7 blogi įpročiai, kurie padidina pilvuką

25508

Artėja vasara, iš už spintos durų jau po truputį veržiasi suknelės ir maudymosi kostiumėliai, tačiau kūnas vasarai dar nepasiruošęs. Akis bado žiemą padidėjęs pilvukas, kurį iki maudynių sezono tikrai norėtųsi sumažinti. Pristatome 7 įpročius, kurie prisideda prie pilvuko didėjimo – venkite jų ir be vargo pasiruošite vasaros karščiams!

1. Nuolatinis gazuotų gėrimų vartojimas

Atlikti tyrimai rodo, kad kasdienis gazuotų gaiviųjų gėrimų vartojimas net 5 kartus paspartina liemens apimties padidėjimą (lyginta su tais, kurie gazuotus gėrimus geria ne dažniau nei kartą per savaitę). Viskas slypi didelėse cukraus dozėse. Jos priverčia organizmą jausti alkį, todėl pietaujant suvalgoma kur kas daugiau maisto nei įprastai. Nereikėtų susivilioti ir užrašu „dietinis“, kadangi tokiuose gėrimuose gausu cukraus pakaitalų – saldiklių – kurie lygiai taip pat padidina apetitą. Taigi jeigu kankina troškulys ir norisi kažko šalto, gaivaus – rinkitės šviežių vaisių kokteilius ar tiesiog stiklinę vandens, pagardinę citrinos griežinėliu ir mėtos lapeliais. Be to, jei gazuoti gėrimai tiesiog prideda keletą centimetrų prie liemens apimties ir net nenumalšina troškulio, – kodėl reikėtų juos gerti?

2. Valgymas iš didžiulės lėkštės

Atkreipkite dėmesį į tai, kokio dydžio lėkštę renkatės pietaudami. Tiriant antsvorio turinčių žmonių įpročius paaiškėjo, kad jie renkasi didesnes lėkštes vietoj mažesnių ar vidutinių. Akivaizdu – pasirinkę didesnę lėkštę, joje turime daugiau vietos maistui. O kadangi turime didesnę lėkštę, tai ir maisto į ją įsidedame kur kas daugiau, nei jo reikia mūsų organizmui. Rinkitės mažesnę lėkštę ir atsispirkite norui pakartoti, jei jau pavalgėte.

3. Naktipiečiai

Tiesa, kad miegant organizmas pats sudegina dalį nereikalingų riebalų, tačiau nuėjus miegoti pilnu skrandžiu, tai padaryti bus kur kas sudėtingiau. Užkandžiavimas vėlai vakare ne tik skatina pilvuko didėjimą, bet ir padidina riziką susirgti gastroezofaginiu refliuksu ar virškinimo sutrikimais, kadangi gulėjimas labai apsunkina virškinimą. Jeigu norite to išvengti, pasistenkite vakare valgyti mažesnes maisto porcijas ir neikite miegoti bent tris valandas po vakarienės. Jeigu įmanoma, alkį malšinkite vaisiais, o ne saldžiais desertais.

4. Valgymas kai liūdna, pikta ar skaudu

Sukilus emocijoms, valgote ir nejaučiate kiek ir ką valgote? Stebėkite save ir pasistenkite pabusti iš „užkandžiavimo komos“, kol dar nevėlu. Emocinis valgymas tikrai nepagerins Jūsų savijautos ir greičiausiai tiesiog pakenks – priaugsite antsvorio. Geriausias būdas kovoti su šia reakcija į stresą – išgerti stiklinę vandens, pakalbėti su draugu ar tiesiog išeiti pasivaikščioti.

5. Dažnas neriebių maisto produktų vartojimas

Dažnai žmonės įsitikinę, jog daug riebalų turintis maistas bei gėrimai veda prie didesnės pilvuko apimties. Tiesa tai, kad mononesotieji („gerieji“) riebalai yra naudingi organizmui. Toks maistas kaip avokadai, alyvuogių aliejus ir įvairios sėklos puikiai dirba riebalų deginimo procese. Tačiau reikėtų vengti per dažno neriebių maisto produktų vartojimo, kadangi gamintojai neretai į juos prideda daug cukraus. O kuo daugiau cukraus turime savo organizme, tuo daugiau galimybių kūne kauptis nereikalingiems riebalams.

6. Miego trūkumas

Būtų idealu, jei suaugęs žmogus kasnakt gautų apie 7-9 valandas miego. Esant miego trūkumui, organizme padaugėja kortizolio (streso hormono), kuris sukelia saldaus maisto troškimą. Taigi jei nuolat neišsimiegate, atsikratyti pilvuko bus kur kas sudėtingiau. Norint išlaikyti normalų streso hormono lygį organizme, pasistenkite kuo daugiau laiko skirti miegui. Taip subalansuosite savo kortizolio lygį ir padidinsite leptino (riebalų ląstelių produkto, informuojančio smegenis apie sotumo jausmą) kiekį organizme.

7. Proteinų trūkumas dietoje

Vengiate proteinų kupino maisto? Nepamirškite, kad suaugęs žmogus su kiekviena maisto procija turėtų gauti bent 20-25 g proteinų. Tiesa, šis skaičius kinta priklausomai nuo Jūsų aktyvumo ir kūno svorio. Pavyzdžiui, vyrai, papildomai su maistu turėtų gauti dar apie 10 g proteinų, jeigu nori užtikrinti puikią sveikatą. Suvartojamų proteinų kiekio padidinimas padeda subalansuoti cukraus kiekį kraujyje, tuo pačiu sumažinant insulino kiekį – tai pagreitina medžiagų apykaitą. Dar daugiau – proteinai padeda kontroliuoti hormonus, kurie padidina apetitą. Taigi norėdami praturtinti savo kasdienį maistą, paieškokite daugiau proteinų turinčio maisto, pavyzdžiui: rikotos sūrio,  kalakuto, vištienos be odelės, lašisos ar kiaušinių. Šie produktai ypač naudingi, kadangi juose gausu proteinų, tačiau yra nedaug riebalų.

 

 

 


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
ananasai2 1GO DŽIOVINTŲ VAISIŲ IR SĖKLŲ MIŠINYS 395 7,2 67,9 61,7 10,1 3,4 1,8 0,5
Razinos2 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS 320 2,9 75,6 71,5 0,5 0 1,0 0
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.