Gydytoja – reabitologė Gintarė Vaitkienė

gintare-vaitkiene-nuotrauka
Išsilavinimas
1987-1993 Kauno Medicinos Akademija, Gydomasis fakultetas. Įgyta medicinos gydytojo kvalifikacija
1993-1996 Kauno Medicinos Akademija, Podiplominės studijos. Įgyta Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojos kvalifikacija.
2005 -2007 Mykolo Riomerio Universitetas Viešojo administravimo fakultetas. Įgyta Sveikatos priežiūros  įstaigų viešojo administravimo specialybė. Suteiktas magistro laipsnis.
Profesinė patirtis:
Daug metų dirba su pacientais, kurie skundžiasi nugaros, sąnarių skausmais, sportininkais, patyrusiais traumas.
Nuo 1996 metų dėsto Vilniaus kolegijoje Sveikatos priežiūros fakultete.
Rengia straipsnius ir metodines rekomendacijas apie ergonomišką darbo vietos įrengimą ir taisyklingą nugaros judesių kineziologiją.
Stažuotės:
Gydytoja stažavosi ir savo kvalifikaciją kėlė
2002 m. Danijoje.
2003 m. JAV Frodert ligoninė.
2004 m. JAV Milvokio Universitetas.
2005 m. Švedijoje.
2006 m. Olandijoje.
2007 m. Ispanijoje.
Narystė:
Lietuvos sanatorijų asociacija – valdybos narė,
Vaikų sveikatinimo asociacija – valdybos narė,
Gydytojų sąjunga, LŽSPA, Reabilitologų draugija – valdybos narė

Autorius: Indrė

Klausimas:

Sveiki, noriu pasiteirauti. Skaičiau, jog riešutus geriausia yra valgyti vakare, nes taip jie geriau įsisavinimi, bet jie labai kaloringi. Tai kada būtų optimalus laikas vakariniam riešutų suvalgymui?

Gydytoja - reabitologė Gintarė Vaitkienė

100 g riešutų gali būti 560-800 kcal. Riešutai vertingi dėl juose esančių mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių, mineralinių medžiagų, maistinių skaidulų. Patarčiau riešutus rinktis užkandžiui tarp valgymų. Tam pakaktų saujelės riešutų ar jų mišinio su džiovintais vaisiais.

Autorius: Agnė

Klausimas:

Laba diena,
esu pradedanti vegetarė. Kokie riešutai galėtų organizmui kompensuoti mėsą ir kokį kiekį per dieną reikėtų suvalgyti?

Gydytoja - reabitologė Gintarė Vaitkienė

Mėsa yra žmogaus organizmo gerai pasisavinamos geležies, vitamino B12, B2, nepakeičiamųjų aminorūgščių šaltinis. Jos atsisakius, racioną reikėtų papildyti įvairiais riešutais, sėklomis, ankštiniais, daugiau valgyti žalialapių daržovių. Geležis geriau įsisavinama, kai su maistu gauname pakankamai vitamino C, todėl kartu reikėtų vartoti pakankamai šviežių daržovių, vaisių, vaisių sulčių. Riešutus, dėl alergenų rizikos, reikėtų vartoti saikingai – pakanka saujelės per dieną. Į racioną įtraukusi kiaušinius bei pieno produktus išvengtumėte rizikos ilgainiui susirgti mažakraujyste dėl vitamino B12 stokos, priešingu atveju reikėtų vartoti maisto papildus.

Autorius: Aušra

Klausimas:

Ar džiovintų vaisių cukrus yra kenksmingas?

Gydytoja - reabitologė Gintarė Vaitkienė

Džiovintuose vaisiuose esantis cukrus yra ta pati fruktozė ir gliukozė, kaip ir šviežiuose vaisiuose, tačiau dėl išgaravusios drėgmės tai labai koncentruotas angliavandenių šaltinis. Dėl šios priežasties džiovinti vaisiai yra kaloringas produktas, bet gausus mineralų ir maistinių skaidulų.

Autorius: Liucija

Klausimas:

Sveiki, mano nėštumą prižiūrinti gydytoja nerekomenduoja padauginti bananų ir vynuogių. Ar šie vaisiai ir džiovinti yra tokie pat kaloringi?

Gydytoja - reabitologė Gintarė Vaitkienė

Visi džiovinti vaisiai yra keletą kartų kaloringesni už žalius, todėl juos vartoti reikėtų saikingai.

Autorius: Vilija

Klausimas:

Paskutiniu metu labai pamėgau sūdytus žemės riešutus. Ar jie tokie pat naudingi kaip ir nesūdyti?

Gydytoja - reabitologė Gintarė Vaitkienė

Naudingiau sveikatai vartoti nesūdytus riešutus. Druskos perteklius organizmui yra žalingas, kadangi skatina skysčių kaupimąsi organizme, kelia arterinį kraujospūdį. Nerekomenduojama per dieną suvartoti daugiau kaip 5 g druskos. Nustatyta, kad Lietuvos gyventojai su maistu gauna daugiau nei rekomenduojama. Reikėtų atsiminti, kad daug druskos yra pirktiniuose produktuose: duonoje, sūryje, dešrose, sūdytuose, rūkytuose, marinuotuose produktuose.