Viduržemio jūros dieta be graikinių riešutų neįsivaizduojama

graikiniai_lukst

Norite būti gražūs, sveiki ir jaunatviški? Tuomet ko gero tikrai žinote, kas yra Viduržemio jūros dieta arba jau esate apie ją bent viena ausimi girdėję. O ar žinote, kad joje nemažą vaidmenį atlieka ir graikiniai riešutai?

Viduržemio jūros dieta – nėra griežta dieta, tai labiau valgymo filosofija, paremta senoviniais Viduržemio jūros regiono žmonių valgymo įpročiais. Šios dietos receptai yra paprasti ir lengvai paruošiami, o valgyti rekomenduojama ramiai, neskubant, pailsint. Laikantis Viduržemio jūros dietos, valgoma daug vaisių ir daržovių, ankštinių kultūrų, kruopų bei žuvies, saikingai vartojama vyno.

Pagrindiniai Viduržemio jūros regiono mitybos principai:

  • Vartoti daug vaisių, daržovių, duonos ir javų, bulvių, pupelių, riešutų ir sėklų;
  • Alyvuogių aliejus yra svarbus mononesočiųjų riebalų šaltinis;
  • Saikingai vartojami pieno produktai, žuvis ir paukštiena. Šiek tiek raudonos mėsos galima valgyti
  • Kiaušinius vartoti iki keturių kartų per savaitę
  • Vyno suvartojama mažai

Klausiate, o kuo čia dėti graikiniai riešutai? Ogi todėl, kad graikiniai riešutai padeda gerinti kraujagyslių elastingumą. Teigiamas poveikis pasireiškia per parą suvartojant 30 g graikinių riešutų (maždaug 6 riešutus).

Tad, jei norite būti sveiki ir energingi, verta sau pritaikyti Viduržemio jūros regiono mitybos principus ar bent jau į kasdienį racioną įtraukti saujelę graikinių riešutų.

 


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
graikiniai_lukst2 Graikiniai riešutai 654,0 15,2 13,7 2,6 65,2 6,56 6,7 0,02
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.