Kodėl sportui kartais pritrūksta motyvacijos?

4V5A2219

Kasdien iš interneto platybių ir spaudos plūstanti informacija apie sveiką mitybą, sportą ar antsvorio problemas gali ne juokais įvaryti baimę. Prasideda paranoja, kad viskas daroma neteisingai ir bet kas gali sukelti sveikatos problemų. Kasdienis sėdėjimas prie kompiuterio – blogai, važiavimas automobiliu vietoje vaikščiojimo – blogai, televizoriaus žiūrėjimas, leidimasis liftu ir tiesiog patinginiavimas ant sofos – sąrašas „viskas yra blogai“ atrodo begalinis…

Akivaizdu, kad šiandien dominuojantis sėdimas darbas nesuteikia daug progų pajudėti, tačiau norint išlaikyti sveikatą ir gerą jauseną, bent šiek tiek pajudėti reikia. Kas slypi už tingaus pasyvumo, „leidžiančio“ daugeliu progų vietoje judėjimo rinktis sėdėjimą?

Dažniausiai minimos priežastys – užimtumas, nuovargis, nuobodulys ir kt. Tačiau ar tai iš tiesų rimtos priežastys, ar tiesiog pasiteisinimai?..

1.      Žmonės prie aktyvaus gyvenimo būdo – nepripratę. Griežtai sudėliotos treniruočių programos dažnai primena nelauktai užsukusį nemėgstamą svečią – priimti nesinori, bet žinai, kad reikia… Bandymas į perkrautą dienotvarkę įsprausti treniruotę dažniausiai baigiasi nesėkme ir tenka visą dieną planuoti iš naujo. Tai tikrai ne retam gali sukelti stresą, nerimą ar apmaudą – negi visi besitreniruojantys žmonės taip vargsta?

2.      Šiandieninis pasaulis sukasi aplink mus – judėti visai nebūtina. Tai, kaip mes šiandien gyvename, yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės mažai juda. Norint kažką padaryti, dažniausiai viskas, ko reikia, guli tiesiai po ranka – telefonas, kompiuteris ir interneto ryšys. Laikui bėgant, pradėti sportuoti dažniausiai darosi vis sunkiau.

3.      Sportas laikomas prabanga. Žmonės žino, kad sportas reikalingas sveikatai,  gyvenimo kokybei ir svorio reguliavimui. Vis dėlto, netgi prasidėjus sporto kultui – šiandien ir namų tvarkymasis laikomas sportavimu – bandoma  išsisukti nuo aktyvesnio pajudėjimo. Liekninančios tabletės, dieta, įvairūs prietaisai, skatinantys lieknėjimą ar plastinės operacijos – daug kas mano, kad visus sporto teikiamus privalumus galima pasiekti ir be sporto.

4.      Pratimai atrodo bereikšmiai arba per daug sudėtingi. Koks vaizdas jums iškyla prieš akis, pagalvojus apie treniruotes? Važiavimas dviračiu „į niekur“, lydimas beprasmio spoksojimo į kelią? O galbūt aerobikos treniruočių klasė, kurioje neretai susipina kojos? Deja, tokie neigiami vaizdiniai iškyla daugeliui. Treniruotes matome kaip nuobodžią, bereikšmę, sunkią ir nuolatinę veiklą. O jeigu būtent taip įsivaizduojame treniruotes, ar dar kyla klausimas, kodėl jų taip vengiame?..

5.       Pasekmės pasirodo vėliau. Dažniausiai, kai ko nors nepadarome, pasekmes jaučiame iškart. Visiškai kitaip yra su sportu – net jei ir žinome, kad nesportuojant gresia nemalonūs sveikatos pokyčiai, to neužtenka – jaudintis dėl to, kas bus „kažkada“ arba išvis nebus, tarsi nėra būtina.

Kuri nors mintis skamba pažįstamai? Jei taip, turbūt kyla klausimas, ar išvis įmanoma surasti tinkamą motyvaciją sportui. Turime gerą žinią – tikrai įmanoma! Tereikia bent šiek tiek pakeisti savo požiūrį ir į sportą pažiūrėti iš kitos pusės.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.