Vietoje energinių batonėlių – razinos

VIETOJE ENERGINIŲ BATONĖLIŲ – RAZINOS

Daug sportuojate, aktyviai leidžiate laisvalaikį ir propaguojate sveiką gyvenimo būdą? Tikėtina, kad ir jūs, kaip kiti aktyvaus laisvalaikio bei sporto gerbėjai neretai susigundote energiniais batonėliais, kurių gamintojai reklamuoja sveikesnį gyvenimo būdą. Vis tik naujausi tyrimai rodo, kad puiki alternatyva brangiems, o neretai ir neaiškios sudėties batonėliams yra razinos – jos ne tik suteikia energijos treniruočių metu, bet ir yra kur kas pigesnės bei maistingesnės, rašo dailymail.co.uk.

Pasak Kalifornijos Deiviso universiteto mokslininkų, profesionaliems atletams džiovintos vynuogės suteikia viską, ko reikia didelius fizinius krūvius patiriančiam kūnui. Tyrimo komanda, davusi sportininkams razinų, energinių batonėlių arba paprasto vandens, nagrinėjo jų gebėjimą bėgti tris mylias. Pasirodė, kad razinų gavę bėgikai distanciją nubėgo visa minute greičiau nei gėrę tik vandens.

Vėliau eksperimento rezultatai buvo publikuojami „International Society of Sports Nutrition“ žurnale. Pasirodo, razinos puikiai sportininkams tinkantis užkandis, praturtintas skaidulomis, maistinėmis medžiagomis (kaliu, geležimi), jų gamybai nenaudojamas cukrus, skonio reguliatoriai ar dažai. O JAV Agrikultūros departamentas tvirtina, kad razinos yra ekonomiškiausi džiovinti vaisiai, tad jų kaina itin palanki, o maistinė vertė – didelė.

Šie tyrimai – ne pirmieji akademiniai bandymai ieškoti paslėptos razinų naudos. Anksčiau atlikti moksliniai eksperimentai parodė, kad razinas valgantys bei daug vaikščiojantys žmonės rečiau skundžiasi sveikata. Dėl šiame užkandyje esančio kalio razinų mylėtojai pasižymi stabilesniu kraujospūdžiu, o dėl skaidulų jaučiasi gerokai sotesni nei užkandę kitokio maisto.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
Violetinio misinio sudetis 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS (violetinis) 305 3,1 69 61 1,6 0,2 2,4 0,07
Razinos2 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS 320 2,9 75,6 71,5 0,5 0 1,0 0
razinos golden Razinos "Golden" 324,0 2,5 78,0 50,6 0,0 0,2 1,0 0,1
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.