kaip pasirinkti užkandžius, kad mintis apie saldėsius nevirstų sušniaukšta šokolado plytele, o nuveikti pavyktų daugiau?

Auksinis patarimas: kur bebūtume ir ką bedarytumėte – stenkitės valgyti penkis kartus per dieną, maždaug kas 3 valandas, pageidautina, tuo pačiu metu. Kitaip tariant, tarp pusryčių, pietų ir vakarienės įterpkite po užkandį. Juos stenkitės rinktis pagal tai, ką ketinate daryti tądien. Šįkart aptarsime 3 veiklas: sportą, keliones ir protinį darbą.

Sportuojantiems. Reguliariai plušate sporto klube, ruošiatės bėgimo maratonui ar tiesiog atšilus orams pradėjote važinėtis dviračiu? Rinkitės užkandžius, kurie suteikia energijos, bet neturi per daug kalorijų.

Prisiminkite, kad svarbu ne tik išlieti kuo daugiau prakaito, bet ir „pakrauti“ kūną energijos atsargų. Pavargusiame organizme susidaro laisvieji radikalai, kurie atakuoja mūsų ląsteles. Tad po intensyvesnės treniruotės geriau rinkitės užkandžius su vitaminu E. Jis padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. Šio vitamino natūraliai randama riešutuose.

Rekomenduojamas užkandis: sauja riešutų arba razinų ir džiovintų spanguolių mišinys 1GO.

Keliaujantiems. Gero užkandžio kelionėje receptas – suteikiantis energijos, netrupantis ir ilgai negendantis. Ir tai ne sumuštinių, kurie dažnai keliauja į mūsų kelioninius ar išvykų krepšius, apibrėžimas. „Užkandžių tabu“ patyrusiam keliautojui: greitai gendantys (pvz., pieno produktai) ar troškulį keliantys (pvz., bulvių traškučiai) gaminiai.

Rekomenduojamas užkandis: džiovintų ananasų, spanguolių, mėlynių ir moliūgų sėklų mišinys 1GO.

Protaujantiems. Ar žinote, kad smegenys sunaudoja penktadalį visos žmogaus energijos? Tad protinis darbas alina ne mažiau nei fizinis. Kai smegenys įtemptai dirba, organizme gaminasi laisvieji radikalai, kurie gali pakenkti mūsų kūnui naikindami organizmo ląsteles.

Tad rinkdamiesi užkandžius protinei veiklai nepamirškite vitaminų C ir A. Vitaminas C padeda mažinti nuovargį, apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. Taip pat šis vitaminas svarbus gerai psichologinei būklei palaikyti ir normaliai energinių medžiagų apykaitai. Vitaminų C ir A organizmui reikia normaliai imuninės sistemos veiklai.

Bandelės prie kavos – ne vitaminų šaltinis, verčiau ieškokite jų džiovintuose vaisiuose, uogose , riešutuose.

Rekomenduojamas užkandis: džiovintų spanguolių, mango gabalėlių, anakardžių ir karijų riešutų mišinys  1GO.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.