Bertoletijų riešutų maistinė vertė

studentu maistas

Kaip daugelyje kitų riešutų, bertoletijų riešutuose gausu maistingųjų medžiagų . Be to, jog yra vienas turtingiausių seleno šaltinių, šiuose riešutuose gausu geležies, vario, fosforo, cinko ir magnio. Juose taip pat gausu baltymų.

  • Selenas: Bertoletijų riešutai – gausiausias seleno šaltinis. Kaip jau minėta, kartu su baltymais šis mineralas padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.Selenas svarbus normaliai plaukų ir nagų būklei palaikyti 100 g bertoletijų riešutų yra 1917 mcg  seleno, kas atitinka 2739% rekomenduojamos paros normos (RPN). Per dieną patartina suvartoti 2-3 riešutus, kuriuose yra 70 mcg seleno dienos norma.
  • Magnis: Bertoletijų riešutuose – iš visų augalinės kilmės šaltinių yra didžiausias magnio kiekis.100 g bertoletijų riešutų porcijoje yra apie 376 mg magnio (94% rekomenduojamos dienos normos). Ši mineralinė medžiaga svarbi, nes magnis padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį bei svarbus normaliai energinių medžiagų apykaitai.
  • Baltymai: Šiuose riešutuose yra visa baltymų grupė, kuri aprūpina organizmą visomis pagrindinėmis amino rūgštimis, būtinomis žmogaus augimui ir vystymuisi. Baltymai padeda išsaugoti raumenų masę bei svarbūs normaliai kaulų būklei palaikyti. Bertoletijų riešutų 100 g porcijoje yra apie 14 gramų baltymų, todėl šie riešutai – idealus vegetarinis baltymų šaltinis.

Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
250kg Bertoletijų riešutai 656,0 14,0 12,0 2,0 66,0 15,0 6,1 3 (1,2)
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.