Valgymas 5 kartus per dieną: kodėl reikia valgyti dažniau, bet mažesnėmis porcijomis?

motto.net.ua-52792

Pastaruoju metu turbūt tenka vis dažniau girdėti apie valgymą 5 kartus per dieną. Ir, turbūt, ne visiškai suprantate, kuo tai gali būti naudinga jūsų sveikatai. Nesvarbu, ar bandote numesti svorio, kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ar būti tikri, kad teisingai maitinatės, valgyti 5 kartus yra, ko gero, geriausias pasirinkimas.

Svorio metimas

Viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių vertėtų valgyti mažesnėmis porcijomis, bet dažniau – taip galima išvengti viršsvorio arba nutukimo. Tyrimai rodo, kad žmonės, valgantys 2-3 kartus per dieną, yra linkę suvartoti daugiau kalorijų negu tie, kurie suskaido kalorijas į 5-6 mažesnius patiekalus. Iš dalies taip yra todėl, kad kai valgote pusryčius septintą valandą ryto, o po to nieko nevalgote iki pietų, kurie jums, pavyzdžiui, pirmą valandą, taip išalkstate, kad per pietus suvartojate daug daugiau kalorijų nei reikėtų alkiui numalšinti. Toks persivalgymas didina kalorijų suvartojimą, o galiausiai – ir svorio didėjimą.

Stabilus cukraus kiekis kraujyje

Kita svarbi priežastis, dėl kurios vertėtų valgyti mažesnėmis porcijomis, bet dažniau – poveikis cukraus kiekiui jūsų kraujyje. Nors cukraus kiekis kraujyje dažniausiai minimas kalbant apie žmones, sergančius diabetu, tai svarbu ir nesergantiems šia liga. Cukrus kraujyje padeda išlikti energingiems ir ištvermingiems, o būtent to jums reikia kiekvieną dieną. Valgant kraujas skaido maistą, maiste esantis cukrus patenka į kraujotaką bei tampa tuo, ką vadiname cukraus kiekiu kraujyje. Jeigu per dieną valgote keletą kartų nedidelėmis porcijomis, jūsų kraujas stabiliai pasipildo cukrumi. Ir atvirkščiai, jei valgote 2-3 kartus per dieną didelėmis porcijomis, į jūsų kraują tuo metu patenka daugiau cukraus, o po to 5-6 valandas išvis nepatenka. Staigūs cukraus kiekio kraujyje svyravimai ne tik sukelia nuovargį, bet ir daro didelę žalą daugeliui natūralių organizmo procesų.

Sumažinkite maistingųjų medžiagų trūkumo riziką

Jeigu valgysite 5 kartus per dieną, jūsų organizmas bus geriau aprūpintas reikiamais vitaminais ir mineralais. Tyrimai atskleidė, kad keletą kartų per dieną valgantys žmonės labiau įvairina mitybą negu sočiai valgantieji 2-3 kartus per dieną. Gauti reikiamą kiekį vitaminų, mineralų ir kitų maistingųjų medžiagų svarbu bet kokio amžiaus ir lyties žmonėms.

 

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.