7 patarimai norintiems sulieknėti

Svorio metimas

1. Prisiminkite, kad dietos yra trumpalaikės ir bevertės, teisinga mityba yra ilgalaikė.

Didžioji sėkmingo svorio metimo paslaptis yra ta, kad dieta nereikalinga, jos laikymasis nesukuria tvarių gyvensenos permainų, nes viskas tarsi rėkia – „tai laikina!“. Tą patvirtintų visi, sėkmingai numetę svorio – veikia ne dieta, o pakeistas gyvenimo būdas ir įpročiai. Daugybė žmonių laikosi dietų, dėl kurių išmeta viską iš šaldytuvo, nustoja valgyti atskiras maisto produktų grupes ar pradeda apsipirkinėti specializuotose parduotuvėse, kuriose parduodami „ypatingi“ produktai. Tačiau dietos yra bevertės, nes jos tėra trumpalaikis problemų sprendimas. Daug svarbiau sudaryti savo kūno tipui tinkantį mitybos planą ir jo laikytis.

2. Judėkite palengva ir susikurkite puikių įpročių.

Vietoje to, kad apverstumėte savo gyvenimo ir valgymo įpročius aukštyn kojomis, palaipsniui darykite nedideles permainas. Drastiški pokyčiai per vieną naktį negali prigyti, jie turėtų būti laipsniški, pavyzdžiui, patobulinant savo mėgstamiausią patiekalą, išgeriant stiklinę žalių sulčių, atsisakant saldintų vaisvandenių. Vadovaukitės taisykle „vienu metu – vienas pokytis“. Nemėginkite visko pakeisti iškart, įpročius kurkite pamažu. Suderinkite naujus mitybos tikslus su treniruotėmis ir ilgalaikė sėkmė bus jūsų.

3. Supraskite skirtumą tarp tikro alkio ir nervinio noro užkandžiauti.

Dauguma žmonių yra įpratę valgyti daugiau nei būtina pasisotinti, be to, alkis dažnai painiojamas su valgymu iš nuobodulio ar streso. Būkite nuoširdūs su savimi ir atsisakykite šio įpročio – vietoje valgymo susiraskite kitos veiklos.

4. Gerkite vandenį.

Gana įprasta painioti alkį su troškuliu. Jei jaučiatės išalkę, ypač – netipiniu paros metu, išgerkite stiklinę vandens, po to suvalgykite obuolį. Ir tik jei tai nepadės, pavalgykite rimčiau.

5. Valgykite vertingą maistą.

Žmonės valgo daug neriebaus apdoroto maisto, veikiančio hormonus, ir vengia naudingų bei natūraliai riebalus deginančių, sveikatą stiprinančių bei naudingų maisto medžiagų turinčių vaisių ir daržovių. Valgykite juos ir venkite „maisto be riebalų“.

6. Nesistenkite būti tobulais.

Tikėtina, kad jūsų mityba nebus tobula visą laiką. Tačiau tai ir neturėtų būti siekiamybė – vietoje to, tebūnie nedideli nuklydimai tarsi šventė (ne kasdienis veiksmas). Pasirinkite dieną kas keletą savaičių, kurią valgyti galėsite tai, ko norės širdis, ir nesmerkite savęs – mėgaukitės.

7. Treniruokitės ir būkite aktyvūs.

Kad atrodytumėte ir jaustumėtės liekni, stiprūs ir sveiki, svarbu ne tik gera, subalansuota mityba. Labai svarbus ir kasdienis aktyvumas bei judėjimas. Pradėkite judėti palengva, pavyzdžiui, po 30 min. per dieną pasivaikščiokite gryname ore. O vėliau į savo kasdienybę įtraukite ir jums patinkančio sporto treniruotes keletą kartų per savaitę, tai duos dar geresnių rezultatų.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.