10 unikalių motyvatorių laikytis dietos ir sportuoti

po bėgimo

Kartais, net ir žinant, kad sportuoti tikrai reikia, niekaip nepavyksta prisiversti ir tai įgyvendinti. Iš tiesų, kartais netgi gali pasirodyti, kad esate išsisukinėjimų ir kvailų priežasčių sugalvojimo profesionalas. Nesportuojate, suvalgote visą maišelį saldainių ar kt. – viskam galite rasti logišką pateisinimą, kuris racionalus atrodo tik iki kito ryto, kai imate gailėtis savo elgesio. Dalinamės 10 būdų, kaip save motyvuoti ir išlikti teisingame kelyje.

1.       Veikite save psichologiškai!

Įsivaizduokite, kad esate boksininkas, maratono bėgikas, profesionalus atletas ar bėgate taip sparčiai, kaip gazelė – gal ir skamba keistokai, bet tikrai veikia! Nuteikite save šiam vaidmenų žaidimui ir įsijautę į vaidmenį imkitės veiksmų – boksuokitės, suaktyvinkite savo kūną, jei trūksta fantazijos – įsijunkite filmą „Rokis“. Peržiūrėkite jį, įsijauskite į vaidmenį ir aplinką. Svarbiausia iš galvos išmesti mintis apie tingėjimą ir nenorą judėti.

2.       Kiaulės-taupyklės principas

Kiekvieną kartą kai TIKRAI nenorite sportuoti, tačiau vis tiek sportuojate arba kai tiesiog iki negalėjimo norite suvalgyti pyragėlį, tačiau pasitenkinate puodeliu arbatos, apdovanokite savo taupyklę 1 euru. Kai taupyklė papilnės, bus puiki proga save apdovanoti naujais aukštakulniais ar dailia suknele – ir visa tai gavote treniruočių ir sąmoningumo dėka!

3.       Sena baisi nuotrauka

Jei turite seną nuotrauką, kurioje atrodote nekaip, turite antsvorio – pakabinkite ją sau matomoje vietoje, kuri bus tarsi priminimas, kad būtina sulieknėti. Jei jums sunkiausia lieknėjimo dalis – mityba, pakabinkite nuotrauką ant šaldytuvo, spintelėse ar netgi pačiame šaldytuve – bet kur, kur pamatytumėte ją prieš valgydama maistą, kurio jums visai nereikia. Jei sunkiausia – pratimai, pakabinkite nuotrauką ant spintos, kurioje guli sportbačiai, durų ar prie žadintuvo, kad vietoje mygtuko „snūstelėti“ išvirstumėte iš lovos ir eitumėte pabėgioti.

4.       Daili nuotrauka, kurioje jaučiatės ypač liekna

Panaši, tačiau atvirkštinė idėja – abi jos veikia! Reikia ypač dailios nuotraukos, kurioje matyti jūsų raumenukai ar kūnas su maudymosi kostiumėliu. Kodėl? Todėl, kad kai kuriuos žmones labiau skatina pozityvai, kitus – negatyvai.

5.       Treniruočių lentelė

Sukurkite savaitės treniruočių ar mitybos lentelę, pakabinkite ją ant šaldytuvo ir kiekvieną kartą, kai pasportuosite, pažymėkite tai kalendoriuje!

6.       Džinsų testas

Užsinorėjus netinkamo maisto ar užplūdus tinguliui sportuoti, reikia padaryti džinsų testą. Tai ypatingi džinsai, kurie yra tarsi svarstyklių alternatyva – jais matuojamas kūno dydis. Šis principas veikia, kai gąsdina svarstyklės ir skaičiukai. Jei apsivilkę džinsus jaučiate, kad jie šiek tiek dar veržia šlaunis, prie burnos keltas sausainis pats greitai atras savo vietą ir grįš į dėžutę. Pamatysite – ranka pati sieks sportbačių ir atsiras noras pabėgioti.

7.       Mažo dydžio džinsai virtuvėje

Taip, perskaitėte teisingai – pakabinkite mažo dydžio džinsus savo virtuvėje, kad kiekvieną kartą sukdami į ją „tiesiog pažiūrėti, kas naujo šaldytuve“, pamatytumėte džinsus ir suvoktumėte, kad tos 10 sekundžių skonio receptorių lepinimo prie gero neprives. Jei šito maišelio traškučių nevalgytumėte visą mėnesį, be jokio vargo užsitemptumėte mažuosius džinsus. O ir galiausiai – niekas nėra taip skanu, kaip lieknumas!

8.       Lipnieji lapukai maisto atsargų sandėliuke

Pastebite, kad gana dažnai atidarote šaldytuvo dureles ir skenuojate žvilgsniu turinį (lyg nežinotumėte, ką ten iš tiesų galima rasti), naršote po maisto atsargų sandėliuką, šaldiklį net ir tada, kai esate sotūs? Užlipinkite geltoną lipnų lapelį ant visų vietų, kuriose naršote užplūdus maisto manijai: „Nereikia sausainių!“, „Vietoje sausainio – morka!“ ar netgi „Dar vienas sausainis reiškia + kilogramą!“.

9.       Nusirenkite!

Jei trūksta motyvacijos, nusirenkite ir atsistokite prieš veidrodį. Nereikia žiūrėti į savo trūkumus, reikia tiesiog pastebėti ir įsisąmoninti, kaip jūs dabar atrodote, kurioje vietoje esate. Būkite sąžiningi ir nuoširdūs su savimi.

10.   Pasakykite tai garsiai

Jei užplūdo noras užkąsti, įgarsinkite šią mintį: „Dabar suvalgysiu visą dubenį nuo pietų likusių makaronų, kadangi man nuobodu. Nesu alkana, tačiau vis tiek valgysiu, nors žinau, kad visos kalorijos keliaus ant mano šlaunų“. Jei tingite sportuoti, galite sakyti: „Šiandien nesportuosiu, nes noriu tingėti ir pamiršti, kad man reikia gerinti sveikatą. Apsisprendžiau nesiimti jokių veiksmų ir galbūt net pabloginsiu savo sveikatą, o savo kelionę link lieknesnio kūno – dar pratęsiu“. Tikėtina, kad minčių įgarsinimas padės išsilaikyti tiesiame kelyje!


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.