Laimė – tai sąmoningas sprendimas

94274

Dažnai sutrinkame, galvodami apie vertybes, kuriomis turėtume vadovautis savo gyvenime. Teisingas požiūris yra į gyvenimą eiti su sąmoningumu. Tik tada įvairiose gyvenimo situacijose galima tinkamai reaguoti. Taika ir laimė, kuriuos patiriame, remsis sąmoningumu, su kuriuo susiduriame visose situacijose.

Turime pasirinkimo laisvę, kaip reaguoti į įvairias gyvenimo situacijas. Mes galime nuspręsti, ar norime būti laimingais ar liūdnais – bet kuriuo gyvenimo momentu. Įsivaizduokite vaiką su sužeista koja ar ranka. Vos pamatęs atskubančią medicinos seselę, kuri ateina išvalyti žaizdos, vaikas pradeda verkti. Štai taip žmogus šiandien reaguoja į aplinkybes. Iš anksto numatydami neigiamą situacijos baigtį, kuriai dar toli iki realybės, žmonės pradeda dėl jos nerimauti. Norint išsilaisvinti iš proto apribojimų ir užpildyti širdį taika ir laime, reikėtų ugdyti tinkamą gyvenimo perspektyvą.

Gyvenimiška istorija

Kartą kaime gyveno žmogus. Jis visada buvo laimingas. Jei kaime kas nors turėdavo problemą, kreipdavosi į senąjį žmogų. Šiek tiek su juo pakalbėję, žmonės jausdavo, kad sunkumas krūtinėje sumažėdavo ir jie grįždavo namo kupini entuziazmo į savo problemą pažvelgti kitu kampu. Kartą vienas žmogus panoro sužinoti senuko laimės paslaptį ir paklausė: „Kiekvienoje situacijoje tu į viską žvelgi su šypsena. Visur tu įžiūri pozityvius dalykus, nesvarbu, kaip blogai tai atrodytų. Kokia tavo džiaugsmo paslaptis?“. Senasis žmogus atsakė: „Tai labai paprasta. Kiekvieną rytą aš savęs paklausiu „Kaip norėčiau gyventi šią dieną – ar turėčiau būti laimingas, ar liūdnas?“. Tada priimu sąmoningą sprendimą, kad nesvarbu, kas įvyks šiandien, nepaleisiu savo džiaugsmo. Tokia štai mano paslaptis“.

Taigi, mes visi turime laisvę pasirinkti džiaugsmą, liūdesį viso savo gyvenimo metu. Kai susiduriame su kančiomis ir vargais, pasirenkame tiesiog sėdėti ir nieko nedaryti arba nuskęsti depresijoje, dėl savo problemų kaltindami Dievą ar bet ką kitą. Kita vertus, galime susipakuoti savo pasitikėjimą ir keliauti pirmyn. Mes esame laisvi ir galime rinktis. Jei šią savo laisvę panaudosime teisingai, nė viena situacija nesugebės iš veido ištrinti šypsenos.

Šiandien švenčiame daug švenčių: gimtadienius, Mamos, Tėčio, Mokytojų dienas ir kiekvieną sveikindami, pradžioje vis pridedame žodį „laimingo“. Laimingo gimtadienio, laimingos mamos dienos ir kt. Kai švenčiame gimtadienį su draugais ir artimaisiais, tai atneša trumpalaikį džiaugsmą. Bet ar esame laimingi prieš tai ar po to? Reikėtų pamąstyti, ar norima visą džiaugsmą sutelkti į vieną dieną ar į tam tikrą periodą. Ilga ir laiminga švente reikėtų padaryti visą gyvenimą.

Tikras džiaugsmas tai nėra emocija, kuri ateina ir išeina. Tai paveldėta duotybė. Ramiame tvenkinyje, kur nėra nė vienos bangelės, galima matyti aiškų saulės atspindį. Tačiau jei tik vandens paviršių paliečia krentantis akmenukas, saulė daugiau nebėra aiški. Taip pat yra ir su mūsų mintimis. Ramios mintys visada atneš laimę. Kai nepalankios aplinkybės mintis sudrumsčia, džiaugsmas išnyksta. Viskas, ką reikia padaryti – neleisti blogoms situacijoms pertraukti vidinės laimės būsenos. Tik tada galėsime visą gyvenimą džiaugtis ir apsaugoti savo vidinį nusiteikimą, skirtą geriems ar blogiems laikams, maloniose ar karčiose gyvenimo situacijose.

Gyvenimas žmonės duoda ir gražių, ir nemalonių patirčių. Tai natūralu, niekas negali pakeisti šios tvarkos. Tačiau galima pasirinkti – džiaugtis toje situacijoje ar liūdėti.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.