9 būdai stiprinti jėgas ne sporto salėje

sveika seima 1

Norint sveikai gyventi, būtinas aktyvus kasdienis gyvenimas – įvairios studijos parodė, kad kasdienė fizinė veikla gali pagerinti širdies raumens darbą ir efektyviai deginti pilvo riebalus. Reguliarų judėjimą papildę jėgos pratimais, teigiamų pokyčių pamatysite greičiau.

 

  • Medžio kapojimas. Mosavimas sunkiu kirviu treniruoja rankas, nugarą ir juosmenį, spartina širdies ritmą. Per valandą medkirčiai gali sudeginti net iki 500 kalorijų. Žinoma, kaip ir naudojantis bet kokiais kitais aštriais įrankiais, imkitės visų saugumo priemonių.
  • Persikraustymas. Dėžių tampymas, baldų kilnojimas ir bėgiojimas laiptais aukštyn-žemyn gali skambėti kaip košmaras, tačiau pažiūrėkite į tai kaip į netradicinį sportą, juk vaikščiojimas nuo perkraustymo mašinos iki svetainės penktame aukšte stiprina sėdmenų ir šlaunų raumenis. Priklausomai nuo kūno masės, per valandą taip galima sudeginti nuo 400 iki 600 kalorijų. Prieš imdamiesi darbo, pasitreniruokite ir pratampykite sėdmenis, šlaunis, blauzdas, bicepsus ir pečius, kad nepasitemptumėte raumenų.
  • Skalbinių nešimas. Skalbimo diena – ne pati smagiausia, bet tai puiki priežastis kaip reikiant paprakaituoti. Jei skalbinius nešate džiauti į lauką arba keliaujate į rūsyje esančią skalbyklą, vien vaikščiodami aukštyn-žemyn ir nešdami sausus ar drėgnus skalbinius, per valandą galite sudeginti iki 500 kalorijų. Saugodami nugarą, krepšį kilnokite pilnai pritūpę, o dienos pabaigoje nenustebkite pajutę skausmą rankų, pečių ir kojų srityje.
  • Lapų grėbimas. Nuobodų ir varginantį darbą sode galima paversti fiziškai ir psichologiškai vertinga treniruote. Jei labiau mėgstate laiką leisti mieste, ne tik pasportuosite, bet ir gausite daugybę karmos taškų, jei iškuopsite vietinį parką. Lapų grėbimas treniruoja visą viršutinę kūno dalį – trapecinį raumenį, bicepsus, rombinius, plačiuosius raumenis, dilbius. Lenkimasis surinkti lapų stiprina nugarą, tik lenktis reikėtų per kelius, kad išvengtumėte traumų.
  • Šiukšlių nešimas. Tikrai ne prašmatniausias darbas namuose, tačiau labai svarbus. Atliekų rūšiavimas naudingas ne tik planetai, bet ir jums: kiekvieną savaitę atskiriant butelius nuo laikraščių ir kilnojant šiukšliadėžes bus nebloga treniruotė rankoms.
  • Sūpynių stumdymas. Nesigailėkite laiko, praleidžiamo su vaikais parke – net jei ir negalite pabėgioti, įdarbinkite rankas, supdami savo vaikus ant sūpynių. Stumdami sūpuokles, tvirtinate rankas, nugarą, juosmenį, šlaunis (laikydami pusiausvyrą ir stabilumą), tad stenkitės dirbti abejomis rankomis ir stumkite du besisupančius vaikus arba naudokite dešinę ir kairę ranką pakaitomis.
  • Sniego kasimas. Po pūgos keliui nuvalyti naudokite ne elektrinius prietaisus – naudojant kastuvą, kraujo apytaka paspartėja net ir šalčiausią žiemą. Pusvalandį kasdami sudeginsite apie 200 kalorijų, o didžiulės pusnys reiškia, kad stipriai padirbės nugara, rankos, kojos, juosmuo.
  • Baldų perstumdymas. Pasiraitokite rankoves ir pasirenkite pagaliau išvalyti dulkių kamuolius už sofos. Stambių baldų – tokių kaip knygų lentyna, sofa, stalas su kėdėmis, lova ir kt. – perkėlimas yra treniruotė visam kūnui, padedanti sudeginti 400 kalorijų per valandą.
  • Žolės pjovimas. Jei vienintelė kieme auganti žolė yra keli kvadratiniai metrai po langais, pasisiūlykite padėti tvarkyti vietinį parką. Stumdami senamadišką žoliapjovę veja, per valandą galite sudeginti tiek pat kalorijų, kiek ir bėgdami. Šis jėgos pratimas ypač veikia blauzdas ir sėdmenis, taip pat nuolatinis judėjimas pirmyn-atgal gali veikti kaip meditacija. Tyrimai parodė, kad šviežiai pjautos žolės kvapas, pripažintas mėgstamiausiu pavasario kvapu, gali mažinti įtampą.

Juk į kiekvieną veiklą galima pažiūrėti kaip į pratimą ar treniruoklį sporto salėje.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.