Kaip turėti daugiau energijos?

Gera nuotaika

Jaučiatės, tarsi baigtųsi degalai? Ar dienos viduryje, kai energijos lygis krenta, jums atrodo, kad išlikti budriam yra sunkiau nei mokytis aukštosios matematikos? Visi būdai, kaip turėti daugiau energijos, yra susiję su tinkamu maistu, mankštinimusi ir tam tikrų gyvenimo būdo aspektų pakeitimu. Štai keletas patarimų, padėsiančių jaustis energingesniam visą dieną.

1 metodas: Pasirūpinkite savo mityba

1. Tinkamai pradėkite dieną sveikais pusryčiais. Ar kada nors girdėjote sakant: „Ryte valgykite kaip karalius, vidurdienį – kaip princas, ir naktį – kaip varguolis?“ Toks posakis prasmingas. Pusryčių praleidimas arba pasirinkimas maisto, kuriame mažai naudingųjų maistinių medžiagų, yra patikimas būdas griūti į lovą ir greitai užmigti vidurdienį. Sveiki pusryčiai pagreitins jūsų medžiagų apykaitą ir padės toliau kibirkščiuoti likusią dieną.

2. Valgykite grūdų. Užuot griebę savo mėgstamą saldų užkandį arba maisto, kuriame gausu krakmolo, čiupkite daržovę. Svarbu, kad cukraus kiekis jūsų kraujyje būtų pastovus.

  • Nesmulkintų grūdų valgymas padeda didinti kūno jautrumą insulinui, o tai suteiks daugiau energijos visą dieną.

3. Valgykite mažesnėmis porcijomis. Gana ironiška, bet kuo daugiau maisto jūsų kūne, tuo labiau pavargęs jaučiatės. Virškinimas yra vienas iš daugiausia jėgų reikalaujančių procesų, todėl subalansuotas maistas tris kartus per dieną suteiks jums energijos. Rinkitės pieno produktus, mėsą, daržoves, vaisius ir grūdus.

4. Gerkite vandenį. Vandens gėrimas ir pastovus kūno gaivumo palaikymas suteiks jums ilgalaikės energijos. Dehidratacija yra vienas greičiausių būdų jaustis pavargusiam.

  • 6-8 stiklinių vandens per dieną gėrimas leis jums išlikti energingam.

5. Venkite gazuoto vandens arba kitų gėrimų, kuriuose gausu cukraus. Net energiniai gėrimai pavojingi dėl didelio cukraus kiekio. Studijos rodo, kad nuovargio jausmas dažnai kyla po to, kai kūnas perdirba didelį kiekį gazuotuose gėrimuose esančio cukraus.

6. Nepasiduokite naktipiečių potraukiui. Nebevalgykite likus trims valandoms iki miego. Jei valgote prieš miegą, jūsų kūnas naktį virškina, todėl kitą dieną jaučiatės nuvargęs.

  • Sveikas užkandis prieš miegą yra daržovės, nes jose mažiausia kalorijų ir jas lengva virškinti.

7. Kasdien vartokite daugiau magnio. Norint palaikyti energiją, reikia 300 miligramų magnio kasdien. Daug magnio turi žuvis ir sėlenų košė, tad valgydami šį maistą jausitės energingesni.

  • Migdolai ir riešutai taip pat turi magnio.

8. Valgykite tamsiojo šokolado. Tamsusis šokoladas turi flavonoidų, kurie padeda gerinti protinę veiklą ir net pakelti nuotaiką.

 

2 metodas: Keiskite gyvenimo būdą

1.Rąžykitės. Net jeigu esate prispaustas darbų, pakanka pasirąžyti per 3-5 minučių pertrauką, kad įgautumėte jėgų.Pabandykite:

  • pakelti savo rankas aukštyn ir palaikyti taip kelias sekundes;
  • laikyti savo rankas ištiestas į šoną, o po to pasukti liemenį į šoną taip, kad viena ranka liestumėte grindis, o kita rodytų į viršų.
  • palieskite savo kojų pirštus. Kojos turi būti kuo tiesesnės.

2. Mankštinkitės kasdien. Kasdienė mankšta ne tik suteiks jums endorfinų, kurie padidins laimės jausmą, bet ir privers jūsų kraują greičiau cirkuliuoti bei suteiks daugiau jėgų.

  • Širdį stimuliuojantys pratimai, tokie kaip bėgiojimas, yra geriausas būdas turėti daugiau energijos.
  • Jeigu neturite laiko mankštintis, jėgų taip pat suteikia rąžymasis penkias minutes per dieną.

 3. Įsileiskite daugiau šviesos. Atverkite savo užuolaidas ir leiskite saulės šviesai sustabdyti melatonino, lėtinančio medžiagų apykaitą, gamybą.

4. Klausykitės muzikos. Jei norite daugiau energijos, visu garsu pasileiskite muziką, priverčiančią jus šokti. Klausykitės muzikos bent 10 minučių.

  • Jeigu galite, dainuokite kartu. Dainuodami lavinate atmintį ir taisyklingai kvėpuojate, tai leidžia jums jaustis mažiau pavargusiam.

5. Bendraukite. Žmonės, aktyviai bendraujantys biure, yra mažiau pavargę už tylenius. Jeigu norite atsikratyti mieguistumo ir jaustis energingesni, nueikite prie šaldytuvo ir ką nors pakalbinkite.

6. Griebkitės šalto dušo. Jeigu vidurdienį esate namuose ir jaučiatės išsekę, pagalvokite apie šaltą dušą. Tai nėra labiausiai atpalaiduojantis dalykas iš visų, bet tikrai suteikia energijos. 3 minučių šalto dušo gali pakakti kovojant su chronišku mieguistumu dienos metu.

7. Eikite pasivaikščioti. Jeigu sėdite prie rašomojo stalo ir mieguistumas atakuoja savo jaukiu švelnumu, atsikelkite ir eikite pasivaikščioti po biurą arba kvartalą. Skirkite laiko gamtai ir leiskite smegenims atsipalaiduoti.

8. Pamiegokite pokaičio. Gali pasirodyti priešingai, tačiau studijos įrodė, kad 60 minučių trukmės pokaitis mažina stresą ir suteikia energijos.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.