Gyvenimas čia ir dabar – šią akimirką

93681

Galvoje kartas nuo karto prabėgantys praeities fragmentai atneša įvairiausių minčių ir prisiminimų – pasakytas įžeidžiantis žodis, nusivylimą atnešusi dovana, išgirsti gražūs, tačiau skausmą atnešantys žodžiai. Pokalbiai su savimi apie nenusisekusį susitikimą, verslo sandorį ar ginčą su vadovu. „Jei tik galėčiau atsukti laiką ir viską pakeisti…“ – bene dažniausia frazė, aplankanti po niūrių minčių. Deja, galvoje besisukančios negatyvios mintys savotiškai įtraukia ir pradeda kartotis dažniau ir dažniau. Būtent taip paliekama dabartis ir gyvenama praeities klaidomis.

Į galvoje besisukančias apmaudo minutes žvelgiant aiškiai, sąžiningai ir atvira širdimi, visur galima atrasti dalelę savo kaltės. Žvelgiant giliau pasipiktinimo buvusia situacija, atsiveria baimės, gėdos, nusivylimo ir skausmo klodai, kurie ir yra žmoguje tūnančios pagiežos šaknys. Galimybė visa tai pamatyti leidžia suvokti, kad iš praeities vis iš naujo atnešamas sunkumas pasėjamas ir ateityje, o tas suvokimas atneša teigiamus pokyčius – galimybę priimti sprendimą viską pamiršti ir gyventi šia diena.

Ką darote, kam nors nepasisekus? Dažniausiai – kaltinate visus aplinkinius dėl to, kad reikalai pakrypo ne ta linkme, kurios tikėjotės. Atsiranda tvirtas įrodymas, kad „viskas visada vyksta ne taip, kaip turėtų“, todėl reikia niekuo nepasitikėti ir nuolat save tikrinti ir abejoti. Be perstojo besisukantį tokį ratą sulaužyti galima tik tvirtu pasiryžimu ir sąmoningumu.

Pyktis, apmaudas, baimė, pavydas, nerimas, dvejonės ar nepasitikėjimas – prisiminimų metu šie jausmai ypač stiprus, tarsi viskas būtų išgyvenama vėl iš naujo. Nors slėpti ir vengti jausmų nepatartina, vis dėlto, kai kurias mintis geriau laikyti stipriai užrištame maiše.

Aplankius eilinei negatyviai minčiai, pavyzdžiui – „esu nepakankamai gražus, protingas ar geras“, tereikia atsiminti, kad visa šitai yra netiesa – tai ne realybė, o šios mintys tiesiog stengiasi atitraukti nuo dabartyje vykstančių svarbių dalykų.

Yra tokia tiesa – du dalykai negali užimti tos pačios vietos, todėl prieš ateinant naujam dalykui, senuoju reikia atsikratyti. Kitaip tariant – norint gauti dovaną, jai vietą reikia paruošti iš anksto, kol ji dar neatvyko.

Dalinamės keliomis pagrindinėmis taisyklėmis:

1. Pakilus į naują suvokimo lygį, reikia atsisakyti to, kas kenkia gerovei ar yra per daug lengvai suvokiama.

2. Pajutus iš praeities kylantį pyktį ar nežinomybės baimę, reikia sugrįžti į dabartį ir po kojomis pajusti tvirtą žemę.

3. Bet koks dalykas, vykstantis jums šiuo metu, privalo įvykti ir yra svarbus, kadangi kitu atveju jis tiesiog nevyktų.

4. Pripažinkite, kad nieko nežinote.

5. Paleiskite tai, ką turėtumėte paleisti.

 

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.