7 patarimai greitai valgantiems

sveiki pusryciai

Sakoma, kad smegenims reikia 20 minučių užfiksuoti sotumui. Vieni nori šį jausmą atitolinti, todėl skuba valgyti ir negirdi savo organizmo įspėjimų, o kitiems šis „saugiklis“ padeda sveikai gyventi. Naujausios tendencijos rodo, kad žmonės nebeskaičiuoja kalorijų ir renkasi holistinį požiūrį į mitybą, kaip į subalansuotą, įvairiapusišką ir tvarų gyvenimo būdą. Lėtas valgymas turėtų būti tokio gyvenimo būdo prioritetas, nes čia veikia principas „neskubėk ir būsi pirmas“.

Ilgesnis valgymas – mažiau kalorijų

„Amerikos klinikinės mitybos žurnalas“ paskelbė 22 studijų apžvalgą, kurioje aprašomi tyrimai, nusakantys, kokią įtaką suvalgomo maisto kiekiui ar alkio pojūčiui turi valgymo greitis. Rezultatai atskleidė, kad lėčiau valgantys žmonės suvalgo mažiau, kitas tyrimas parodė, kad savanoriai, valgę dideliais kąsniais, vidutiniškai suvalgė 100 kalorijų šokoladinio kremo daugiau nei valgiusieji mažais kąsniais.

Kitame žurnalo inicijuotame tyrime dalyvavo 35 normalaus svorio savanoriai ir 35 antsvorį turintys bei nutukę žmonės. Tyrėjai jiems skyrė dvi užduotis: suvalgyti vieną patiekalą skubant, o kitą – smulkiais kąsniais, ilgai kramtant ir ilgesniais tarpais tarp kąsnių. Lėtas valgymas buvo veiksmingesnis tarp normalų svorį turinčiųjų, o vandens visi tiriamieji išgėrė daugiau valgydami lėtai. Antsvorio turintieji ir nutukę suvalgė mažiau tiek lėto, tiek greito valgymo metu (tai ne pirmas tyrimas, nustatęs, kad jie suvalgo mažiau nei mažesnio svorio žmonės). Abi grupės teigė buvusios mažiau alkanos praėjus valandai po lėto valgymo nei po skubaus.

„Britų medicinos žurnale“ publikuotoje studijoje teigiama, kad tikimybė turėti antsvorio yra triskart didesnė tiems žmonėms, kurie valgo greitai ir per vėlai pajunta pasisotinę, nei tiems, kurie valgo lėtai, todėl laiku pajunta sotumo jausmą ir suvalgo mažiau.

7 patarimai lėtesniam valgymui

  • Valgykite draugijoje. Tai svarbu dėl daugybės dalykų, tačiau pirmiausia todėl, kad skubantieji mėgina prisitaikyti prie lėtesniųjų.
  • Mažos porcijos. Nebūtina į lėkštę susikrauti kelis patiekalus iškart: suvalgykite nedidelę porciją pirmo patiekalo, palaukite, ir, tik jei jausitės alkani, valgykite antrąjį patiekalą.
  • Sėdėkite prie stalo. Vargu, ar pavyks lėtai valgyti einant ar sėdint prie kompiuterio. Stovint suvartojamas maistas augina riebalus ant viso kūno.
  • Kramtykite. Kai kurie mokslininkai siūlo kramtyti maistą 32 kartus, tačiau, jei tiek atrodo per daug, stenkitės burnoje maistą išlaikyti kuo ilgiau.
  • Įrankius padėkite į šalį. Valgydami tarp kąsnių šakutę, peilį, šaukštą ar net picos gabalėlį padėkite į šalį.
  • Gerkite. Valgymo metu geriamas vanduo sulėtina procesą, taip pat užpildo skrandį ir siunčia sotumo signalus greičiau.

 


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
ananasai2 1GO DŽIOVINTŲ VAISIŲ IR SĖKLŲ MIŠINYS 395 7,2 67,9 61,7 10,1 3,4 1,8 0,5
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.