Kaip kovoti su nuovargiu: 6 greiti būdai turėti daugiau energijos

motto.net.ua-2736

Trečia valanda popiet ir jūsų kūnas, rodos, jau kaip automobilis, kuriam pasibaigė degalai. Oficiali darbo diena gal ir eina į pabaigą, tačiau jūsų diena turbūt dar nesibaigia.

Jeigu esate kaip dauguma moterų, į jūsų atliktinų darbų sąrašą, ko gero, įeina kai kurios arba visos iš šių užduočių: pavėžėti vaikus, pagaminti pietus, užsukti į treniruotę, patikrinti namų darbus, slaugyti senstančius tėvus, pasivaikščioti ir pamaitinti šunį ar katę, prisėsti prie sąskaitų ir rūpintis namų ruoša.

Ak! Vien sąrašo skaitymas gali priversti jaustis išsekusiems.

Bet štai sprendimas – mūsų šešios kovos su nuovargiu strategijos. Jos, priešingai nei daugelis paplitusių, siūlo būdų, kaip ilgam padidinti energijos kiekį. Jie reikalauja truputį daugiau kantrybės, bet galų gale sėkmingai pasiteisins.

Energijos kėlimas Nr. 1: Rinkitės energijos suteikiantį maistą

Galbūt galvojate apie šokoladinį batonėlį, bet dėl didelio cukraus kiekio po valandos vėl jausitės išsekusi. Norint pakelti energijos lygį ir jį išlaikyti, reikia rinktis sveiką užkandį, kurio sudėtyje yra baltymų ir sudėtinių angliavandenių.Idealiai tinka sauja razinų.

Energijos kėlimas Nr. 2: Valgykite pusryčius, kurių sudėtyje daug angliavandenių ir skaidulų

„Įpraskite valgyti pusryčius, kurių sudėtyje yra daug skaidulų ir gausu angliavandenių“, – sako Jaimie Davis, mokslų daktaras, dietologas, mokslo darbuotojas Pietų Kalifornijos universiteto Prevencijos tyrimo institute Los Andžele.

Norėdamas įrodyti, kad tai veikia, Davis remiasi tyrimu, kurio metu buvo palyginti dviejų pusryčių, kurių sudėtyje buvo gausu angliavandenių – vieno su dideliu skaidulų kiekiu ir kito su nedideliu jų kiekiu – poveikiai su dviem pusryčiais, kurių sudėtyje buvo daug riebalų. Maistas, kurio sudėtyje buvo daug skaidulų ir angliavandenių, buvo susijęs su aukštesniu budrumo tarp pusryčių ir pietų lygiu. Tyrimai buvo publikuoti „International Journal of Food Sciences and Nutrition“.

Energijos kėlimas Nr. 3: Darykite pertraukas

Darbe dažnai jaučiamas spaudimas užduotis atlikti greitai, bet trumpos pertraukos ir absoliučiai nieko nedarymas kelias minutes gali padėti jums įveikti nuovargį ir nuveikti daugiau. Viena 10, 5 minučių arba net trumpesnė pertrauka gali nedelsiant pakelti jūsų energiją, o pertraukoms tapus įpročiu, galėsite džiaugtis ilgalaike energija.

Tyrėjai nustatė, kad darbuotojai, kurie darė keturias pertraukas per valandą, paprastai tik 30 sekundžių kiekvieną kartą, o po to sekė 14 minučių pertrauka po dviejų valandų sėdėjimo prie kompiuterio, dirbo greičiau, tiksliau ir efektyviau nei kiti jų bendradarbiai.

Energijos kėlimas Nr. 4: Judėkite

Kai daugiau energijos reikia greitai, meskite savo užimtą gyvenimą dešimčiai minučių ir leiskitės į kelionę po kiemą arba biuro koridorius. Vaikščiojimas yra energijos šaltinis. Net 10 minučių trunkantis pasivaikščiojimas gali padėti įveikti juntamą nuovargį.

Ir taip, tai veikia geriau nei cukrus! Tyrime, publikuotame prieš du dešimtmečius, bet vis dar dažnai cituojamame, Robert Thayer, mokslų daktaras, profesorius Kalifornijos valstijos universitete, Long Byče, palygino energijos kėlimo poveikius 12 skirtingų dienų, kai 18 žmonių arba valgė šokoladinį batonėlį, arba greitai vaikščiojo 10 minučių. Vaikščiojimas buvo geresnis pasirinkimas – jis padidino energiją dviem valandoms. Saldus užkandis iš pradžių suteikė energijos, bet po valandos dalyviai buvo labiau pavargę nei prieš tai.

Energijos kėlimas Nr. 5: Medituokite

Įvairūs tyrimai patvirtino teigiamą meditacijos poveikį kovojant su nuovargiu, bet nebūtina uždegti žvakių, sėdėti turkiškai arba mokytis mantrų. Trijų minučių trukmės meditacija yra puikus būdas nusiraminti ir liautis skubėjus.

Energijos kėlimas Nr. 6: Meskite energinius vampyrus

Jei norite jaustis energingesni, ekspertai pataria kuo daugiau laiko leisti teigiamų žmonių apsuptyje. Žinoma, negalite išvengti kai kurių neigiamų žmonių, tokių kaip nepastovios nuotaikos viršininkas arba nuolat besiskundžiantis bakalėjos parduotuvės darbuotojas, rodos, nuolat kruopščiai jus vertinantis.

Bet neigiami žmonės gali padaryti kur kas daugiau nei tik gadinti nuotaiką. Kai kurie žmonės savo buvimu gali priversti jus jaustis tokia įsitempusia, kad tai sukels stresinę reakciją, o stresas labiausiai iš visų eikvoja energiją.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
Violetinio misinio sudetis 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS (violetinis) 305 3,1 69 61 1,6 0,2 2,4 0,07
ananasai2 1GO DŽIOVINTŲ VAISIŲ IR SĖKLŲ MIŠINYS 395 7,2 67,9 61,7 10,1 3,4 1,8 0,5
Razinos2 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS 320 2,9 75,6 71,5 0,5 0 1,0 0
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
razinos golden Razinos "Golden" 324,0 2,5 78,0 50,6 0,0 0,2 1,0 0,1
spanguoles Džiovintos spanguolės 347,0 0,1 82,4 65,0 1,4 0,1 2,1 0,0
vysnios Džiovintos vyšnios 332,0 2,9 77,6 63,0 0,1 0,0 4,3 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.