10 patarimų – kaip pradėti gyventi dabartimi

91059

„Sveikatos paslaptis kūnui ir protui – ne gailėtis dėl praeities, jaudintis dėl ateities ar nenumatytų problemų, bet gyventi šia akimirka – išmintingai ir nuoširdžiai“.

Vienas iš geriausių dalykų, leidžiančių nesudėtingai supaprastinti gyvenimą, yra tai, kad galima viską nubraukti ir savo gyvenimą pradėti šią akimirką – dabar! Pradėti galima nuo bet ko, pavyzdžiui, nereikalingų daiktų atsisakymo. Toks sprendimas išlaisvina nuo nereikalingų emocijų, susijusių su praeitimi – laisvė formuoti savo gyvenimą tampa svarbiausia vertybe.

Pasirinkimas gyventi praeitimi ar ateitimi atima ne tik malonumą džiaugtis šia diena, bet ir tikrą gyvenimą, todėl tai, kad gyvenama dabartyje, šioje akimirkoje, yra vienas svarbiausių dalykų. Dalinamės 10 patarimų, padėsiančių žengti teigiamų pokyčių link:

 1.    Pašalinkite nereikalingus daiktus. Minimalizmas verčia gyventi dabartyje. Pašalinus dalykus, susijusius su praeitimi, prisiminimais, pajaučiamas palengvėjimas ir išsilaisvinimo pojūtis.

2.    Šypsena. Kiekviena diena yra pilna galimybių! Pradėkite dieną su šypsena, juk kiekvieną rytą galima kontroliuoti savo nusiteikimą ir nuotaiką. Būkite optimistais ir su lūkesčiais žvelkite į ateinančią dieną.

3.    Įvertinkite kiekvieną dienos akimirkas. Imkite iš dienos kiek įmanoma daugiau – ženklus, garsus, kvapus, emocijas, triumfą ir net liūdesį.

4.    Atleiskite už ateities skaudas. Jeigu slepiate apmaudą kitam žmogui už praeities skriaudas, verčiau pasirinkite atleidimą ir judėkite į priekį. Žala – jų kaltė, tačiau leisti skriaudai daryti įtaką dabartinei būsenai – jau žmogaus pasirinkimas.

 5.    Mylėkite savo darbą. Jeigu vos išgyvenate darbo savaitę ir nuolat laukiate ateinančio savaitgalio, iššvaistote 71 proc. savo gyvenimo (5 dienos iš 7 dienų). Šiai problemai yra du sprendimo būdai: susirasti naują darbą, kuriuo iš tiesų mėgautumėtės arba atrasti kažką, ką vertinate savo dabartinėje pozicijoje – dėmesį sutelkite į tai, o ne į negatyvius dalykus.

 6.    Svajokite apie ateitį, bet daug dirbkite šiandien. Svajokite daug ir apie bet ką. Nusibrėžkite tikslus ir planus ateičiai. Dirbti daug šiandien – pirmas žingsnis realizuojant svajones rytojui

 7.    Negyvenkite praeities pasiekimais. Jeigu vis dar kalbate apie tai, ką padarėte vakar, tai reiškia, kad dar nieko nepadarėte šiandien.

8.    Nustokite jaudintis. Negalite mėgautis šiandiena, jeigu labai jaudinatės dėl rytojaus. Supraskite, kad rytojus ateis, nesvarbu ar dėl to jaudinsitės, ar ne. Kadangi  nerimaudami nieko nepasieksite, geriau sutelkite savo energiją kur nors kitur.

 9.    Susigalvokite naujus problemų sprendimo būdus. Mūsų pasaulis keičiasi labai greitai, tad dauguma mūsų sprendimų nebėra tinkami šiandienai. Požiūris „bet mes visada taip darėme!“ klaidingas – vakarykščiai sprendimo būdai nėra tinkami šiandienai ir tikrai nebus tinkami rytojui.

10. Nugalėkite žalingus įpročius. Žalingi įpročiai žmogų paverčia gyvenimo įkaitu, jie riboja laisvę ir galimybę rinktis. Ieškokite pagalbos – imkitės veiksmų ir pašalinkite juos iš savo gyvenimo.

 

 

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.