GRAIKINIAI RIEŠUTAI – dievų dovana žmogui

negliaudyti-graikiniai_riesutai

Su kuo jums asocijuojasi Kalėdos, Naujieji ir daug gražių nostalgiškų vaikystės prisiminimų? Žiemos šventės neįsivaizduojamos be eglutės, sniego, mandarinų, saldainių ir žinoma… riešutų.

Riešutai – nostalgiška puošmena…

Graikiniai riešutų yra įvairiausių rūšių. Pavyzdžiui Juglandae maxima rūšis, liaudyje vadinama bomba, auginami nuo seniausių laikų. Jie yra su itin stambiais kevalais, bet smulkesniais branduolėliais viduje. Būtent iš jų kone visame pasaulyje dažniausiai gaminamos kalėdinėms ir naujametinėms namų puošmenoms gaminti.

Šie riešutai – tiesiog nepakeičiama šventinių kompozicijų dalis. Žaliaskarės eglutės puošmena gali tapti aukso ar sidabro dažais nupurkštų riešutų girliandos. O pritvirtinus kilpeles šie riešutai kabinami ant eglutės lyg mieli žaisliukai. Juos galima ne tik įvairiausiais dažais nuspalvinti, bet ir apklijuoti margais lipdukais ar blizgančiu popieriumi.

Išmegztos riešutų svajonės

Graikinius riešutus įmanoma ir gražiai apnerti. Iš pradžių, padarius tris akeles, neriami stulpeliai. Kai jau galima įstatyti riešutėlį į nėrinį, akelių skaičių mažiname, kol gaminys tvarkingai užsitraukia. Galiausiai nuneriama virvelė ir, padarius kilputę, riešutas kabinamas ant eglutės ar pušaitės šakelės. Žaislelį galima dekoruoti karoliukais, kaspinėliais, spalvotomis juostelėmis, gėlytėmis.

Bet svarbiausia, kad apmegztas riešutas turi magišką galią! Kol neriama, reikia mintyse galvoti apie slapčiausią norą – ir taip jį sunerti… Manoma, kad šitaip sunertas noras, iškabėjęs ant eglutės per visas šventes, būtinai išsipildys…

Riešutai – stalo puošmena

Graikiniai riešutai – natūrali, jauki ir graži stalo puošmena. Jų galima įkomponuoti į kalėdines puokštes. O padėti pintos lėkštės vidury, puoš stalą ar komodą. „Graikinukus“ pakaks paprasčiausiai laisvai sudėti ant samanėlių, ,,sniego gniūžčių“ ar plaušų. Riešutai puikiai derinasi su dekoratyviniais ar tikrais vaisiais, uogomis, cinamono lazdelėmis…

Dekoruodami namus riešutų burbuliukus kabinkite įvairiame aukštyje ten, kur tik… galima kabinti. Po kelis – ant šviestuvų, veidrodžių ir paveikslų kampų, langų, karnizų, rankenų, tvirtų kambarinių gėlių šakelių. Tai bus tikrai puiki namų puošmena, o svarbiausia – jos nepasieks nei šunys, nei katės, taip mėgstantys pažaisti su viliojančia šventine atributika.

Riešutai sapnuose ir tikrovėje…

Ką reiškia, jei sapnuojate riešutus?

Pasirodo jie pranašauja – džiaugsmą ir pasisekimą, o moterims – dar ir laimingą ateitį (nors sapnuoti kitas riešutų rūšis nėra taip gerai, kaip graikinius, – laukia barniai ). Sapnuojami graikinių riešutų branduoliai žada santarvę šeimoje, sėkmingus pirkinius. Jei sapne skinate riešutus – sėkmingas verslas ir meilė; jei juos gliaudote – netikėtas džiaugsmas.

Blogiau būtų, jei susapnuotumėte juos mažus ir prastus – nepelningas sandėris, na jei sukirmijusius – apkalbos. Pasistenkite sapne jų nedalinti ir nepardavinėti, priešingu atveju nesugebėsite pasinaudoti proga užimti aukštesnę padėtį visuomenėje.

Magiška graikinio riešuto galia

Pasirūpinkite, kad per Kūčių vakarienę ant stalo būtinai būtų graikinių riešutų. Jie simbolizuoja Aukso amžių, vadinasi, turtą, sėkmę ir džiaugsmą, o tai šiais krizės laikais labai svarbu.

Riešutais galima ir paburti. Iš pilnos riešutų lėkštės išsitraukite vieną riešutą ir jį čia pat išgliaudykite. Jei branduolys bus sveikas – seksis gerai ir materialinių vertybių netruks, jei tuščias – teks padėti nemaža pastangų, kad pinigai nepraeitų pro šalį. Jei riešutėlyje aptiksite kirminuką – kitąmet jūsų namuose nestigs svečių.

Panašių veiksmų per Kalėdas ypač griebiasi bulgarai. Kiekvienas bulgaras šventąją naktį išsirenka po riešutą, jį suskaldo ir žiūri, koks jo branduolys. Mat yra įsitikinę, jog riešuto vidus parodo, kokia bus žmogaus sveikata ateinančiaisiais metais. Sveikas ir gerai atrodantis riešutas yra puikus pranašas.

Jei neturite poros, iš didelės krūvos riešutų pasemkite saują ir suskaičiuokite. Jei riešutų skaičius lyginis, ateinančiais metais susirasite porą, jei nelyginis – nerasite.

Žiniuoniai ir riešutai

Riešutmedžiai yra ilgaamžiai, tad per savo gyvenimėlį prisikaupia nepaprastų galių ir kosminės energijos. Todėl žyniuoniai, imdamiesi ritualinių veiksmų, nuvaikančių piktąsias dvasias, dažnai užsikabina ant kaklo vėrinį iš riešutų kevalų, suvertų ant raudono siūlo: jis apsaugo juos pačius nuo kenksmingos piktųjų jėgų įtakos. O mokydami naujokus kultinių tiesų, liepia jiems nešioti vėrinius iš sveikų graikinių riešutų.

Apskritai su magija ir burtininkavimu graikiniai riešutmedžiai yra susieti nuo seno. Šio medžio medienos gaminamos stebuklingosios lazdelės įvairiausiems ritualams atlikti. Dvišakų lazdelių pagalba ieškoma paslėptų objektų, ypač užkastų į žemę. Jos puikiai parodo, kur galima surasti vandens, apsaugo nuo žaibų ir piktųjų dvasių.

Daugelio graikinius riešutmedžius auginančių šalių gyventojų namuose kabo šių riešutų girliandos, sunertos ant valo – laimei. O nuotakoms tradiciškai dovanojami šių riešutų pilni maišeliai – kad ji būtų vaisinga. Beje, visi be išimties riešutai yra stiprūs afrodiziakai.

Sveikatos šaltinis

Graikinių riešutų branduoliai panašūs į žmogaus smegenis. Neveltui visą laiką buvo manoma, jog jie turi itin teigiamą poveikį mūsų protiniam vystimuisi. Mokslas patvirtino šią nuomonę.

Dar garsusis Avicena rekomenduodavo grūstus branduolius su medumi gydyti ligoms, kurias lydi išsekimas. Susinervinote? Paimkite į rankas keletą graikinių riešutų ir pavoliokite tarp delnų. Mūsų pirštų galiukuose yra gausybė nervinių šaknelių, tiesiogiai susietų su smegenimis. Pajusite, kaip jūsų susierzinimas pamažu dingsta.

Kaloringumu graikiniai riešutai du kartus lenkia kvietinę duoną. Jie rekomenduojami aterosklerozės profilaktikai ir gydimui, organizme trūkstant vitaminų ir geležies. Branduoliuose esama daug ląstelienos ir aliejaus, aktyvinančių žarnyno veiklą. Jie ypač naudingi pagyvenusiems žmonėms, taip pat asmenims, kenčiantiems nuo vidurių užkietėjimų, mažakraujystės, kepenų veiklos sutrikimų, turinčių aukštą cholesterolio kiekį. Riešutuose gausu A, B, C, E vitaminų, kalio, vario, cinko, antioksidantų, omega – 3 riebiųjų rūgščių. Susmulkinti riešutai naudojami kraujosruvoms ir smūgių pėdsakams gydyti. Kasdien rekomenduojama suvalgyti bent po 5 – 6 riešutus.

Padėkite keletą riešutų į vazelę – tegu ten jie guli pastoviai: musės, uodai ir kandys nepakenčia jų kvapo.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
graikiniai_lukst2 Graikiniai riešutai 654,0 15,2 13,7 2,6 65,2 6,56 6,7 0,02
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.